Sabah kalkar kalmaz kendinizi güzel hissetmek ister misiniz? Makyajınızı yapmadan, duşa girmeden, hatta yüzünüzü bile yıkamadan… Aynaya baktığınızda “Makyaj yapmasam olur mu acaba?” kararsızlığına düşmek ister misiniz peki? Demek siz de daha güzel bir sabaha uyanmak istiyorsanız, o halde önerilerimiz sizin için geliyor.

7. Cildinizi derinlemesine temizleyin.

Sabah güzel bir ciltle uyanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey o gün makyaj yapmamış olsanız dahi cildinizi bir güzel temizlemek.

6. Cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirin.

Gündüz yağlanma korkusundan dolayı kullanamadığınız yoğun nemlendirileri, serumları geceden kullanın. Gece uykusu esnasında yüzünüzdeki nemlendirici ürün emilecek ve sabaha dinlenmiş, nemli, parlak bir ciltle uyanacaksınız. Hatta şöyle söyleyelim, eğer geceden böyle bir yoğun nemlendirme yapıyorsanız sabah nemlendirici kullanmanıza dahi gerek yok.

5. Göz altlarınızı nemlendirin.

Göz altlarının daha iyi görünmesi için en iyi yol elbette yeterli ve kaliteli uyumaktır. Ancak yine de daha iyi görünen, nemli göz altları için göz altlarınızı yoğun bir nemlendiriciyle geceden nemlendirin. Sabaha aynaya daha dinlenmiş bakacağınıza eminiz.

4. Kuru şampuan uygulayın.

Geceden duş almadıysanız ve genel olarak her gün ya sabah ya gece duş alma alışkanlığınız varsa sabaha muhtemelen yağlı saçlarla uyanacaksınız. Siz, işinizi sağlama alın geceden saçlarınıza kuru şampuan uygulayın. Böylece saçlarınızın kuru şampuandaki pudrayı emmek için yeterince zamanı olacak, saçlarınız daha doğal ve temiz görünecek ayrıca sabah kuru şampuanı saçınıza yedirmekle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

3. Dudaklarınızı nemlendirin.

Sabaha daha dolgun, nemli ve pürüzsüz görünen dudaklarla uyanmak istiyorsanız geceden dudaklarınıza bal+şeker+türk kahvesi kombinasyonuyla peeling yapın. Şeker ve Türk kahvesi dudaklarınızdaki ölü deriyi atarken, bal da nemlendirme görevini üstlenecek.

2. Geceden deodorantınızı sıkın.

Genelde hepimiz sabah uyanıp giyinmeden önce deodorantımızı sıkarız. Ancak amacımız daha uzun süreli temiz kokmaysa geceden deodorant kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

1. Bacaklarınızı yatmadan önce traş edin.

Her sabah duş alıyor olsanız bile bacaklarınızı traşlama işini, hele ki etek gibi bir şey giyecekseniz kesinlikle sabaha bırakmayın. Vücudumuz gece boyunca az da olsa şişer ve bu bazı gözeneklerimizin kapanmasına neden olur. Bazı gözeneklerimizin kapanması demekse bazı tüyleri gözden kaçırmamız demek. Oysa gece tüm gözeneklerimiz açık ve pürüzsüzlüğe bu şekilde kavuşabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here