Yılbaşına daha çok var demeyin. Eğer özel bir hediye hazırlamak ve bu yılbaşında sevdiğiniz kişilerden birine kendi ellerinizle hazırladığınız bir yılbaşı hediyesi vermek istiyorsanız kolları sıvamanın tam vakti. Size vereceğim yılbaşı hediye fikirlerini becerilenize göre değiştirebilirsiniz. Yok ben böyle şeyleri hiç beceremem diyorsanız, o cümleyi unutun çünkü mutlaka yapabileceğiniz bir şeyler var.

Öncelikle belirlediğiniz kategoreyi düşünün. Anneye mi, babaya mı, sevgiliye yada arkadaşınıza mı el yapımı hediye yapmak istiyorsunuz. Dilerseniz hepsine farklı hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşında Anneye El Yapımı Hediye

Kim bilir sizi büyütürken ellerinden ne maharetler çıktı annenizin. Sıra sizde. Bu yılbaşı anneniz için özel bir hediye hazırlayabilirsiniz. Anneler böyle hediyelere bayılır. Kız- erkek hiç fark etmeden yanaklarınızdan iki makas alır ve sizi öpücük yağmuruna tuttur. Islanacak yanaklarınız için kendinize bir peçete almanızı da tavsiye ederim. 🙂

Yılbaşında Babaya El Yapımı Hediye

Babalar sert mizaçlı gözükseler de öyle değillerdir. Siz bir evlat olarak onu düşünmüş ve el yapımı hediye yapmışsanız en sert babanın kalbi bile erir. Hem sonra harçlıklar artabilir. Yani bir taşla iki kuş. 🙂

Yılbaşında Sevgiliye El Yapımı Hediye

Yılbaşında sevgilinize el yapımı hediye hazırlayarak onun gönlünde kalıcı olabilirsiniz. Hem ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hissettirmiş olursunuz…

Yılbaşında Arkadaşa El Yapımı Hediye

Dostluk çok nadir görülen bir vakka… Eğer değeceğini düşündüğünüz bir dostunuz varsa ona mutlaka bir hediye hazırlayın. Parayla aldığınız hediyeden daha değerli olacağını garanti edebilirim.

El  Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

Her kime hediye hazırlıyorsanız seçenekler arasından birini hazırlayabilirsiniz. Çok zahmet istemeyen örnekler vereceğim.

Yılbaşı için tablo yapmaya ne dersiniz?  Renkli hamur ve bir tablo ile fotoğraftaki gibi yarım saat sürmeden hediyeniz hazır.

01

2

03

Helyum gazıyla doldurduğunuz balonlara fotoğraflarınızı bağlayabilirsiniz. Sevgiliniz veya aileniz için unutulmaz olacaktır.

04

Sevimli ve tatlı bir hediye hazırlamak oldukça kolay. Gördüğünüz gibi fazla malzemeye gerek kalmadan çok eğlenceli bir yılbaşı hediyesi hazırlayabilirsiniz.

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-30

Alacağınız kokulu taş kalıplarıyla sevdiklerinize unutulmaz bir yılbaşı akşamı yaşatmaya hazır olun!

 

05

El yapımı hediyeler denilince akla ilk gelen hediyeler arasında bileklikler geliyor. Malzemelerini kolaylıkla tuhafiyelerde bulabileceğiniz farklı tasarım bileklikleri yılbaşında arkadaşınız veya annenize hediye edebilirsiniz.

06

Annenize veya sevgilinize mevsim çiçekleriyle dolduracağınız bir vazo hazırlayabilirsiniz. Yeni yılda yeni çiçekler… 🙂

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-31

Kendi ellerinizle sevgiliniz için romantik bir kimlik hazırlamaya var mısınız? İçeriğini romantik cümlelerinizle donatabileceğiniz bu aşk kimliği, 2017 yılına sevgi dolu bir başlangıç yapmanızı sağlayacak.

 

07

Bazı anneler ev eşyalarına çok düşkündür. sizde anneniz için el yapımı paspas hazırlayabilirsiniz.  Hem eve her girdiğinde, kapıyı her açtığında  sizi hatırlamış olacaktır.

08

09

10

11

Sıcak kahveler, sıcak çaylar… Gönlünüzü muhabbetinizi ısıtsın ama elleriniz yakmasın. Bazen fincana kulpta yetmez bir örgü kıyafet gerekir… Hamarat hanımları görelim. 🙂

 

12

Böyle bir hediyeye ben olsam bayılırdım. Düşüncesi bile heyecanlandırdı. Benim bu kadar yetenekli arkadaşım yok, ama sizin emeğinize değecek arkadaşlarınız vardır. 🙂

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-32

Nostaljiyi 2017’de sevdiklerinizin ayağına getirebilirsiniz. 90’lı yılların vazgeçilmez oyuncaklarının bir araya getirildiği bu hediye kutusunu çok seveceksiniz. Siz de 90’lı yılların oyunlarını kendi ellerinizle seçip harika bir oyun kutusu hazırlayabilirsiniz.

