Düğün sezonu bu sene biraz sekteye uğradı. Çünkü ramazan bayram falan derken yaz sezonu tam olarak düğün sezonuna ayrılamadı. Ancak bu elbette ki düğüncüleri durduramadı. Hala akın akın her gece, her yerde düğüner düzenleniyor, kınalar yakılıyor, düşman çatlatılıyor. Düğünlerin vazgeçilmez kişileri her düğünde illa ki boy gösteriyor.

Peki kim bu düğünlerin vazgeçilmez kişileri?

11.Alttan Gizli Gizli İçenler

Muhtemelen düğüne biraz renk katmak için yapılan bu hareket bazen düğünlerde çeşitli tatsızlıklara sebep olabiliyor ama buna rağmen masa altından su gibi rakı içenler her düğünde en az bir tane bulunuyor. Düğün içkili de olsa içkisiz de kişi içeceği miktara kendisi karar veriyor.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 08

10.Oturmaksızın Oynayanlar

Sizi izlerken ben yoruluyorum, siz hiç yorulmaz mısınız? Bu tipler genelde genç kız grupları oluyor. Genç kızlar bir arada grup halinde, durmadan aynı stilde düğün boyunca oynuyorlar. Mola verdikleri tek an takı merasimi.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 07

9.Gelin Çiçeğini Sabırsızlıkla Bekleyenler

Tamam, kabul ediyorum hoş bir aktivite. Ancak bir batıl inanışı bu kadar da abartmaya gerek yok diye düşünüyorum. Sadece gelin çiçeği için düğün düğün gezenler var resmen.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 11

8.Koşuşturan Çocuklar

Sanki daha önce hiç ama hiç koşturmamış gibi, tüm enerjisini düğünde harcamaya meraklı bu çocukları her düğünde görebilirsiniz. Ve her düğünde duyduğumuz o meşhur uyarının duyulmasına sebep olurlar:

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 03

7.Yüksek Seste Uyuyan Bebekler

Normalde evlerinde en ufak bir seste uyanan ve ortalığı birbirine katan bebekler herhalde ana babaları rahat rahat eğlensinler diye onca gürültüye rağmen mışıl mışıl uyurlar.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 06

6.Gelinlik Giyen Ufak Kız

Muhtemelen ya gelinin ya da damadın yakın akrabalarından birinin kızıdır kendisi ve gelinin beyaz giydiği için, hatta abartıp bildiğin gelinlik giydiği için kızamadığı tek kişidir aynı zamanda.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 02

5.Gelini Tuvalete Götüren Kız Grubu

Gelinin yakın arkadaşlarından oluşan bu grup gelinlik gibi zor bir kıyafetle tuvalete gitmenin zorluğunu minimum düzeyde yaşatmak için uğraşırlar. Görevleri oldukça mühimdir.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 10
Çok komik bir görüntü değil mi sizce de? Çıkacak olan sesler de cabası…

4.Çalgıcı ve Çırağı

Onlar ki devamlı tetiktedir. Yere düşen paraları anında kaparlar. Onlardan önce kapan bir çocuk falan olduysa da itinayla elinden alırlar.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 04

3.Sabırsızlıkla Harmandalı Oynamayı Bekleyen Orta Yaşlı Adamlar

Arada bir yere çökmeli, omuz kabartmalı bu özel dans için düğüne gelen bir sürü orta yaşlı amca bulunmaktadır.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 12
Tabi herkes Burak Özçivit gibi olsa da keşke gözümüz gönlümüz açılsa…

2.Gelin Ayakkabısının Altına Adının Yazılıp Yazılmadığı Konusunda Derin Düşüncelere Dalan Kız

Düğünden önce gelini gelin odasında sık sık rahatsız eder. “Adımı nereye yazdın? Yazdın değil mi? Bakayım?” gibi sorularla zaten heyecandan cinnet geçirmek üzere olan gelini iyice darlar. Yazıldığından tam anlamıyla emin olunca gelini rahat bırakır ancak bu sefer de düğün boyunca düşünür durur: “Acaba adım silinecek mi? Ya silinmezse?”

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 05

Düğün sonrasında da ayakkabıları hemen kapıp adını aramayı da ihmal etmez ayrıca kendisi.

1.Devamlı Fotoğraf Çeken, Düğünden Bir Şey Anlamayan Tip

Oynamaya da gelmemiş, gelinin ayakkasının altına adını yazdırmaya da gelmemiş, adeta bir fotoğrafçı gibi her anı fotoğraflamaya gelmiş. Gelin oynarken, ağlarken, damadın ayağına basarken eli hep deklanşördedir.

dugun sezonlarina damga vuran 11 turk insani tipi 09

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here