Günümüzde birçok insan dövme yaptırmak istediğinden dövme fiyatları hakkında bilgi almak istemektedir. Dövme sanatı bu sebeple özellikle gençlerin dikkatini cezbetmekte ve günden güne dövme yaptıran insanların sayısı giderek artmaktadır. Dövme insanın derisinin üzerine yapılan şekil ve desenlerin geneline verilen isimdir. Dövme, insan derisi üzerine yapılan işaret ve desenlerin genel adıdır. Dövmenin kalıcı dövme ve geçici dövme gibi çeşitleri vardır. Kalıcı dövmeler ancak ameliyat yoluyla çıkarılabilir. Bunun dışında herhangi bir yolla silinip yok edilmesi mümkün değildir. Kalıcı dövme ise insan derisinin üstünde bir süre durduktan sonra zamanla aşınarak yok olur. Bazı insanlar bu sebeple geçici dövmeyi de tercih etmektedir. Yukarda da bahsettiğimiz gibi özellikle gençler dövme yaptırma konusunda çok isteklidir. Gençler internette dövme fiyatları ne kadar şeklinde aratma yaptırmaktadır.

dövme fiyatlarıDövme yapma geleneğinin tarihi oldukça eskilere dayanır. İlk olarak milattan önce 2000 yılında Antik Mısır toplumunda görülmüştür. Dövme sanatını aslında Hintler ve Japonlar gibi ırkların süs olarak kullanmışlardır. Dövme toplumda bireylerin hastalıklardan ya da kötü ruhlardan korunmak için yapıldığı düşünülse de kişilerin toplumlardaki konumunu belirtmek için de yapılmıştır.

Avrupa dillerinde tattoo olarak anılan dövme adını Tahiti dilinde bulunan tautau kelimesinden almıştır. Özellikel 20. yüzyıldan itibaren yaygınlaşan bu sanat türü günümüzde hijyene önem verilmediği durumlarda kötü sonuçlar doğurabilir. İstanbul dövme fiyatları konusunda dikkat çeken bir cazibe merkezidir. Bizde bu yazımızda sizlere en uygun mekanlardaki dövme fiyatlarını vereceğiz.

İstanbul Dövme Fiyatları

İstanbul dövme fiyatlarıyla da ön plana çıkar. Büyük bir metropol olan İstanbul’un merkezi ya da yerel noktalarının birçoğunda dövmeciler bulunmaktadır. Fakat dövme yaptırmanın merkezi için Taksim diyebiliriz. İstiklal Caddesi’nin ara sokaklarındaki birçok yerde dövme yapan yerler bulunmaktadır. Dövme fiyatları ise 100 ile 250 Türk lirası arasında değişmektedir.

Dövme Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde birçok merkezi ya da yerel yerlerde dövmecilere rastlarız. Birbirinden güzel desenleri panosuna asan bu dükkanlar dövme fiyatları konusunda birbirinden farklı seyirler gösterebilir. Bizde bu yazımızda dövme fiyatları ne kadar sorusunun cevabını vereceğiz.

Dövme fiyatlarını belirleyen en önemli husus dövmenin ne türde yapılacağıdır. Tabii bununla beraber dövmenin boyu ve eninin ölçüsü de oldukça önemlidir. Dövme yapan yerlerin birçoğu dövmenin tribal dövme, gölgeli dövme, portre dövme, renkli dövme ve  yazı gibi türlere ayırmıştır. Dövme hesaplayıcısıyla bu dövme türlerinden birisini seçip boyunu ve enini girerek dövme fiyatları ne kadar sorusunun cevabına yanıt bulabilirsiniz.

Tribal Dövme Fiyatı

dövme fiyatlarıTribal dövme türü en eski dövme türlerinden birisidir. Geleneksel olarak anılan bu dövme türünün tahminin fiyatı 150 ile 250 Türk lirası arasındadır. Tribal dövme fiyatlarının çizimlere göre fiyatları değişebilmektedir.

