Her insan farklı kültürler görmekten, seyahat etmekten hoşlanır. Ne demiş atalarımız, “Tebdili mekanda ferahlık vardır!”. Gerçekten de öyle. Ve her insan seyahatlerinde az da olsa lüksten hoşlanır. Business uçak yolculuğu, güzel bir otel ve güzel restoranlarda yenen yemekler… Gönül ister ki hepsi bizim olsun! Ancak bugün olaya biraz lüksten uzaklaşarak bakacağız. Çünkü bugünkü konumuz en lüksler! Dünyanın en lüks otelleri ile tanışmaya hazır mısınız?

Dudak Uçuklatan Özellikleriyle Dünyanın En Lüks Otelleri

Bahsedeceğimiz oteller elbette diğerlerinden ciddi manada ayrılan oteller. Gerek dekorasyonu, gerek verdikleri hizmetler, gerekse de konumu sebebiyle bu ünvanı hak eden otelleri sizler için dünyanın dört bir yanından derledik. Altın bir odada mı kalmak istersiniz, yoksa ‘Bana özel bir terzi olmadan bir otelde kalamam.’ mı diyorsunuz, bilmiyoruz ama burada hepsini bulabilirsiniz!

The Ritz, Londra

Pek çok ünlü ismin ve hatta kralların, kraliçelerin konakladığı The Ritz oteli Londra’nın sembollerinden biri. Balo salonu dekorasyonuna sahip restoranında yemeğinizi yiyebilir ya da odanızda şömine keyfi yapabilirsiniz.

CuisinArt Golf Resort & Spa, Anguilla

Tatil deyince deniz, kum, güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlerden misiniz? O halde bu oteli de çok seveceksiniz! Neredeyse tamamı okyanus manzaralı odalara sahip bu otelin, Karayipler’in en güzel yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Golf oynamayı da sevenleri kucaklayan bu otel konforu ve lüksü bir arada sevenler için ideal.

Burj Al Arab, Dubai

Hiçbir şeyi olmasa bile mimarisi yeter diyelim! Dünya üzerinde çok az otele özel turlar düzenlenir ve Burj Al Arab onlardan biri. Altın kapı kolları, şatafatla döşenmiş odaları ile görülmeyi hak ediyor.

Emirates Palace, Abu Dhabi

Madem Arap Emirlikleri’nde yer alan bir otele yer verdik, o halde yakınlarından, Abu Dhabi’den devam edelim. İnşası 3.9 milyar dolara mal olan otelde, 1000’den fazla kristal avize bulunuyor. Özellikle süitlerinde bolca mermer ve altın döşemesine yer veren otel görselliğe çok önem vermiş. Otelde her biri bir görsel şölen niteliğinde birçok havuz ve çeşme de bulunuyor.

Trump International Hotel & Tower, Toronto, Ontario

New York gibi bir şehirde lüks belki de ihtiyaçtır ve Trump International Hotel & Tower size bunu fazlasıyla sunuyor. Muhteşem New York manzarası, size özel terzi imkanı ve dahasıyla en lüks oteller sıralamasında yerini hak ediyor.

InterContiental, Hong Kong

Şehrin her türlü noktasına hakim, muhteşem bir noktada bulunan bu otel konforuyla da göz dolduruyor. Odaları kapış kapış rezerve edilen bu otelde kalmaya niyetiniz varsa rezervasyonunuzu birkaç ay önceden yaptırmanızı öneririz.

Four Seasons Resort, Bora Bora

Muhteşem renkteki bir denizin üzerinde uyumak ister miydiniz? Bungalov evleriyle özellikle balayı çiftlerinin hayallerini süsleyen bu otel adeta bir cennet.

Çırağan Sarayı

Boğaz’a nazır bu otele yer vermeden olmazdı. Osmanlı lezzetlerini en gurme ağızlara layık şekilde tadabileceğiniz, spa merkezlerinde dinlenebileceğiniz, boğaza karşı kahvenizi höpürdetebileceğiniz bu otel de bu listede olmayı çoktan hak etti bile!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here