Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımızı, devasa bir şekilde süslenen alışveriş mağazaları olmak üzere hemen her yerde hissedebiliyoruz. Henüz bir ay kadar bir zaman kalmasına rağmen, sanki hazırlıklar yetişmeyecekmiş gibi, telaşla oradan oraya koşturan, programlar hazırlayan insanlar da sık sık durumun farkına varmamızı sağlıyor. Tabi bu durum şikayet edilir bir durum mu Asla!

el_yapimi_yilbasi_susleri (6

Yılbaşı dediğimiz şey, insanın içini ısıtan, koskoca bir yıl içerisinde sadece o güne hazırlandığı süre içinde bambaşka bir huzur veren bir süreç değil midir? Bana kalırsa öyledir ve oldu bittiye getirilmemesi de bundandır. Hazırlıkların, organizasyonların, planlamaların bile bambaşka bir tadı vardır.

2014’ü de suyunu çıkarana kadar tükettiğimiz günlerin sonuna gelmişken bu seneye diğer bütün senelerden farklı bir biçimde veda etmeye ne dersiniz? Neden evimizin bir köşesi ya da bütün hazırlıklarımız o meşhur Noel filmlerindeki gibi olmasın ki? Yaratıcılıksa yaratıcılık! Hepimizin aklında farklı şekillerde yer alan o Noel hayalini bu sene gerçekleştirmeye ne dersiniz?  Bana kalırsa kolları sıvamanın ve en pratik ve kolayca yapılabilen yılbaşı süslerini hazırlamamızın vaktidir.:) Çünkü konu yılbaşı olunca basit bir çam ağacını bile hiç olmayacak fiyatlara satabiliyorlar. Kaldı ki minicik süslerin bile çok pahalı olabildiğini görüyoruz. Bu yüzden bu sene kendi emeklerinizi kullanarak evinizi ya da yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz. Evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz en sevimli yılbaşı süslerine gelin birlikte bir göz atalım.

Eğlenceli Kar Küreleri:

el_yapimi_yilbasi_susleri (13)

Biraz pamuk, bir kaç renkli kağıt parçası ve gereksiz bir kavanoz dışında başka hiç bir şeye ihtiyacınız olmadan kendi kar kürenizi yapabilirsiniz. Hem dışarda para verip alacağınızdan daha özel ve içine dilediğiniz gibi yerleştireceğiniz harf ya da figürlerle sadece size özel anlamlı bir yılbaşı süsü olabilir. Hatta böyle bir şeyi anlamlı bir hediye olarak da düşünebilirsiniz.

Hem de Yaratıcı:

el_yapimi_yilbasi_susleri (3)

Özellikle küçük çocukların büyüdüğü ve oyuncaklarının da dolapların derinliklerine saklandığı evlerde bu tarz şeyler düşünülebilir. Yine kavanoz yöntemi ama minik oyuncakların süslediği şirin bir kar küresi yapmaya ne dersiniz?

Kapı Süsü:

 

el_yapimi_yilbasi_susleri (12)

Yılbaşının en nadide temsilcilerinden biri de kapı süsü.:) Saçaklı süslerden uzunca ve yeşil bir tane alıp, çember şeklindeki herhangi bir şeyin etrafına dolamanız bir kapı süsü yaratmanız için yeterli olacaktır. Üzerine kırmızı figürler yerleştirdiniz mi? Kapı süsünüz hazır!

Sevimli Kardan Adamlar:

el_yapimi_yilbasi_susleri (11)

Kozalakların üzerine yapıştıracağınız pamuklardan şipşirin kardan adamlar yarabilirsiniz.:)

Çikolata Toplarından Yılbaşı Buketi:

el_yapimi_yilbasi_susleri (10)

Çikolata toplarını yapmayı biliyorsunuzdur. Bisküviyi puding ile yoğurmanız bile yeterli olacaktır. Sonrasını altın renkli alüminyum folyo ve kırmızı kurdeleler halledecektir.:)

Ampulden Şişman Kardan Adamlar:

el_yapimi_yilbasi_susleri (9)

Bozulmuş, kullanmadığınız ampullerinizi beyaz boya ile boyayarak minik kardan adamlara çevirebilirsiniz. Kırmızı ve yeşil giydirerek Noel babaya bile çevirebileceğiniz bu süsleri yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz.