Renkli Dövme

Adından da anlaşılacağı üzere renkli dövme de her türden renk kullanılmaktadır. Farklı desenlerin ve renklerin kullanıldığı bu dövme türünün fiyatı 400 ile 480 Türk lirası arasında değişmektedir.

Gölgeli Dövme Fiyatı

dövme fiyatlarıKalıcı dövmelerde çeşitli gölgelendirme teknikleri kullanmaktadır. Dövmeyi yapan kişi açığa doğru açık renkler kullanır. Bu esnada makineyi hızlandırıp yavaşlandırarak da hareket eder. Özel gölgelendirme türlerinin uygulandığı gölgeli dövmenin fiyatları 200 ile 300 Türk lirası arasındadır.

Portre Dövme Fiyatı

Portre dövmeler adından da anlaşılacağı üzere portre çalışmalarının yapıldığı bir dövme çeşididir. Bu dövme türü en az 8×10 cm ebatlarında olmalıdır. Portre dövmelerin fiyatı ise 600 ile 700 Türk lirası arasındadır.

Yazı Dövme Yapımı

dövme fiyatlarıVücudun herhangi bir bölgesine yazılacak yazının boyuna ve enine göre tahmini fiyatı 100 ile 240 Türk lirası arasında değişecektir. Kola dövme fiyatları ise yazılacak yazıya göre ve çizilecek desene göre değişim gösterebilir.

Dövme yapımında önceden birbirinden farklı yöntemler uygulanmaktaydı. Her dövme türünün kendine göre özel bir yapılma yöntemi vardı. Dövme sivri uçlu kemik ya da çelikle deriye hafifçe batırılmakta ve açılan delikler arası doldurularak dövme yavaş yavaş işlenmektedir. Yazı dövme fiyatları diğer çizim dövmelere göre daha uygun fiyata vücuda işlenir. Yazılacak isim ve font belirlenir ve istenilen bölgeye dövme çizimi yapılırç

Günümüzde uygun koşullarda yapılan dövmeler ise önceki dönemlerde yapılan dövmelere yapımlarına göre insanlara daha az acı verir. Yapımında ise sağlığa daha az zararı olan boyalar kullanılır.

8 YORUMLAR

  1. Dövme fiyatı değil de kalitesi önceliğiniz olsun. daha önce üç kez dövme yaptırdım. ve en iyi dövmemi orta fiyata yaptırdığım yer oldu. yapan çocukta çok ilgiliydi. dekolte bölgesi zor. hem acı hem süreç. ama cidden iyiydi. ne yazık ki yerini kapatmış. yani dövme yaptırırken fiyata öncelik vermeyin. referans ile gitmek iyi olur

  2. adanada yaptırmıştım ilk dövmeyi. ama adam dövmeci tam. beğenmedim, acıttı ve 150 liraya seviglim adını yazdı ama. sanırsın sevgilimden nefret ediyorm o kadr kötü. tabi ses edemedim. ayrıldık sonra kizla. dövmeyi sildirdim. tek sevindigm yanııı bu oldu ayrılıga. iyi yere gidin iyi. fiyatda önemli ama çok değil. dövme fiyatları istanbulda iyi. çünkü çok yer var.

  3. dövme fiyatları buradakilerden daha farklı bence. benim arkdaşım beşilktaşta yaptırıyor küçücük bi kelebek dövmesini 480 tlye yaptırdı.

  4. Dövme fiyatlarını araştırmak kesinlikle önemli ben bu konuda İstanbul da bir dövmeci önerebilirim. Fiyatları hem normal çalışmaları ise çok başarılı. (Tattoo Art. Timuçin)

  5. Kuran’da yasak edilen bir şayi neden yaptırıyorsunuz allah bu yapılan dövmeyi bilmiyormuyduda isteseydi ilk insan Adem peygamberimizin üzerine yapardı Allah’ın inşa ettiği bir varlığın niye şeklini değiştiriyorsunuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here