Düğün mevsimi yaklaşıyor. Her çift düğünleri için binlerce lirayı gözden çıkarıyor. Tek istek bu güzel geceyi ölümsüzleştirmek ve konuklara güzel bir gece yaşatmak.

dunyanin en pahali 6 dugunu 06

Evet düğünlere büyük bir bütçe ayrıldığı bir gerçek. Peki bu bütçe ne kadardır en fazla çevrenizdeki kişilerde? On bin lira mı? Tamam elli bin mi? Ama sanıyorum Türkiye’deki çoğu insanı aşan bir düğün olur milyon dolarlar.

dunyanin en pahali 6 dugunu 11

Siz ne dersiniz bilmem ama bazı çiftler düğün olayını resmen aşmış. Madem paramız var, düğünümüz Guinnes Rekorlar Kitabı’na girsin diyen bir çift bile var. Şaşkınlıkla izliyor ve sizlerle paylaşmak istiyoruz. Keyifli okumalar!

dunyanin en pahali 6 dugunu 12

6.Brad Pitt-Jennifer Aniston

En günlük haliyle bile prensesleri kıskandıran Jennifer Aniston’ın Lawrence Steele tasarımı bir gelinlik giydiği, genç kızların sevgilisi Brad Pitt’in ise Yves Saint Laurent tasarımı bir damatlık giydiği dillere destan düğün tam bir milyon dolara mâl olmuş.

dunyanin en pahali 6 dugunu 03

California Malibu’da Carsey Estade’de gerçekleşen düğünde tahmin edebileceğiniz gibi tam bir yıldızlar geçidi yaşanmış ve  sadece ıstakoz ve şaraba 300.000 dolar ödenmiş.

Peki bu güzel düğünün sonucu ne oldu? Pitt ve Aniston çifti 2006 yılında boşandı.

dunyanin en pahali 6 dugunu 07

Madonna-Guy Ritchie

Bu görkemli düğünün tam maliyeti bilinmiyor ama Madonna’nın 80.000 dolarlık Stella McCartney tasarımı bir gelinlik giydiği, yemek ve şampanyalara 800.000 dolar ödendiği ve tam 200.000 dolarlık bir havai fişek gösterisi yapıldığı çok iyi biliniyor. Yani bu bilinenlere göre bile, düğün maliyeti bir milyon doları geçiyor.

dunyanin en pahali 6 dugunu 09

Bu görkemli düğün de ne yazık ki boşanmayla sonuçlananlardan. Madonna ve Ritchie çifti 2008 yılında yollarını ayırdı.

dunyanin en pahali 6 dugunu 08

Ashley Judd-Dario Frachitti

Judd, düğünden önce “Benim bir prensesten neyim eksik ki?” demiş ve düğün İrlanda’daki Skibo Şatosu’nda yapılmış. Toplamda 750.000 dolar harcanan düğünde, Ashley’nin gelinliği Armani tasarımıydı. Misafirlerin konaklaması için 175.000 dolar, şampanyalar için 72.000 dolar ödenen bu düğün ise malesef boşanmayla sonuçlananlardan.

dunyanin en pahali 6 dugunu 04

Tori Spelling-Chalie Shanian

Bir milyon doların acımadan harcandığı bu düğünde sırf Badgley Mischka tasarımlı gelinlik için 50.000 dolar harcanmış. Bu çok çok pahalı düğün California Bel Air’de Spelling Estate’de yapılmış. Ama ne yazık ki düğüne yapılan bu kadar harcama da 2006 yılında gerçekleşen boşanmayı engelleyememiş.

dunyanin en pahali 6 dugunu 10

Eddie Murphy-Nicole Mitchell

Yine bir yıldız geçidinin yaşandığı bu düğünde toplam harcama tam 1.5 milyon dolar! Bu kadar para nereye gitmiş derseniz, tam listeyi bilemem ama gelinliğe 40.000 dolar, pastaya ise tam 25.000 dolar gitmiş. Ama ne yazık ki bu çift de 2006 yılında boşanmış.

dunyanin en pahali 6 dugunu 05

Bu arada bu 2006 yılında amma da boşanma olmuş. Uğursuz bir yılmış herhalde. Kimbilir basın ne şoklara girmiştir.

 Vanisha Mittal-Amit Bhatia

Bu seferki çiftimiz Hollywood’dan değil, Hindistan’dan. Düğün harcamalarıyla Guinnes rekorlar kitabına giren bu düğün tam 5 gece sürmüş. Peki asıl olay bu mu? Hayır. Davete tam bin kişi katılmış ve bu bin kişi düğüne gümüş defterlerle davet edilmiş. Bu 5 gün boyunca dünyanın en iyi aşçıları her gün 100 farklı yemek yapmış. Fransa’da 17. Yüzyıldan kalmış Vaux le Vicomte şatosunda yapılan düğünün sırf şarap masrafları 1,5 milyon dolar tutarken, düğünün toplam maliyeti tam 78 milyon dolar.

dunyanin en pahali 6 dugunu 01

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here