Makyaja o kadar alışıyoruz ki zaman içinde makyajsız kendimizi çıplak gibi hissediyoruz. Doğal görünmek istiyoruz ama ne yazık ki bu çoğu makyaj tekniğiyle mümkün olmuyor. İşte bu nedenle “No makeup-makeup” yani makyajsız gibi gösteren makyaj türemiş. Siz de bu makyajı yaparak makyajsız halinizden çok daha bakımlı görünebilir, kendinizi çıplak hissetmeyebilir aynı zamanda istediğiniz doğallığı yakalayabilirsiniz.

Ciba Calisha

1.Aşama: Temizle ve Nemlendir.

Her makyajdan önce olduğu gibi yüzümüzü temizleyip, nemlendiriyoruz. Bu güzel görünen bir cildin birinci kuralıdır.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 04

2.Aşama: Eşitle.

Göz kapaklarının rengi çoğunlukla normal ten renginden daha koyu, daha kırmızı ya da daha damarlı gözükür bu görüntüyü yok etmek için ya kapatıcınızı kullanın ya da doğal tonlarda bir far kullanın. Farınızda dikkat etmeniz gereken husus tamamen mat olmasıdır.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 05

3. Aşama: Kapat.

Fondöten ya da kapatıcınızı sadece kusurlarınızın üzerine pıt pıt yaparak kullanın. Eğer bütün yüze dağılmış sorunlarınız varsa fondöten kullanmaktan kaçının ve BB krem kullanın.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 07

4. Aşama: Sabitle.

Hafif yapılı bir pudrayla makyajınızın üzerinden geçin. Aynı zamanda cildi parlayanlar için parlamayı önlemenin en iyi yolu budur. Yağlı bir cilde sahip değilseniz bile kullandığınız ürünlerin gün içerisinde oluşturacağı yağlanmayı da dengeler.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 08

5. Aşama: Allık uygula.

Krem allık tercih etmeniz çok daha doğal bir görüntü sağlayacaktır. Ama elinizde krem allık yoksa yapmanız gereken tamamen mat bir allık tercih etmek ve elbette ki fazla abartmamak.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 06

Başınızı öne eğin ve 30 saniye bekleyin. Başınızı kaldırdığınızda neresi daha kırmızı görünüyorsa oralara allık uygulayın. İyice dağıtın, abartmayın.

6. Aşama: Maskara uygula.

Elbette ki maskara uygulayacağız, ama her zamanki gibi değil. Her zamankinden farklı olarak kirpiklerin yalnızca uçlarına uygulayacağız. Eğer kirpikleriniz siyah değilse, maskara için de kahverengiyi tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 03

7. Aşama: Dudakları renklendir.

Dudaklarınızı ölü gibi göstermek zorunda değilsiniz. Islak bir görünüm isterseniz bir gloss kullanabilir ya da rujunuzu parmağınızla dağıtıp doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

dogal ve bakimli gorunmek icin makyaj kurallari no makeup-makeup 09

Sizin günlük makyaj tercihiniz nasıl?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here