Kahve insanların günlük yaşam içerisinde en çok tükettiği içeceklerden. Farklı ülkelerden ve farklı kültürlerden günümüze ulaşan kahve çeşitliliği oldukça fazla. Peki, dünyanın en pahalı kahvesi hangisi? Ya da en lezzetli. Listemizde bu kahvelere yer verdik.

Dünyanın En Pahalı 7 Kahvesi

7. Los Planes $40

 El Salvador’da üretilen bu kahve , 2006 yılında uluslararası kahve derecelendirme “Cup of Excellence” serisinden 95.3 puan alarak, bugüne kadarki en yüksek puanı elde etti. Meyve, özellikle böğürtlen ve ahududu gibi ince notalarla, bu kahve dünyanın herhangi bir yerinde kesinlikle beğenilecektir.

Bu kahve hakkında eşsiz olan, kökenlerinden dolayı, kahve çekirdeğinin, ortalama kahve çekirdeklerine kıyasla oldukça büyük olmasıdır.

7. Jamaika Mavi Dağ Kahvesi 49 $

Blue Mountain Coffee, Japonya’daki en popüler yüksek kaliteli kahvelerden biri olup, burada ihraç edilen Blue Mountain Coffee’nin% 80’i oluşturmaktadır.

Mavi Dağ’da toplanan kahve çekirdeklerini günlük bir kahve için mükemmel hale getiren oldukça hafif bir lezzet profiline sahip olması.

6.  Hawai Kona Kahve 33-55 $

Hawaiian Kona Coffee dünyanın en pahalı kahveleri arasındadır.  Hawai Kona Kahve içimi ile dünyada bir çok kişinin tutkunu olduğu kahve çeşitlerindendir. Ortalama bir paketi 33-55 dolar arasındadır.

 5. El Injerto Peaberry $60

Bu kahve Gautemala’da yetişen bir çeşittir ve kavurma için “peaberry” olarak bilinen sadece küçük tek biçimli fasulyeleri ayırarak elle işlenir. Bu kahve, en çok tercih edilen kahvelerden biri haline gelmesini sağlayan çok miktarda meyve ve çiçek tatları içermesidir.

3.  Fazenda Santa Ines 50 $

Yıl boyunca tutarlılığıyla bilinen bir Brezilya kahvesi, bu piyasadaki en lezzetli ve pahalı kahve listesinde yerini alan bir kahvedir. Bu kahve, belirgin ve temiz lezzet profillerinin geliştirilmesine yardımcı olan dağlık bir alanda doğal mineralli su kaynakları kullanılarak yetiştirilmektedir.

Tatlı pürüzsüz karamel ve derin zengin meyve aromaları bir arada düşünün. Fiyatı ise ortalama 50 dolardır.

2. Ospina $120

Ospina aileleri  Kolombiya’daki en eski kahve tarlalarından biri olduğunu iddia ediyorlar, Bu nedenle, gerçekten iyi bir kahve mahsulü yetiştirmek ve geliştirmek için çok zamanları olmuş.

Kahve ağaçları, kahve kirazları üretmeye başlamak için 3 ila 5 yıl süre gerekir, böylece çeşitliliğin iyi olup olmayacağını öğrenmek yıllar alabilir. Volkanik küllerde yetişen bu kahve, pürüzsüz ve temiz bir dokuya sahip güçlü ılık karamel ve fındık lezzetlerine sahiptir.

1. Kopi Luwak $160-$600

Kopi Luwak kahvesi,   Endonezya’dan geliyor ve kahvenin işleniş şeklindeki eşsiz ve doğal yoldan dolayı dünyanın dört bir yanından biliniyor.  Bu kahvenin pahalı bir kahve çeşidi olmasının sebeplerinden bir tanesi de sindirimi kolaylaştırması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here