Gebelik testi %100 doğru sonuç vermese de, %100’e yakın doğru sonuçları nedeniyle yıllardan beri içinde hamilelik şüphesi olan kadınlar tarafından tercih edilir. Eczanelerden kolayca ulaşabileceğiniz gebelik testleri pek çok sefer doğru sonucu verse de hamileliğinizi öğrenmenize dair en güvenilir yöntem bir sağlık merkezinde yaptıracağınız kan testidir.

Tabi gebelik testi, hemen sonuç veren kan testi çok uzun yıllar öncesinde yoktu ve insanlar başka şekillerde tahmin ediyorlardı kişinin hamile olup olmadığını. Şimdiyse bu kadar imkan içinde birçok kadının doğruluğunu savunduğu bir yöntem çıktı ortaya: Diş macunuyla gebelik testi.

Bir bardağa bolca diş macunu döktükten sonra tıpkı gebelik testi yaparken olduğu gibi birkaç damla idrarınızı diş macununun üzerine damlatıyorsunuz. Hatta yine tıpkı gebelik testlerinde olduğu gibi ilk sabah idrarını kullanmak en iyi sonucu veriyormuş. Eğer hamileyseniz, idrarınızın etkisiyle beraber diş macunu mavi oluyor ve köpürüyomuş. Eğer hamile değilseniz diş macunu öylece kalıyormuş.

Ülkemizde bu yöntemin kullanma sıklığını bilemiyorum ancak yabancı ülkelerde kadınlar arasında bu yöntem oldukça popülarite kazanıyor. Bilim insanları böyle bir şeyin olamayacağını açık açık belirtiyor ancak yine de bunu yapmaya devam edenler ve diş macunundan gebelik testine inananlar var.

O halde biz de yazımızı hiçbir geleneksel yöntemin, aynı zamanda diş macunuyla gebelik testinin de kesin sonuçlar veremeyeceğini; en doğru yöntemin her zaman için kan testi ve eczanelerde satılan gebelik testi olduğunu söyleyerek yazımızı bitirelim.

Keyifli günler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here