Önceden doğumdan sonra annenin karnı bir bezle ya da bir çarşafla sıkıca sarılırdı. Amaç elbette annenin göbeğinin kısa süre içerisinde toparlanmasıydı. Ancak artık bezle ya da çarşafla uğraşmak yerine korse daha kullanışlı bir çözüm sunuyor yeni anneler için. Hamilelik esnasında balon gibi şişen ve sonrasında sönen bir balon gibi her ne kadar hala elastik olsa da eski elastikliğini kaybeden karın bölgesi için doğum sonrası korse anneler için pek çok fayda sağlıyor.

Doğum Sonrası Korse Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle elbette bunu doktorunuzdan izin almadan yapmamanız gerekiyor. Her ne kadar pek çok doktor bu korse kullanımını onaylasa da doktorunuz doğum tipinize göre sizin için doğru olanı bilecek ve sizi buna göre yönlendirecektir.

Öte yandan korse konusunda kesinlikle ucuza kaçmamanız gerekiyor. İçerisinde naylon bulunan korselerden kesinlikle kaçınmalısınız. Kullandığınız korse %100 pamuk olmalı.

Tabi bir de tüm gün korseyle oturmanın size yarardan çok zarar vereceğini unutmamanız gerekiyor. Günde 2-3 saati geçmemesi gereken korse kullanımı, gece yatarken düşünülmemeli bile!

Doğumu yaklaşanlar şimdiden doğum sonrası korse konusunu merak etmeye başlamışlardır bile. İşte sizler için kaleme aldığımız 5 faydası!

5. Karın daha kısa sürede toparlanır.

Cildimiz esnektir. Zaten esnek olmasa bebek için yeterli alan sağlanamazdı. Hamilelikte göbeğimiz adeta bir balon gibi şişer. Fakat sonradan aniden sönen bir balon gibi eski formunu kaybeder. Eski formu toparlamak için en geleneksel yöntemlerden biridir korse. Düzenli kullanımda karın bölgesinin normalden daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.

4. Yoğun dönemde annenin bir de spor vs. zaman ayırmamasını sağlar.

Doğum sonrası korse kullanımına karşı olan kişiler o göbeğin sporla ve düzenli beslenmeyle zaten gideceğini savunurlar. Bu kısmen doğrudur-derinin elastikiyetini kaybetmesi konusunda spor bazen çok da etkili olmamaktadır- ancak annenin hayatındaki en yoğun dönemde spora zaman ayırması gerçekten de çok güçtür. Korse anne normal yaşamına dönüp, spora vakit ayırabilene kadar annenin karın bölgesini toparlaması için gerçekten güzel bir icattır.

3. Kıyafetlerle beraber kullanılabilir.

Korse kıyafetlerin altında gayet normal, yokmuş gibi durur. Bu sebeple anne doğumdan çıkar çıkmaz kendi kıyafetlerine kavuşabilir. Hamilelik döneminde yaptığı gibi bir de lohusalık dönemi için ekstradan kıyafet alışverişi yapmaz.

2. Göbeğin kalıcı olmasını engeller.

Çok duymuşsunuzdur doğum yapmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen ‘Bir şu göbek gitmedi!’ diyen anneleri. İşte korse sizin de bu annelerden biri olmanızı engeller. Korsenin mantığı doğumdan hemen sonra takılması ve dolayısıyla oradaki deri daha kendini salamadan hemen toplanmaya başlamasıdır. Böyle olunca da kalıcı göbek riski ortadan kalkmaktadır.

1. Ve en önemlisi annenin özgüvenini yükseltir.

Eski kıyafetleri giyebilmek, doğumdan kısa bir süre sonra yeniden dümdüz bir karna sahip olmak lohusalık dönemindeki bunalım riskini de azaltacaktır. Pek çok kadın bu dönemde eskisi kadar güzel olmadığı hissine kapılır. Ancak doğum sonrası korseyle elde edilen kazanımlar annenin özgüvenini artırarak bu bunalım riskini de ortadan kaldıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here