Dudak deyince aklınıza kim geliyor? Angelina Jolie geliyor benim aklıma. Aslında onun dudaklarına dudak demek çok yanlış bence kızlar, köfte diyelim gitsin.

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 07

Peki aranızda o dudakların ne kadar güzel, ne kadar çekici durduğunu inkar edebilecek olan var mı? Erkekler beğenirken biz de çoğunlukla hasedimizden çatlıyoruz. Kıskançlık demeyelim de, özeniyoruz işte ne yapalım yani…

Toplu bir silikon olayı mı başlatsak?

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 05

Ama aslında buna hiç gerek yok. Çünkü dudakları dolgun göstermek için güzellik gurularının yıllardır uygulayıp tasdiklediği yöntemlerle siz de daha dolgun görünen dudaklara kavuşabilirsiniz.

Peki neler yapmalı?

Birincisi, dudaklarınız inceyse, koyu renkli rujlardan uzak duracaksınız. Bunun birincil kuralı budur. Dolgun dudak demek, açık renk demek. Açık şeftali, açık pembe rengi rujlara merhaba deyin!

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 08

İkincisi, mat dudaklar daha küçük görünür. Bu nedenle daha parlak bitişli rujlar tercih etmelisiniz. Eğer elinizde mat bir ruj varsa bir parlatıcıyla üzerinden geçip onu belirginleştirebilirsiniz.

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 09

Üçüncüsü, dudaklarınıza düzenli olarak peeling uygulayın ve dudaklarınızın nemi kaybetmesine asla izin vermeyin. Düzenli olarak peeling ve nemlendirmeyle dudaklarınızdaki çatlaklar ve ince çizgiler belli olmayacak böylece dudaklarınız küçük görünmeyecek aynı zamanda bakımlı görünecektir. Dudak peelingi ne ola ki, diyorsanız şu yazımı okumamışsınız demektir!

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 10

Dördüncüsü, dudak dolgunlaştırıcı rujlar da var, onlardan edinebilirsiniz. Mesela Sally Hansen markasının Color Full serisinin rujlarına bir göz atabilirsiniz. Üstelik renk skalası da fena değil. Sally Hansen markasını birçok eczanede, dermokozmetik sitelerde ve Watsons, Gratis mağalarında da bulabilirsiniz.

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 02

Ve son önerim bir makyaj hilesi olacak… Dudaklarınızın çevresinden açık renk bir kalemle geçin ve parmaklarınız yardımıyla bu kalemi dağıtarak keskinliğini azaltın. Sonrasında rujunuzu uygulayın. Farkı göreceksiniz.

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 03

Ayrıca üst dudağınızın v harfi şeklindeki girintisine aydınlatıcı uygulayarak dudaklarınızı bir basamak daha ön plana çıkarabilirsiniz.

dudaklari dolgun gostermek icin oneriler 11

Artık hepimiz birer Angelina’yız!

Sizin bir yönteminiz var mı dudaklarınızı dolgunlaştırmak için? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Sevgiler <3

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here