Siz de mi her Pazartesi diyete başlayanlardansınız? Üzülmeyin, birçok kadın öyle. Hafta içinde başarıyla diyet yapılmış olsa bile özellikle haftasonu kaçamakları birçok kişiyi diyet sözünden döndürmeye yetiyor.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 06

Eğer verilecek kilonuz fazlaysa hem diyet hem de spor yapmalı ve tüm bunları belli bir disiplin içinde yürütmelisiniz. Yürüten ve tadına varan için oldukça güzel bir durumdur bu. Ancak gelin görün ki birçok kişi bunu başaramıyor, başaramayınca da kilo veremiyor ve işler tekrar tekrar başa sarıyor.

Oysa ki gün içinde bazı yaptıklarımıza müdahale ederek kilo vermek, kilo vermesek bile almayı önlemek mümkün. Birazdan vereceğimiz ufak noktaları göz önünde bulundurduğunuz takdirde kısa sürede kendinizdeki değişimi göreceğinize eminiz.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 03

Gelim şimdi de diyet yapmadan formda kalmanın sırlarını paylaşalım.

Sandviç yerken daha az kalori alın.

Eğer sandviç tarzı bir şey yiyorsanız üst ekmeği çıkarın, öyle yiyin. Kaloriden ne kadar tasarruf ederseniz o kadar iyi. Hem yediğiniz şeyin ne tadında ne de doyuruculuğunda herhangi bir kayıp olmaz. Ancak alacağınız kalori miktarında ciddi bir azalma yaşanır.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 01

Yeşil çay için.

Günde en az 1 bardak yeşil çay içtiğiniz zaman kısa bir sürede vücudunuzda bir eksilme göreceğinize emin olabilirsiniz. Yeşil çay hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de metabolizma hızını artırır. Kilo vermek isteyenlerin en büyük yardımcısıdır. Bunun yanında bir de iyi bir antioksidan kaynağıdır.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 14

Tam tahıllı gıdalar tercih edin.

Tam tahıllı ekmekler bağırsaklarınızı harekete geçirir, şişkinlik yaratmaz. Ayrıca beyaz ekmek gibi sürekli yeme isteği de uyandırmaz ve sizi daha uzun süre tok tutar. Çok daha sağlıklı olan tam tahıllı gıdalar sayesinde form tutmak çok kolay.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 08

Her gün çorba için.

Çorba, metabolizma hızını destekleyen, az kaloriyle tokluk hissi yaratan ve şişkinlik yaratmayan, baş tacı edilmesi gereken besinlerin başında gelmektedir. Gün içerisinde en az 1 kase çorba içmeye çalışın. Bunun sizi rahatlattığını kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz. Ancak çorbanın bir karbonhidrat olduğunu unutmayın ve yanında ekmek tüketmemeye çalışın.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 12

İçeceklere dikkat edin.

Asıl kaloriyi içeceklerden alırız aslına bakarsanız. Kola, meyve suyu, akol ve dahası… Bu hazır içecekleri, özellikle de asitli ve bol şekerli olanları hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Daha sağlıklı bir seçenek olarak ayranı, sodayı tercih edebilirsiniz.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 02

Daha fazla hareket edin.

Merdivenlerden, uzun yollardan kaçmayın. Gün içerisinde asansör ya da yürüyen merdiven yerine normal merdiveni tercih ettiğinizde ne kadar kalori harcayacağınıza siz bile inanamayabilirsiniz.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 10

Yemeğinizi yavaş yiyin.

İnsanların en büyük hatası yemekleri hızlı bir şekilde yemektir. Bu hem midenize zarar verir, hem de kilo almanıza neden olur. Yemek yerken gerekirse saat tutun ve iki lokma yeseniz dahi yediğinizi minimum 20 dakikada bitirin. Böyle olunca beyninize tokluk sinyali gidecektir.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 13

Bol su için.

Bol su içmek gün içerisinde metabolizmanızı çalıştırır ve size tokluk hissi verir. Bol su içen insanların daha az yediğini görebilirsiniz. Bu işin püf noktası ise her öğün öncesi 2 bardak su içmek.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 09

Akşam daha hafif yemekler tercih edin.

Gün içerisinde en hareketsiz olduğumuz akşam vakitlerinde fazla kalorili şeyler tüketmek size kilo olarak geri dönebilir. Bu saatlerde hafif, yağsız sebze yemekleri tercih etmek en mantıklısı.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 05

Daha dar kıyafetler tercih edin.

Salaş kıyafetler içerisinde kendimizi iyice salar ve ne kadar kio alıp verdiğimizi anlayamayız. Bu nedenle en güzeli dar kıyafetler tercih etmek ve vücudumuzdaki en küçük değişimleri bile anında fark etmektir.

diyet yapmadan form tutmak icin 10 yontem 11

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here