Yıllarca güzellik uğruna milyon dolarlar döküp arzu ettikleri görünümlere kavuşmayı isteyen binlerce ünlü isim şuan halinden bin pişman. Çünkü ne demiş atalarımız: ‘Her şeyin fazlası zarar.’ Bir kere bulaştınız mı estetik işlerine bir daha elinizi eteğinizi çekemiyorsunuz. Her şeyin dozunu ayarlamakta fayda var. Sadece burnunu düzelttirmek veya göğüslerini büyütmek isteyip ameliyat masasına yatan binlerce isim zamanla diğer tüm organlarından şikayetçi olup onlara da estetik ameliyat yaptırmak istemiş fakat sonuçlar adeta felaket olmuştur. Hatta öyle ki bazı kişiler aynı bölgeden birkaç defa ameliyat oluyor fakat sonunda arzu ettikleri görünüme ulaşayım derken hem daha da kötü bir görünüme sahip oluyor hem de sağlıklarından oluyorlar.

 Dünyadan Örnekleri

Dünya onu yüzüne yemek yağı enjekte etmesiyle tanınıyor… Kozmetik cerrahiyi takıntı haline getiren 48 yaşındaki Koreli kadın, 28 yaşında ilk ameliyatından sonra defalarca ameliyat oldu.
Fakat bir süre sonra estetik cerrahlar artık müdahale etmeyi reddedince, Mioku yüzüne yemek yağı enjekte etti ve sonuç tam bir felaket oldu. Telafi etmek için geçirdiği ilk ameliyatta yüzünden 60 gr, boyun kısmından ise 200 gr yabancı madde çıkarıldı.

Jocelyn Wildenstein

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 05

Medyada “Frankeştayn’ın Gelini” olarak adlandırılan Wildenstein, bu hale gelebilmek için tam 4 milyon dolar harcamış!!!  70’lerin sonunda Jocelyn isimli hoş bir kadın vardı; fakat Jocelyn zengin kocasını 21 yaşında bir Rus güzelle yatakta yakaladıktan sonra, onu terkedip parasını almak yerine, gençleşerek geri kazanacağını düşündü. Bıçak altına yatmanın ardı arkası kesilmedi ve sonuç: tam bir fiyasko!

Michael Jackson

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 08
Tüm dünyaca bilindiği üzere, geçirdiği operasyonlar felaketle sonuçlanan bir diğer isim de Michael Jackson’du. Ten beyazlatma, 10’dan fazla burun ameliyatı vs. derken, Jakson’ın 70 ve 80’lerdeki normal halini herkes unutmuştu.

Pete Burns

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 09
Dead or Alive isimli ünlü bir İngiliz grubun solisti olan Burns, dudakları için geçirdiği operasyon felaketle sonuçlanınca, bunun telafisi için bütün servetini estetik ameliyatlara harcadı; ancak hiçbiri işe yaramadı; giderek kadın görüntüsü almaya başladı.

Dennis Avner

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 10
Avner, belki de ameliyat olanların içinde en ilginç olanı. Bütün amacı bir kaplan suratına sahip olmak olan bu tuhaf kadının durumu insanlar tarafından garip karşılansa da o halinden memnun. Geçirdiği bir dizi yüz ve deri ameliyatının yanı sıra dişlerine de oyma ve ekletme işlemi uygulandı.

Eric Sprague

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 03

Sprague, dilini kestiren ilk kişilerden, hatta bu akımın öncüsü olduğu söyleniyor. Amacı kendini kertenkeleye benzetmek olan Sprague, ayrıca 700 saatlik dövme seansından geçmiş.

Donatella Versace

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 04

1955 doğumlu ünlü tasarımcı, geçirdiği bir sürü operasyon ve botoks işlemlerinden sonra, kendisinin karikatürü gibi olmuştu.

Jackie Stallone

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 06

Ünlü oyuncu Silvester Stallone’un annesi olan Jackie de estetik ameliyatı bağımlılığı ile tanınıyor. Jackie’nin yüz gerdirmeden kaş kaldırmaya, burun ve dudak ameliyatlarından yanak implantlarına kadar denemediği operasyon yok!

Amanda Lepore

Amanda Lepore
Lepore 15 yaşından beri geçirdiği sayısız operasyon nedeniyle dünyanın en tanınmış transeksüeli… Sonuç ise fiyasko! Artık yüzüne bakılmıyor!

Michaela Romanini

Dünyada Felaketle Sonuçlanan Estetik Ameliyat Örnekleri 01

İtalyan sosyetesinin ünlü simalarından Romanini de, geçirdiği dudak operasyonu nedeniyle felaket bir görünüme sahip olanlardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here