Neredeyse tüm kadınlar olarak sütyenlerin rahatsızlığından şikayet ettik. Eve gelir gelmez derhal çıkardık, haftasonları onları takmayı düşünmedik bile. Ancak belki de sütyenlerin rahatsızlığı konusunda yanılıyorduk. Belki de tek sorunumuz sütyenimizi doğru beden almamaktı. Her daim rahat edeceğimiz bir sütyen bedeni de vardı elbette.

Ülkemizde genel olarak B beden sütyenler buluruz. 70B, 75B, 80B diye devam eden sütyen bedenleri ne yazık ki birçoğumuzun sütyenden nefret etmesine neden oldu. Artık pek çok markada yaygınlaşmaya başlayan A, B, C, D ve DD kupları ise bize doğru sütyeni vaad ediyor.

Peki o halde fazla uzatmayalım ve doğru sütyen bedenini nasıl seçebileceğiniz konusuna değinelim.

Öncelikle doğru sütyen bedenini bulmak için almanız gereken iki ölçü vardır. Bir tanesini göğüslerinizin en dolgun noktasından alacağınız ölçü, diğeri ise göğüslerinizin altından alacağınız sırt ölçüsü. Bu iki ölçü bilgisi size doğru sütyen bedeninizi verecektir.

Doğru sütyen bedenini bulmak için yapmanız gereken ilk şey göğüslerinizin altından ölçüm yapmak. Bu sonuç size senelerdir aşina olduğumuz 80, 90 gibi sonuçlar verecektir.

Göğüslerinizin en dolgun noktasını dikkate alarak yapacağınız ölçüm esnasında ya kıyafetsiz olmalısınız ya da çok ince bir üst tercih etmelisiniz. Bu ölçümden elde edeceğiniz sonuç ise size kup ölçünüzü verir.

Hangi beden sütyen almanız gerektiğiyle ilgili en net sonuç için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Siz de doğru sütyen bedeninden sütyen tercih ederek günlük yaşamınızda çok daha rahat edebilir ve göğüslerinizin formunu koruyabilirsiniz. Unutmayın, rahatsız sütyen yoktur yalnızca yanlış sütyen vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here