Ve Penguenler:)

el_yapimi_yilbasi_susleri (7)

Tabi penguen ve hayal gücünüzü zorlayan şeyler yapmanız da mümkün.:)

Bezden Çam Ağaçları:

el_yapimi_yilbasi_susleri (6)

Ucuzlukçulardan minik saksılar alıp renkli bezlerden minik çam ağaçları yapabilirsiniz.

Noel Baba Portresi:

el_yapimi_yilbasi_susleri (4)

Kafanıza göre yaratabileceğiniz bir portre ile yuvanızı ısıtabilirsiniz. Bezlerden ve renkli mukavva kağıtlarından kolayca yapabileceğiniz Noel baba portresini karlı evlerle ya da çam ağaçlarıyla da süsleyebilirsiniz.

Gazoz Kapağından Şipşirin Figürler:

el_yapimi_yilbasi_susleri (1)

Gazoz kapaklarını birbirine yapıştırdıktan sonra üzerine basitçe çizeceğiniz göz kaş, sonradan ekleyeceğiniz şapkalar size bu yılbaşında sevimli alternatifler sağlayacak seçenekler arasında yer alıyor.

Dantelli Süslemeler:

images

Örgüye de meraklıysanız harikalar yaratmanız işten bile değil.:)

Pratik Noel Babalar:

el_yapimi_yilbasi_susleri (14

Neredeyse hiç uğraşmadan yapabileceğiniz Noel babalar da yeni yılınızı süsleyen yegane detaylardan olabilir.

el_yapimi_yilbasi_susleri (15

Bir yumurta ve internetten bulabileceğiniz surat, el ve diğer figürlerini etraflıca keserek elde ettiğiniz malzemeler ile kolayca evde yapabileceğiniz bu yılbaşı süsü de en pratik süslerden birisi.

 

Kalpli Bileklik

el-yapimi-yilbasi-susleri-20

Sevgilinize kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir yılbaşı hediyesi vermeye ne dersiniz? Alacağınız ince bir tele, sevginizi temsil edecek kalp şeklini vererek, sevgilinizin kolundan çıkarmak istemeyeceği bir bileklik yapabilirsiniz.

 

Kostümlü Kavanozlar

el-yapimi-yilbasi-susleri-21

Noel baba kostümü hazırlayacağınız bir kavanoz düşünün ve bir de bu kavanozun içini bonbon çikolatalarla donattığınızı hayal edin. Sizce de harika bir hediye olmaz mı? Her sene diyet yapma kararı alan dostlarınıza 2016 yılına özel leziz bir stok hazırlayın. Dekoratif olarak da oldukça şık duran bu kavanozlar, evinizin en güzel köşesini fazlasıyla hak ediyorlar.

Yeni Yıl Perileri

9f4aed08263c8000b5f418a6eb1ff627

Farklı boylardaki çubuklarla yapacağınız bu şirin yeni yıl perileri, çam ağacınızı süsleyebileceğiniz en şirin süslerden biri. Dilerseniz bu şirin perileri kitap ayracı olarak bile kullanabilirsiniz.

Kozalaktan Minyatür Çam Ağacı

9Boyama yapmayı seviyorsanız, kendi ellerinizle boyayacağınız kozalakları çam ağacı olarak süslemeye ne dersiniz? Yılbaşına özel olarak rengarenk ağaçlar hazırlayabilirsiniz. Çam ağacı alamayacak olanlar bu fikrimizi çok sevecekler.

