Dünyanın en tehlikeli hayvanı sizce hangisi? Aklınıza hemen sürüngenler yada büyük ve yırtıcı hayvanlar gelmesin. Dünyanın en tehlikeli hayvanları arasında deniz canlıları, sürüngenler ve doğal yaşam hayvanlarda var. Birçoğuna rastlamayacak olsanız da bilmenizde fayda var.

10. Kutu denizanası

Hint Pasifik Okyanusu’nda yaşayan bu denizanasının dokunaşları 3 metreyi bulabiliyor. Zehri bir insanı 5 dakika gibi kısa bir sürede öldürebiliyor.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (1)

9. Buffalo

Ölümcül vuruşları ve ağırlığı ile bilinen bu Buffalo dünyanın en tehlikeli hayvanları kategorisinde.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (2)

8. Koni Salyangozu

Koni salyangozu dünyanın en tehlikeli hayvanlarından biri. Okyanuslarda yaşayan bu salyangozun bir damla zehri 20 kişiyi öldürebiliyor. Ayrıca zehir bir dakika gibi bir sürede etki ediyor.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (3)

7. Ölümcül Akrep

Dünyanın en tehlikeli hayvanları listesinde bu akrepte var. Dünyada akrep sokması yüzünden ölenlerin 4’te 3’ü bu akrep yüzünden ölüyor. Eğer soktuğu kişi ölmezse uzun süre acı çekecektir.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (4)

6.Siafu Karıncalar

Bu karıncılar dünyanın en ölümcül hayvanları arasında yer almasalar bile koloni halinde oldukları için büyük tehlike arz eder. Eğer bir yerde yürürken üzerine basarsanız yaklaşık 50.000.000 karıncaya düşman olursunuz.

 

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (5)

5. Büyük Beyaz Köpekbalığı

Köpek balıkları oldukça ürkütücü olsa da en korkunç olanı da büyük beyaz köpek balığıdır. 15 metre uzunluğunda olan bu köpek balığının 300 tane keskin dişi bulunmakta. Sevdiği yiyecek ise insan.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın

4. Sırtlan

İnsan eti seven hayvanlardan biri de sırtlan. Çöpcü olan bu hayvan, cesetleri de yemektedir.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (7)

3.  Balon Balığı

Sevimli gözüken bu balık okyanusun en tehlikeli hayvanlarından. Çıkıntılı dikenlerine değen kişi saniyeler içinde felç geçirip ölüyor.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (8)

2. Taş Balığı

Bu balık ne kadar balık değilmiş gibi gözükse de onun özelliği de kamufle hayvanlardan olması. Zehirli olan bu balık oldukça hızlı ve agresif.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (9)

1. Kara Mamba

Bu yılan kobra yılanından da tehlikelidir. Oldukça hızlı olan Kara Mamba’nın ısırığı yaklaşık 100 insanı öldürmeye yetecek kadar zehirlidir.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı İle Tanışın (10)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here