Lüks algısı kendisi sadece kıyafetlerde, evlerde, yiyeceklerde göstermiyor. Artık içilen şeyler bile bir lüks göstergesi olmuş durumda. Lüksten vazgeçemeyen kişiler için üretilen içeceklerin fiyatları ise resmen dudak uçuklatıyor. Üstelik bu içecekler arasında artık alkollü, alkolsüz ayrımı yapılmıyor.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 08

Dünyadaki en pahalı içeceklerin alkollü olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bin yıllık viskilerle, yüz yıllık şaraplarla fiyatlarını kapıştıran alkolsüz içecekler var. Bu içeceklerin fiyatları sizi çok şaşırtacak!

7.Organic Avenue Juice

ABD’de kurulan ilk organik, bitki özlü ürünleri sayan Organic Avenue Stores’a girmek için randebu almanız gerekiyor. Ünlülerin sık sık uğradığı bu yerin en ünlü ürünü ise şüphesiz meyve suları. Dolaşımı hızlandıran, kandaki oksijen miktarını artıran ve vücuttaki iltihap oranını düşüren bu özel meyve suyunun şişesi 600 $.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 07

Tabi insan yine de bu kadar pahalı bir meyve suyunun başka şeyler yapmasını da bekliyor. Ne bileyim, evi temizlesin falan istiyor insan.

6.Nakazawa Sütü

Evet, süt. Bildiğiniz süt. Özel bir hayvandan falan da sağılmıyor, inekten sağılıyor. Bana öyle geliyor ki Japonya menşeili Nakazawa Foods, bir çakallık yapmış ve inekleri haftada bir sağmaya başlamış. Haftada bir şafak vaktinde sağılan ineklerin sütü özel oluyormuş, çünkü stres attırma özellikleri bulunuyormuş. Bunun sırrı ise bu vakitte ineklerin melatonin seviyesinin yüksek olması.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 02

Stres attırma konusunda ne kadar başarılıdır bilinmez ancak buradan bir litre süt almak ve sütte de lüksü yaşamak isterseniz fiyatı 43 $.

5.Kopi Luwak

Dünyanın en özel kahvesidir Kopi Luwak. Misk kedileri tarafından öğütülmeden çıkartılan bu kahve çekirdekleri kedinin midesindeki enzimlerle farklı bir tada bürünüyor ve sonuç olarak ortaya kahve meraklılarının ilgisini cezbeden, değişik bir kahve türü çıkıyor. Bu kahveye sahip olmanız için kilosuna yaklaşık 700 $ ödemeniz gerekiyor.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 05

4.Da Hang Pao Çayı

Çin’in güneydoğusunda bulunan Wuyi Dağı’nda yetiştirilen da hang pao ağaçlarından yılda sadece 13-15 mayıs tarihleri arasında çay toplanıyor. Bu da üretilen çayın özel olmasını sağlıyor. Dahası bu çayların toplanabileceği yalnızca 6 ağaç var. Bir şifası var mıdır bilinmez, yoksa sadece lüks algısı yüzünden mi insanları cezbediyor bilmiyoruz ama az miktarda üretilen bu çayın 20 gramına 35.000 $’a sahip olabilirsiniz.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 06

3.Thousand BC İçme Suyu

Su ne kadar lüks olabilir ki diyorsanız yanılıyorsunuz. Bu özel su, Kanada’da Vancouver’da üretiliyor. Özelliği ise buzuldan eritilerek elde edilmesi. Çok özel kişilere ikram edilen ve Las Vegas’ta bazı otellerin suit odalarında bulunan bu özel su başka bir şifaya sahip mi bilemiyoruz ancak merak eder de içmek isterseniz 750 ml için 155 $ vermeniz gerekiyor.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 01

2.Canto Juice Alkolsüz Şarap

Londra’da Harrod mağazasının içinde bulunan Canti Procette Bar’ın menüsünde dini ya da kültüren sebeplerle alkol kullanmak istemeyen kişiler için misket üzümünden yapılan özel bir alkolsüz şarap bulunuyor. Barın sahibi bu özel şaraba talebin son derece fazla olduğunu söylüyor. Şişesi 78 $.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 09

1.Isabella Islay’s Alkolsüz Viski

Kapanışı en afilli, en pahalı alkolsüz içkiyle yapalım.

dunyadaki en pahali 7 alkolsuz icecek 04

Alkolsüz birayı, alkolsüz şarabı duyduk da alkolsüz viski ne ola ki? Ama tek ilginç yanı bu değil. Kendisinin şişesi oldukça özel. 8500 elmas ve 300 yakut ile kaplanan özel bir şişesi var ve her şişe 6.2 milyon $. Fazla mı geldi? Üzülmeyin sizler için 740.000 $’ık daha uygun bir versiyonu da var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here