Bakır rengi saç rengi hayatımızda moda olduğu günden beri hiç unutulmadı. Bu saç rengi biraz iddialı biraz dikkat çekici… Bakır saç rengi tercih edecek olan hanımlar; ten renginize dikkat! Eğer esmerseniz hemen bu renkten vazgeçmeniz gerekiyor. Aksi taktirde çevrenizden kötü eleştiriler alabilirsiniz. Bu renk beyaz ve buğday tenli hanımlar için.
Saçlarınızı bakır rengine boyatma istiyorsanız mutlaka uzman bir kuaförden desten isteyin. Bakır saç modellerini iyice inceleyin. Bu rengin eşit, orantılı ve tam tonunda tutması gerekiyor. Yanlış bir işlem geri dönülmesi zor hatalar doğurabilir.
Dore bakır saç rengine kavuştunuz diyelim. Sürekli bakım isteyecektir. Ayrıca makyaj yapmadan dışarı çıkmamanız gerekecektir. Bu renkte tıpkı sarı gibi zordur. Ama sizi güzel ve zarif gösterebilir. Eğer bu rengin tutkunuysanız asla vazgeçmeyin.
Makyaj için ufak bir hile. Renkli kalem kullanmayın. Göz kaleminiz siyah olsun, kalemi sürdükten sonra hafif dağıtın. Şeftali tonunda ruj kullanabilirsiniz, elmacık kemiklerinize allık sürebilirsiniz.

Bakır saç rengi nasıl elde edilir?

Bakır saç rengi nasıl elde edilir sorusunun iki cevabı vardır.  Birincisibu renk açıcı işlemi ile elde edilir. Koyu renkli saça sahip kadınlar saçlarını bakır saç rengine boyamadan önce işlem yaptırmak zorundadır. Kumral ve açık kumral tonlarına sahip kadınlar ise bir kaç boyamada bakır saç rengini elde edebilir.

Tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır?

 Bakır saç renkleri daha çok beyaz tenli kadınlara yakışmaktadır. Yine buğday tenli kadınlar da yakışan bu rengi kullanan kadınların büyük bir kısmı yeşil gözlüdür. Yeşil gözlü kadınlarda tarçın bakır saç rengi oldukça hoş durmaktadır. Ön plana çıkan göz ve saç kombinasyonu oldukça dikkat çekicidir.

Bakır saç rengi tonları nelerdir?

Bakır saç rengi tonları 6 tanedir. Bunlar farklı tonlardaki dore renklerden oluşur. Gelin birlikte bu tonlar neler bakalım.

Bakır kahve saç rengi

Bakır kahve saç rengi diğer bakır renklere oranda daha koyu bir tondur.

Bu rengi kullanmak oldukça kolaydır. Hemen hemen her ten tonuna uyum sağlar.

Dore rengi

Dore rengi oldukça iddialı bir saç rengidir. Beyaz tenli kadınlara daha çok yakışmaktadır.

Koyu renk göz makyajı ile oldukça uyumludur.

Bakır kızıl saç rengi

Bakır kızıl saç rengi kızılın en açık tonlarından bir tanesidir.

Oldukça yüksek pigmentli bir renktir.

Işıltılı bir renk olan bakır kızıl saç rengi kullan sırasında iyi bakım gerektirir.

Bakır saç rengi

Bakır saç rengi uzun saçlı kadınlar için güzel bir enerji kaynağı olabilir.

Size yakışan ve kullanmaktan mutluluk duyacağınız bir tonu tercih etmeniz öneli.

Koyu bakır saç rengi

Bu rengi seviyor ama boyama konusunda emin olamıyorsanız koyu bakır saç rengi ile denemeye başlayabilirsiniz.

Tarçın bakır saç boyası

Tarçın bakır saç boyası bir çok boya markasında farklı tonlarda ve seçeneklerde satılmaktadır. Bu rengi boyamadan önce ton geçişi için saçınızın uygun olduğuna emin olmalısınız.

Bakır Saç Rengi Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here