Doğru saç rengine karar vermek zordur. Bunun için bir çok etkeni göz önüne almak gerekir. Gelin doğru saç rengine birlikte karar verelim.

5. Saçlarınızın Yapısına Göre Renk Seçin

wavy hair

Saçların yapısına göre renk seçmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Kalın telli saçlarınız varsa koyu renkler daha iyi görünecektir. Gür saçlarda açık sarılarla uğraşmak çok zor olacaktır. İnce telli saçlara ise kumral, karamel, sarı gibi renkler uygulanabilir.

4. Saçlarınız Çabuk Yağlanıyor ise Koyu Renkler Daha İyi Durur

Sizin İçin Doğru Saç Rengi Hangisi 5 Adımda Karar Verin 01

Açık renk tonu saçlarda saçların yağlandığı çabuk belli olur. Eğer her gün banyo yapsanız bile saçlarınız yağlanıyor koyu renk tercih edin.

3. Ten Renginize Uygun Ren Seçimi Yapın

Sizin İçin Doğru Saç Rengi Hangisi 5 Adımda Karar Verin 07

Ten rengine göre uyumlu saç seçmek için bir kaç madde sıralayacağım.

*Beyaz tenli bayanlar  saç rengi seçimi: Kızıl, koyu kahve, kumral ve orta sarı renkler sizin için idealdir. Çok açık sarıları seçerseniz her gün makyaj yapmanız gerekiyor. Aynı şekilde siyah içinde.

*Buğday tenli bayanların saç rengi seçimi: buğday tenli bayanlar sarı, kumral, siyah, kızıl gibi renkleri tercih edebilir. Ama burada dikkat edilmesi gereken tenin yaz aylarında yanık olmaması. Sizin her zamanki ten renginiz çok önemlidir.

Öncelikle açık sarı ve sarılardan uzak durmalısınız. Açık tonlar istiyorsanız karamel, fındık kabuğu sizin için idealdir. Çikolata kahvesi saç rengi, koyu kahve, siyah, koyu kumral sizin için en ideal saç renkleridir.

2. Göz Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Olmalıdır?

Sizin İçin Doğru Saç Rengi Hangisi 5 Adımda Karar Verin 03

Göz rengine göre saç rengi biraz hassas bir konudur. Çünkü burada ten rengi, göz rengi ve saç rengi uyumu aranmalıdır.

*Mavi gözlü bayanlar  saç rengi nasıl olmalıdır: Bildiğimiz gibi mavi gözlü bayanlara her renk saç yakışır. En ideal renkler, siyah, sarı, açık kumral ve kızıldı.

*Yeşil gözlü bayanların  saç rengi nasıl olmalıdır: Ten renginiz buğday ise kızıl, açık sarı, bal kumral, bakır gibi renkler uygun olacaktır. Eğer yazın bronzlaşmış bir teniniz var ise koyu tonlar tercih edin.

*Bal rengi ve ela gözlü bayanların saç rengi nasıl olmalıdır: En yakışan renkler, kumral, bal sarısı, altın kahve ve  doreleri saçlardır.

*Siyah göz rengi bayanların saç rengi nasıl olmalıdır: Siyah, sarı, kızıl gibi gözlerinizi ön plana çıkartacak renkler seçmeniz daha doğru olacaktır.

1. Son Olarak Saçlarınızın Tonunu Yavaşça Değiştirin

Sizin İçin Doğru Saç Rengi Hangisi 5 Adımda Karar Verin 04

Bir an saçlarınızı çok açık renk veya çok koyu renk yapmayın. Çevrenizde olmamış, eski saç rengin daha güzeldi gibi yorumlar almanıza sebep olacaktır. Bir kaç ton açarak veya koyu renk yaparak devam edin.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here