Yılbaşı bahane, hediye almak da vermek de şahane! Sevdiklerimizi gönlümüzden kopan hediyelerle sevindirmenin yanı sıra, onların gönlünden bizim için kopup gelmiş hediyeler de pek değerli. Zamanı pek fark etmiyor aslında hediyeleşmenin güzelliği hep aynı. Ama işte yılbaşı gibi, sevgililer günü gibi zaman içerisinde özelliği balon gibi şişirilen günler hediyeleşmek için bir bahane oluyor. Aslında insanoğlu kendini ve karşısındakini mutlu edecek hediyelere her zaman için ihtiyaç duyuyor.

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 01

Siz ne dersiniz bilmem ama bence hediyenin en güzeli maddi olarak düşük bir değere sahip olan ama manevi olarak oldukça yüksek bir değere sahip olanıdır. Yüzlerce, binlerce bayılmadan içine sevginizi kocaman yansıttığınız hediyeler karşınızdaki kişiyi daha mutlu edecektir. Ama gelin görün ki aşağıda bahsedeceğim kişiler pek de benim gibi düşünmüyor olmalı.

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 06

Aşağıda sizleri ‘Pahalı hediye alınır da, bu kadarı da alınır mı be!’ diyeceğiniz en pahalı yılbaşı hediyeleri bekliyor. Gerekli mi, gereksiz mi siz karar verin artık!

Kahve

Bir kahve ne kadar pahalı olabilir ki? Oluyormuş işte! Bu kahveden bir fincan içmenin hatrı kaç senedir bilinmez ama bu kahvenin 500 gramı tam 3400 sterlin, yani yaklaşık 10.000 TL. Peru’da yetiştirilen bu özel kahve, tam bir kahve tiryakisine hediye edilmiş olmalı.

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 09

iPhone

iPhone zaten pahalı bir hediye. Birçok telefona göre fiyatıyla farkını ortaya koyan Apple markasının bu telefonuyla yetinemeyen kişi artık kime aldı bilinmez iPhone 5’i almış ve pırlantalarla kaplatmış. Yılbaşı hediyesi olarak 10.000 sterline yani yaklaşık 29.000 liraya mal olan bu hediye gerçekten de tam bir yaratıcılık ürünü (!)

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 03

Scrabble

Scrabble, dünyada birçok kişinin sevdiği ve sık sık oynadığı bir oyun. Plastik ıstakalarla, tablayla ve harflerle oynanan bu oyunun kelime dağarcığına etkisi asla yadsınamaz. Bilemiyorum, acaba oynarken hiç  ‘Aman bu malzemeler de çok kalitesiz be!’ diye düşündüğünüz oldu mu? Anlaşılan böyle düşünen birileri var aramızda! Çünkü kendisi kiraz ağacından, deri kaplama bir Scrabble yaptırmış. Üstelik el yapımı.

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 02

En pahalı yılbaşı hediyeleri listesine giriş yapmaya hak kazanan bu Scrabble’ın fiyatı ise 2225 sterlin, yani yaklaşık 6.000 TL. Bununla oynamak daha mı zevklidir, bilinmez!

Süpürge

Evet yanlış duymadınız, süpürge. Nedendir bilinmez yılbaşı hediyesi olarak süpürge almak isteyen biri, bu hediyenin hafif kalacağını düşünmüş ve gitmiş süpürgeyi altından yaptırmış. Siz anca kuru kuru evi süpürün kızlar, bakın millet elini altın süpürgeden başkasına sürmüyor. Hahahahaaayyt.

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 07

Bu süpürgenin değeri ise  625.000 sterlin. Türk lirasına çevirmek gerekirse yaklaşık 1.8 milyon TL. Yani bilmem kaç tane ev, araba alınabilecek fiyata bir süpürge alınıyor. Bildiğiniz süpürge. Bu parayı verebilen insanlar da evlerini süpürüyor yani. Hayat garip, altın süpürgeler falan…

Kulaklık

Süsünden asla ödün vermeyen, tabir-i caizse ‘kokoş’ birine hediye edildiğinden emin olduğum bir hediye var şimdi de sırada. Basit bir kulaklığı Swarovski taşlarla kaplayarak hediye eden kişi, bu kulaklığa yaklaşık 5.000 lira ödemiş. Umuyorum bu 5 bin liralık kulaklık sesi canlı müzik kıvamında veriyor ve kablolarını asla dolaştırtmıyordur. Yoksa boşa gitti o kadar para!

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 05

Bilardo Masası

Meraklısına oldukça iyi bir hediye olan cam bilardo masası özel yapım ve kırılmaz özellikte. Estetik olarak da tatmin edici bir görünüşe sahip olan bu bilardo masası hediye eden kişiye tam 42 bin sterline yani yaklaşık 122 bin liraya mal olmuş. Fiyatını duyduktan sonra klasik bilardo masaları daha bir çekici gelmeye başladı sanıyorum…

dudaklari ucuklatan pahali yilbasi hediyeleri 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here