Pahalı lüks markalar genellikle insanlara statü, güç ve prestij hissi verir. Çoğumuzun yüzde 99’u temel konulara odaklanmaya çalışırken,  zenginler, münhasırlıklarını sergilemek için daha lüks ögeler talep ediyor. Birçok lüks marka bunu kendi lehlerine kullanmaktadır. En seçkin marka haline gelmek, değerini yükselterek onları zengin alıcılar için cazip hale getirir.  Hal böyle olunca dünyanın en pahalı markaları her geçen gün büyümekte ve daha çok ilgi görmektedir. Dünyanın en pahalı markaları hangileri? Sizler için derledik, gelin birlikte bakalım.

Dünyanın En Pahalı Markaları

15. Versace

1978’de tasarımcı Gianni Versace tarafından kurulan Versace markası zengin, lüks ve ünlü markalar arasında yerini aldı. Lüks moda markası yaklaşık 5,8 milyar dolar değerinde.

14. Armani

Giorgio Armani 1975 yılında Armani’yi kuran İtalyan moda tasarımcısıdır. Giysilerin yanı sıra parfüm, ev dekorasyonu ve hatta bebek kıyafetleri pazarlamaktadır. Forbes’a göre, 2012 itibarıyla değeri 3.1 milyar dolar.

13. Dolce & Gabbana

Lüks moda santralı Dolce & Gabbana’ya giyim, mücevher ve parfüm gibi ürünleri ile modanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. 2013’te şirketin değeri 5.3 milyar dolara ulaştı.

12. Fendi

Merkezi Italies, Roma’da bulunan Fendi, dünya çapında 117 mağazaya sahip bir moda evidir. Hermes’te bir  çanta, yaklaşık 2.000-5.000 $ karşılığında satılmaktadır.

11. Burberry

Burberry, uzun bir geçmişi olan İngiliz lüks moda evidir. 1865 yılında kurulmuş ve birinci sınıf lüks giyim markası haline gelmiştir. 4,1 milyar dolar marka değeri ve ceketlerinden biri 35,000 dolara mal olabilir.

10. Chanel

Chanel, lüks kıyafetler, parfümler ve el çantalarında diğer şeylerin yanı sıra özel bir şirkettir. Mayıs 2017 itibarıyla Forbes, markayı 7,2 milyar dolarla değer verdi ve En Değerli Markalar listesine koydu.

9.  Rolex

Rolex İsviçre’de kuruldu ve 1905’ten beri birinci sınıf bir lüks saat şirketi oldu. 1926’da dünyanın ilk su geçirmez saatini yarattı ve spor dünyasında adından söz ettirdi.  Forbes, şirkete 8,7 milyar dolar değer verdi.

8.Prada

Herkes Prada’yı tanıyor, lüks moda santralı ve sadece büyümeye devam ediyor gibi görünüyor. Son yıllarda değeri yüksek bir seviyeye taşıdılar ve 9,5 milyar dolarlık bir marka değerine ulaştılar.

7. Gucci

Gucci küçük bir deri eşya mağazası olarak başladı ve modanın lüks bir tacı oldu. Artık çok daha büyük bir moda grubunun parçasıdır, ancak markanın kendisi de 12,7 milyar dolar değerindedir.

6. BMW

Ünlü lüks otomobil üreticisi BMW şık ve lüks sürüşleri ile bilinir. Yeni bir BMW kullanan herkes hemen aracın saf maliyeti için daha yüksek bir ekonomik sınıfa konur. Bununla birlikte, marka da bol miktarda ağırlık taşıyor ve 24.56 milyar dolar değerinde.

5. Estee Lauder

Birçok kozmetik ürünü imal eden Estee Lauder, 30,8 milyar dolarlık genel bir değeri olan lüks bir markalar listesinde. New York merkezli, cilt bakım ürünlerinden kokulara kadar her şeyi yapıyorlar.

4. Dior

Bir Fransız moda evi olarak başlayan Dior, şık bir parfüm, saat ve mücevher yaparak Avrupa’da ün kazandı. Marka değeri 11,9 milyar dolar.

3. Audi

Audi, dünyanın en lüks otomobil markalarından biridir. Volkswagen tarafından sahip olunan otomobiller, 2016 yılında teslim edilen 1,9 milyon otomobil ile popülerlik ve büyüme göstermeye devam ediyor. Forbes En Değerli Markalar listesinde 37. sıradan ve 14,1 milyar dolar toplam marka değeri var.

2. Hermes

Hermes, 1837’de moda tasarımcısı Thierry Hermes tarafından kuruldu. İpekli eşarp, 1920’lerde özgürleştirilmiş kadınlar için bir simge haline geldi. Aynı zamanda giyim, çizme, saat, kravat ve diğer pek çok moda ürünlerini de tasarlayan Hermes’in marka değeri 10,6 milyar dolardır.

1.Louis Vuitton

1854’te kurulan Louis Vuitton, dünyaki en lüks markalar listesindedir. . Giysi ve ayakkabılardan çanta ve saatlere kadar her türlü moda ürünlerini üretiyorlar. Markanın  değeri 28,8 milyar dolar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here