 

14

Babanıza çekiş alın, sizi değil çivileri dövsün. 🙂 Kabul ediyorum kötü bir espiri yaptım. Ama üzerinde adının yazdığı bir çekiç hoşuna gider. Hem çekiçsiz baba da olmaz. 🙂

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-27

Yılbaşına özel birbirinden şirin yılbaşı çoraplarına ne dersiniz? Keçe ile yapabileceğiniz bu şirin çorapları dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

 

15

Vazo ve çiçek anlamlı bir hediye. Ama hazır alınanı ne kadar değerli olur bilemiyorum. En iyisi siz evde bir tane vazo hazırlayın.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-33

Çizim yeteneği olanların kolaylıkla hazırlayabileceği bu şirin takvim sevgilinize kendisini çok özel hissettirecek şıklıkta…

 

16

Çok basit. İp ve mukavvadan bir baş harfi belki de bir isim hazırlayabilirsiniz. İster kapı süsü ister duvar süsü olarak kullanılır.

17

Böyle bir destenin içine yazacak çok söz bulunabilir. Buna benzer bir deste hazırlayın, cep kitabı gibi her kartta başka bir cümle. Sevgiliniz buna bayılacaktır.

18

Çerçeve çok klasik bir hediye oldu. Peki böyle farklı bir şey hiç aklınıza geldi mi? Bu hediyeyi ilk gördüğümden özendim ve çok sevdim. Gerçekten başarılı.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-34

Sevgilinizle en güzel fotoğraflarınızın yer alacağı bir fotoğraf askılığı yapma fikrine dersiniz? Tabii bunu sadece sevgilinize değil, annenize, dostlarınıza da yapabilirsiniz.

 

19

Bardak kupa hediye etmek bir ara çok modaydı. Burçlar, karakterler, harfler…. Ama bu kupayı hediye etmeninde bir anlamı vardı. Sevgiyle içilen kahvenin, çayın tadı bir başka olsun, sevdiğini hatırlatsın diyeydi. İşte sizde sevdiklerinize farklı bardaklar tasarlayabilirsiniz. Hemde içine şekerleme ve benzeri şeyler ekleyerek…

 

20

Hediye paketiniz öyle sıradan olmasın. Mutlaka yılbaşını çağrıştırsın. Solmayan yeşil ve kar beyazından oluşan bu paket gibi..

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-26

Yılbaşı akşamınıza renk katacak bir aksesuara ne dersiniz? Ahşap yıldızın etrafını kendi ellerinizle ışıklandırarak muhteşem görünüşe sahip bir dekoratif ürününüz olabilir 🙂

 

21

El yapımı hediye olarak bez bebek hazırlayabilirsiniz. Eski kıyafetlerinizi değerlendirirken, dikiş dikmek çok eğlenceli olacak.

22

Sade bir kolye hediye vermek herkesin aklına gelebilir fakat böylesi değil…

23

Anneniz için farklı bardaklar hazırlayabilirsiniz. Dikkat! El becerici çok önemli. 🙂

24

25

Hem kolay hem anlamlı bir hediye. Neden bu yıl farklı bir hediye anlayışınız olmasın. 🙂

 

26

Çok basit bir kaç numarayla harika bir tablo hazırlayabilirsiniz. Fotoğrafta çok güzel örnekleri var.

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-25

Yılbaşı süsünüzü kendi ellerinizle hazırlamaya ne dersiniz? “Mutlu Yıllar” yazılı bu duvar süsünü dilediğiniz renkte keçeyle hazırlayabilirsiniz.

27

Süslemeler  yılbaşının vazgeçilmezi. Farklı bir konsept hazırlayarak sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

28

Şekerlemeleri kim sevmez. Şeker gibi bir yıl için şekerlemeleri ellerinizle süsleyebilirsiniz.

29

Tatlı zamanı… 🙂

30

Her zaman hazırı almayın bu yılki kar kürelerini de siz tasarlayın. 🙂

31

Işıl ışıl olmayan yıl başı geceleri pek uygun değil. Ortamı aydınlatın… 🙂

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-24

Sevgilinize hiç beklemediği sürpriz bir yılbaşı hediyesi vermek istiyorsanız, tam da aradığınız hediye fikri karşınızda! Sevgilinizle birlikte çekildiğiniz 12 fotoğrafın yer alacağı bu kutunun kapağını kaldırdığınızda, sevgilinizle çekildiğiniz tüm fotoğraflar çiçek misali açılacak. Ve kutunun ortasında da kalpli çikolatalar yer alacak. Harika fikir öyle değil mi? 🙂

 

32

Daha önce hiç bu kadar renkli bir mumluğunuz oldu mu? Pullarla da süsleyebileceğiniz şirin bir kavanoz, en güzel yılbaşı hediyesini vermenize sebep olacak.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-28

Tuvalet kağıdı rulosundan bu kadar güzel bir hediye kutusu yapılabileceği kimin aklına gelirdi ki!

