Sabahın yedisinde kalkıp da düğüne gider gibi makyaj yapmak çok zor değil mi? Uykumuzdan feragat etmemiz ayrı dert, bir de bizimle dalga geçmeleri ayrı dert. Kabul edelim ki bazen makyajı sadece elimizi yüzümüzü toparlasın diye kullanmayı beceremiyor ve biraz abartıyoruz.  Halbuki doğal makyaj modelleri ile sadece güzelliğimizi ön plana çıkarsak daha iyi olmaz mı?

Elinizdeki malzemelerle doğal makyaj modellerinden beğendiğinizi yapabilirsiniz. Üstelik komplike makyajlar gibi fazla ürün gerektirmiyor. Bu makyajlar için tek gereken ise ten renginizi iyi tanımanız.

dogal makyaj modelleri (3)

Kumralsanız allık ve ruj rengi olarak şeftaliyi tercih etmeniz size son derece doğal bir görüntü kazandıracaktır. Dikkat çekici renkler kullanmadığınız takdirde son derece doğal ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

dogal makyaj modelleri (8)

Elbette doğal diye gözleri hafiften ön plana çıkarmanın hiçbir zararı yok. Hafif siyah ya da kahve gölgeler ve belli belirsiz bir rujla siz de göz kamaştıran bir doğallığa sahip olabilirsiniz.

dogal makyaj modelleri (6)dogal makyaj modelleri (4)

Yüzünüze renk gelsin diyerek yaptığınız makyajda allığı elbette unutmamalısınız.

dogal makyaj modelleri (7)dogal makyaj modelleri (12)dogal makyaj modelleri (9)dogal makyaj modelleri (13)dogal makyaj modelleri (11)

Kirpikleri fazla belirginleştirmek istemiyor, ama yine de gözlerinizi çevreleyen bir perde istiyorsanız kirpiklerin yalnızca ucuna maskara sürerek doğal ancak gösterişli kirpiklerin sırrını siz de çözebilirsiniz.dogal makyaj modelleri (10)

Doğal fakat iyi bir makyajın olmazsa olmaz malzemelerinden biri de aydınlatıcıdır. Soğuk bir teniniz varsa inci tonundaki aydınlatıcıları kullabilir, daha sıcak tonlu bir teniniz varsa sarı tonlu aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz.

dogal makyaj modelleri (14)dogal makyaj modelleri (2)

Renksiz dudak parlatıcıları da fazla uğraşmadan dudaklarınızı bakımlı gösterir.

dogal makyaj modelleri (15)dogal makyaj modelleri (1)

Renkleri seviyorsanız mat renkler kullanabilirsiniz.

dogal makyaj modelleri (1)

İlgili yazı:

Kahverengi Göz Makyajı ile Farklı Makyaj Stillerini Keşfedin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here