Dolgun dudaklar deyince akla hep Angelina Jolie geliyor. Eh, onun güzelliği Allah vergisi. Biz ne yapalım? Allah bizi Angelina Jolie olarak yaratmadı diye dolgun dudaklara kavuşmayalım mı? Şimdi sizler için kendi çapımızda Angelina Jolie olmak için yaptığımız 7 şeye bakalım.

7. Pek Çok Dudak Peelingi Denemek

Bal-şeker, bal-Türk kahvesi-şeker, diş fırçası vs. Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz pek çok dudak peelingi tarifi var. Aynı şekilde satın alabilececeğiniz pek çok ürün de var. Dudak peelingi aslında dudakları dolgunlaştırmaz. Sadece üzerindeki ölü deriyi attığı için dudakları daha dolgun gösterir. Çok sık yapılmadığı sürece dudak bakımı için gereklidir, ancak fazlası dudakları tahriş edebilir.

6. Dudaklarda Geçici Dolgunluk İçin Çeşitli Yağ Deneyimleri

Nane yağı ve tarçın yağı dudaklarda tepkimeye sebep olduğu için dudakları bir süreliğine daha dolgun gösteriyor. Bunu düzenli olarak yapan kişiler var ancak alerji yapma ihtimali her daim gözünde bulundurulmalı. Dudak gibi hassas bir bölgede bu risk alınmamalı.

5. Dudak Dolgusu İçin Doktor ve Fiyat Araştırması Yapmak

İnternet karşısında eriyip bitmek için en etkili yöntemlerden biri de estetik operasyonlar için doktor ve fiyat araştırması yapmak. Dudak dolgusu dolgun dudaklar için en güvenilir yöntemdir. Doğru doktoru bulduğunuz sürece istediğiniz dolgun dudaklar en az 6 ay boyunca sizlerle.

4. Dudak Dolgunlaştıran Ruj Araştırması Yapmak

Genelde dudak dolgunlaştırma vaadiyle satılan rujlarda nane yağı bulunuyor, bu da yukarıda bahsettiğim gibi bir tepkimeye neden oluyor. Dudaklar karıncalaşıyor ve kısa süreliğine dolgunlaşıyor. Alerji ve tahriş riski olabilir.

3. Fotoğraf Çekilmeden Önce Dudakları Isırmak

Kızlar şimdi hiç yüzünüzü çevirmeyin. Yapıyoruz yani bunu. Fotoğraflarda daha dolgun dudaklı çıkmak için belki işe yarar umuduyla dudaklarımızı ısırıyoruz. Ama kabul edelim ki bu daha çok dolgun dudaklar için değil de, kırmızı dudaklar için işe yarayacak bir yöntem.

2. Dudakları Vakumlamak

Ne yazık ki son zamanlarda sadece bu iş için çeşitli aparatlar çıktı. Ancak işin mantığı değişmiyor. İster özel aparat kullanın, isterseniz bardak kullanın fark etmiyor, dudaklarınız vakumlanır. Evet, geçici dolgun dudaklar için işe yarar bir yöntem ancak dudaklarınızın etrafında kızarıklığa, morarıklığa ve hissizliğe neden olabilir. Ayrıca sürekli yapıldığı zaman oradaki kılcal damarlara kalıcı bir zarra bile gelebilir.

1. Dudak Kalemini Kaş Aralığına Kadar Sürmek

Biraz abartıyoruz bu meseleyi de öyle değil mi? Doğal görünmediği sürece o tip dolgun dudakların pek bir manası yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here