Yemek yemek bir ihtiyaç, insan bedeni için vazgeçilmez bir eylemdir. Tabi bazen yemekte lükse kaçtığımız olur. Ama ne kadar lükse kaçabilirsiniz ki? Bir tatlıya en fazla kaç para verebilirsiniz? Ya da en basitinden bir sandivicin ederi nedir sizce? Aşağıdaki fiyatlara çok şaşıracaksınız!

7.Matsutake Mantarı

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 01

Mantarların kralı olarak anılan bu mantarın yalnızca bir tanesi 95 dolar ile 950 dolar arasında değişiyor. Bizim pazarlarda satılan mantarlardan farkı ne derseniz, bu mantarlar çok zor şartlar altında yetiştiriliyormuş ve bunun toplandığı yerden tekrar mantar çıkmıyormuş. Yani bulunmaz olan Hint kumaşı değil, matsutake mantarı.

6.Samundari Khazana

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 02

Deniz ürünleri seven kişilere hitap eden bu yemeği sadece Londra’daki Bombay Brasserie’de yiyebilirsiniz. İçerisinde ıstakoz, havyar ve deniz salyangozu bulunuyor. Fiyatı ise tam tamına 3200 dolar. Ne yapmışlar altın mı kondurmuşlar içine derseniz, evet kondurmuşlar. İçerisinde yenilebilir altın da bulunuyor.

5.Densuke Karpuzu

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 03

Dünya’da sadece Japonya’nın Hokkaido adasında yetişen bu siyah karpuzlar yılda sadece 10.000 adet üretiliyor. Diğer karpuzlardan farkı ise lezzeti. İnanılmaz derecede sulu ve lezzetli olan bu karpuzun fiyatı ise 6300 dolar.

4.The Golden Opulence Sundae

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 07

Dünyanın en pahalı tatlısı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na adını yazdıran bu tatlı Manhattan’da Serendipity 3’te 1000 dolara satılıyor. İçeriğinde Madagaskar vanilyası, 5 top Tahiti vanilya soyası dondurması, dünyanın en pahalı çikolatası olan Amedei Porceleana bulunuyor. Ama sanıyorum bu 1000 doları bu malzemelerle karşılayamayıp bir de tepesine 24 karatlık altın kondurmuşlar.

3.Kobe Sığır Eti

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 06

Japonya’da Wagyu sığırlarından elde edilen bu etin özelliği dünyanın en yağlı eti olması, ki bilirsiniz ete lezzet veren şey yağıdır. Peki nasıl bu kadar yağlı? Şöyle ki, bu sığırlar devamlı hareketsiz tutuluyor ve özel bir birayla besleniyor. Aynı zamanda yağın sığırın vücuduna eşit bir şekilde yayılabilmesi için masaj yapılıyor ve bu da bu sığırların etini dünyanın en pahalı eti yapıyor. Kilosu 1000 dolar ve 1500 dolar arasında değişiyor.

2.Knipschildt Chocolatier

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 08

Bu çikolataların tanesi 250 dolar. Valla her çikolatanın fiyatı bu kadar olsa PMS dönemimiz boğazımıza dizilirdi!

Peki neden bu kadar pahalı? Çünkü bu truf çikolatalar Valrhona kakaosu içeriyor. Olur da almak isterseniz ön sipariş vermeyi unutmayın.

1.Essen Sandviçi

dunyanin en pahali 7 yiyecegi 04

Alt tarafı bir sandviç deyip geçmeyin bu sandviç tam tamına 200 dolar! İçerisinde normal sandviçler gibi jambon, yumurta falan bulunuyor. Ama onu asıl pahalı yapan şey içerisindeki trüf mantarı. Çünkü bu mantar türü oldukça pahalı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here