Babalar günü yaklaşıyor. Son günler de büyük bir hediye telaşı yaşanıyor. “Herkes babama ne alacağım? Farklı bir hediye olmalı öteki yıllardan farklı ne olabilir.” gibi soruların peşine düşünüyor. AVM’ler dolup taşıyor. Mağazalarda babalara uygun bedenler aranıyor. Boşverin bunları ben size babanıza elleriniz ile ne hediyeler hazırlayabilirsiniz biraz fikir vereyim.

El yapımı babalar günü hediyeleri konusunda tereddüt ediyorsanız hiç etmeyin. Düşünsenize babanıza kendi ellerinizle hediye hazırlıyor emek veriyorsunuz… Hangi babanın hoşuna gitmez? El yapımı hediyeler insanlara kendilerini özel hissettir. Babalarda özeldir. O zaman onlar için neler yapabilirsiniz birlikte inceleyelim.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri

Bu hediyelerden hangisi sizin yeteneğinize uyuyorsa onu seçin. Dilerseniz bu örneklerden ilham alarak farklı bir hediye hazırlayabilirsiniz.

El Yapımı Fotoğraf Albümü

Fotoğraflar anılarımızı emanet ettiğimiz yegane dostlarımızdır. Hatırlayamayacağımız anlar fotoğraflarla hayat bulur. Sizde babanız ile çekilmiş veya eskiden kalan fotoğraflar ile bir fotoğraf albümü veya çerçeve yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal dünyanıza kalmış.

 

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 17

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 11

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 02

Kendiniz Bir Video Klip Hazırlayın

Babalar günü için bir video klip hazırlayın. Telefon ve basit bir programı malzeme olarak kullanabilirsiniz. Geçin kameranın karşısına ve babanız için o kısa filmi yönetin. Ona sevginizi, neler hissettiğinizi, onunla ilgili anılarınızı anlatın. Duygusal gözükmeyen babanız var ya, bu videoda o sakladığı duygusal yüzünü size gösterecektir.

decorative metal clapper

Onun İçin Resim Yapın

Resim yapan çocukların duygularını yansıttıkları gözlemlenmiştir. Mesela siyahı renk olarak kullanan bir çocuk o an sinirlidir. Veya maviyi kullanan çocuklar mutlu ve umutludur. Siz artık bunları biliyorsunuz ve babanız için onu yansıtan renkleri kullanarak resim yapın. Eğer bu konuda yeteneğiniz sınırlıysa bir önceki fikri yani filmi deneyin. 🙂

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 18

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 08

Kavanozlardan El Yapımı Hediye Hazırlayın

Kavanozlardan bir hediye hazırlamak oldukça basittir. Bir kavanoz ve kurdela yeterlidir. Kavanozun içine ne mi koyacaksınız? Babanızın sevdiği kuru yemişler, onun sevdiği şekerlemeler, sürpriz notlar kavanozu kavanoz olmaktan kurtaracaktır. 🙂

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 24

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 15

El Yapımı Araba Süsü

Erkeklerin arabalarıyla çok ilgili olduğu herkesin bildiği bir gerçek. Babanızın arabası için ona küçük bir hediye hazırlayabilirsiniz. Hediyeyi oluştururken keçe kumaş, mukavva, karton gibi malzemelerden faydalabilirsiniz. Her arabaya bindiğinde sizi hatırlayıp, gülümseyecektir.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 01

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 05

El Yapımı Cüzdan

Geldik en önemli hediyelerden bir tanesine. Cüzdan. Babanıza bir cüzdan alırsanız içini dolduracaktır. Bir cüzdan yaparsanız içini sizi düşünerek dolduracaktır. 🙂 İkinci durumda daha şanslısınız. Babanız için suni deriden cüzdan yapabilirsiniz. Biraz beceri ve belki uzman birinden yardım alabilirsiniz. Şunu sakın unutmayın belli bir zamana kadar bankamatiğiniz  babanızın cüzdanıdır.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 26

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 07

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 22

Pasta Hazırlayın

Babalar gününü pasta ile kutlayabilirsiniz. Asıl önemli olan nasıl bir pasta hazırlıyorsunuz? Eğlenceli ve babanızı yansıtan bir pasta hazırlayın. Hem onu mutlu etmiş hemde  tatlı yeyip babalar gününü tatlı tatlı geçirmiş olursunuz. 🙂

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 04

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 10

El Yapımı Minyatür

Babanıza belki bir tekne veya araba alamıyor olabilirsiniz ama minyatürünü yapabilirsiniz. Babanız için minyatür bir hediye hazırlayın. Araba, gemi, fotoğraf makinesi… Onun sevdiği ve sizi hatırlatacak bir minyatür.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 13

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 21

El Yapımı Kalemlik

Her çalışanın bir kalemlik ihtiyacı vardır. Babanız için bir kalemlik hazırlayabilir onu şaşırtabilirsiniz. Mukavva, teneke gibi malzemelerden hazırlayabilir hayal gücünüze göre süsleyebilirsiniz. Yada eski bir kalemliğe farklı uygulamalar yaparak farklı bir hale getirebilirsiniz.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 23

 

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 03

El Yapımı Anahtarlık

El yapımı babalar günü hediyeleri arsında  anahtarlık  en kolay seçeneklerden biri. Babanız anahtarlarını her kullandığında aklına siz geleceksiniz. Tuhafiyelerde anahtarlık yapmak için gerekli malzemeler satılmaktadır.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 19

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 27

Babanız İçin Kitap Hazırlayın

Onu anlatan eğlenceli bir kitap hazırlayabilirsiniz. Onun hayat öyküsünü anlatın. Fotoğraflardan faydalanın. Duygularınızı aile büyüklerinden dinlediğiniz hikayeleri,  onun çocukluğunu, babasına ne hediyeler aldığını, sizin onunla ilgili unutamadığınız anları yazın.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri 12

Babanıza elleriniz ile hazırlayacağınız babalar günü hediyesi onu, satın aldığınız hediyelerden daha çok etkileyecektir. Zamanınız varken ona el yapımı bir hediye hazırlayabilir, onu mutlu edebilirsiniz.

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here