İsme Özel Yılbaşı Süsleri

12

İsminize özel olarak hazırlayabileceğiniz, ister keçe isterseniz de ahşap ile yapabileceğiniz bu harf süsler sizce de çok şirin değil mi?

Tuvalet Kağıdından Bacaya Sıkışan Noel Baba Yapımı

38dcb2a6c7cc201427bd83bdc8d8463e

Büyük bir heyecanla Noel babanın gelmesini bekleyen çocuklara verilebilecek en güzel hediyelerden birisi, tuvalet kağıdı mukavvasından yapılmış bu çalışmalar olacaktır.

Yeni Yıla Özel Kapı Süsü

dbc18c3e09e9fa83f9509e80f27a5fa1

Yeni yıla özel olarak yeteneğinizi konuşturarak şık bir kapı süsü hazırlamaya ne dersiniz?

Ataçtan Melek Yapımı

abea5bc4cfecb0969ed9c8df5dd07e59

Kullanmadığınız ataçlarınızı yılbaşında değerlendirmeye ne dersiniz? Renkli kurdelelerle süsleyebileceğiniz ataçlarınız, çam ağaçlarınızın sevimli bir aksesuarı olacak.

Romantik Yılbaşı Süsü

011c572d38522eb4d6aef534cec1e39c

Noel şapkasıyla hazırlayabileceğiniz romantik bir kapı süsü de 2016 yılı için harika olacaktır. Süsü en güzel kapı gösterir diyorsanız, kozalaklardan yapılan kapı süslerini rafa kaldırın ve kendi ellerinizle böylesine şık bir süs yapın 🙂

Kendinizi de unutmayın!

el-yapimi-yilbasi-susleri-29

Tırnak süslerinizi de unutmayın 🙂 Yılbaşı kombininize en uygun oje tasarımınızı seçmeye başlasanız iyi olur. Bu size fikir olması açısından iyi bir örnek…

 

Kadehlerden Süslü Çam Ağaçları

el-yapimi-yilbasi-susleri-28

Evinizde kocaman çam ağaçlarının yer kaplamasını istemiyorsanız, siz de kadehlerle yapılan bu şirin çam ağaçlarını tercih edebilirsiniz.

Peçeteleri Değerlendirmenin Tam Zamanı!

el-yapimi-yilbasi-susleri-27

Evinizdeki peçeteleri değerlendirmenin tam zamanı! Siz de panonuzu birbirinden renkli peçeteler ile yeni yıla hazırlamaya ne dersiniz?

 

Noel Baba Kupalardan Ağaçlar

el-yapimi-yilbasi-susleri-26

En sevdiğiniz kupa bardaklarınızın yılbaşında size destek olmasını sağlayabilirsiniz. Noel babalı kupa bardağınız olmayabilir belki ama daha şirin kupa bardaklarınızın olduğunu düşünüyoruz 🙂

Pon Pon Kardan Adam

el-yapimi-yilbasi-susleri-25

Pon ponlar ile rengarenk kardan adamlar yapabilir, bunları ister çam ağacı süsü isterseniz de dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

Renkli Kağıtlardan Çam Ağacı Süsü

el-yapimi-yilbasi-susleri-27

Renkli kağıtları kullanarak birbirinden renkli yılbaşı ağacı süsü yapabilirsiniz. Hem de fotoğrafta gördüğünüz gibi yapması da oldukça basit 😉

Cupcake Ağaç Süsü

el-yapimi-yilbasi-susleri-26

Yılbaşı toplarını cupcake yapmaya ne dersiniz? Cupcake kağıtlarını kullanarak ve yılbaşı ağaç toplarını simle süsleyerek rengarenk ağaç süsleri yapabilirsiniz.

Çizgi Film Karakterleri Ampuller

el-yapimi-yilbasi-susleri-25

Çizim yeteneğinize güveniyorsanız, en sevdiğiniz çizgi film kahramanlarını çizebileceğiniz bu ağaç aydınlatmalarıyla çalışmalarınıza başlayabilirsiniz 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here