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-35

Düz renkteki telefon kılıfınızı el becerenizi kullanarak rengarenk bir boya paletine dönüştürmeye ne dersiniz? Çizim yeteneğine güvenenler bu fikrimizi eminiz çok sevecekler 😉

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-29

Yılbaşının olmazsa olmazlarından birisi de elbette ki kar küreleridir. Siz de kendi kar kürenizi yapmaya ne dersiniz? Hem de içerisine istediğiniz süsü ekleyerek…

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-30

İçerisine en anlamlı notları yazıp güzel bir çerçeveye koyabileceğiniz bu şirin mektuplar verebileceğiniz en anlamlı yılbaşı hediyelerinden biri olacak.

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-31

Sadelikten yana olanların çok seveceğini düşündüğümüz bu minik vazoları isterseniz kavanozdan, isterseniz de küçük teneke kaplardan yapabilirsiniz. İnce halatları tercihe göre boyayabilirsiniz.

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-23

En güzel sevgi sözcüklerinin yer aldığı kalpli kağıtların bulunduğu bu kavanozun içerisinde tamı tamına 365 tane romantik cümle bulunuyor. Siz de sevdiklerinize neden böyle bir sürpriz yapmıyorsunuz?

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-32

Sıradan yılbaşı hediyeleri sizi sıktıysa ve vereceğiniz hediyenin sizin el emeğinizle hazırlanmış bir şeyler olmasını istiyorsanız, hediye edeceğiniz kişinin baş harfini ahşaptan keserek, o harfi fotoğraflarla süsleyebilirsiniz.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-37

Tabii 1 Ocak doğumluları da unutmamak lazım 🙂 100 dilde doğum günün kutlu olsun demeye ne dersiniz? Kalpli kağıtlara yazacağınız doğum günü mesajları unutulmaz bir hediye olacak.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-20

Mumla aydınlatacağınız, kar spreyiyle süsleyebileceğiniz bu şirin kavanozlar sayesinde çizim yeteneğinizi konuşturmaya hazır olun! Dilerseniz, boş parfüm şişelerini de değerlendirebilirsiniz.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-21

Aşçılığınızın iyi olduğu konusunda iddialıysanız, yılbaşına özel olarak bisküvi ve hazırlayacağınız kalın krema sayesinde oldukça lezzetli ikramlıklar yapmaya hazır olun!

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-20

Yılbaşına özel kendi kitap ayracınızı yapmaya ne dersiniz? Kardan adam figürü vereceğiniz bu çubukları ister renkli düğmelerle isterseniz de parlak pullarla süsleyebilirsiniz.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-36

Küçük mandallar sayesinde odanızın en güzel köşesini en sevdiğiniz fotopraflarınızla ölümsüzleştirmeye ne dersiniz? Bu fikir eminiz çok hoşunuza gidecek.

 

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-21

Fıstıkları kardan adama dönüştürebileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi? Beyaza boyayacağınız ve tepesine şapka tutturabileceğiniz bu fıstıklar oldukça sevimli yılbaşı süsü olmaya geliyor.

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-22

Romantikliğinizden yılbaşında da ödün vermek istemiyorsanız, kendiniz keseceğiniz kalpli kağıtlara en romantik cümlelerinizi yazarak hediye paketinizin içerisine serpiştirebilirsiniz.

f31daedb66f74d4e47e610d815d7603a

El emeği göz nuru olan hediyeler sizin için her daim çok özelse, sevdiklerinize de bu duyguyu yaşatmalısınız. Kitap okumayı ve kedileri çok seven dostlarınıza keçe ile yapabileceğiniz bu şirin kitap ayracını yılbaşı hediyesi olarak verebilirsiniz.

0e2c0ded0dd41d92e5c4e74b034f49fe

Yılbaşına özel en lezzetli çikolataları sevdiklerinize özel bir sunumla ikram etmek istemez misiniz? Ellerinizle hazırlayacağınız bu şık çikolata paketleri herkesin büyük beğenisini kazanacak.

el-yapimi-yilbasi-hediyeleri-38

Şeffaf şemsiyenizi çizimlerinizle renklendirmeye ne dersiniz. Ruj izi ya da başka modeller de deneyerek kalabalık şemsiyeler arasında farkınızı gözler önüne serebilirsiniz.

 

1df5aa254772a295698e790a95260eea

Yılbaşı kartpostalınızı kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? Renkli boya kalemleriniz sayesinde yapabileceğiniz bu renkli çam ağacı en güzel yılbaşı hediyesi olmaya geliyor.

27

Origami sanatını merak ediyorsanız ve bir yerden başlamak istiyorsanız, yılbaşı sizin için harika bir fırsat! Noel babanızı kendi ellerinizle hazırlamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey kırmızı ve beyaz el işi kağıdı 🙂

5

Yılbaşı ağacına takılan top süslerden kardan adam yapmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı! Pinpon toplarını kullanarak kardan adamın kafasını ve de kurdele yardımıyla da atkısını yapabilirsiniz.

10

Tahta mandallarınızı, yılbaşını sabırsızlıkla bekleyen kardan adam, noel baba ve süvarilere çevirmeye ne dersiniz? Eğlenceli bir çalışma yapmak isteyenler bu fikri eminiz çok sevecekler.

İlgili yazı:  Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here