Yaz mevsimi demek, elbise mevsimi demek. Bu sıcak havalarda o pantolonlar bacaklarımıza mı yapışsın, yoksa şu şortun üzerine hangi tişörtü giyelim diye gardırobumuzun önünde saatlerimizi mi harcayalım? İşte bu nedenle en güzeli tek parça elbiseler. Ancak ne yazık ki elbiselerin de ayakkabı derdi var. Bazı ayakkabılar var ki, bazı elbiselerin altına hiç gitmez. Bazı ayakkabılar da resmen bazı elbiseler için yaratılmıştır. Biraz gizemli konuştuk öyle değil mi? Hadi gelin şimdi şu elbise-ayakkabı kombin önerilerine bir göz atalım.

Uzun Elbiseler

Uzun elbiseler özellikle kendini kısa hisseden hanımefendiler için son derece kullanışlı. Hem boyu daha uzun gösteriyor, hem de eğer bol kesim olursa daha zayıf görünmek isteyenleri de daha fit gösteriyor. Hal böyle olunca da her yaz aranan elbiselerin başında geliyor. Bize sorarsanız bu elbiselerin en iyi arkadaşı düz sandaletler.

Kısa Elbiseler

Kısa elbiseler günün hangi zaman diliminde tercih edildiyse buna göre ayakkabı seçimi yapılması daha mantıklı olacaktır aslında. Mesela gece dışarı çıkarken görseldeki gibi renklere uygun bir stiletto tercih edilebilir.

Daha sade bir görünüm içinse bir babet ya da topuklu bir sandalet de tercih edilebilir.

Derin Yırtmaçlı Uzun Elbiseler

Yırtmaçlı elbiseler bu sene çok moda. Özellikle yaz gecelerinde şık olmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi diyebiliriz. Ancak ne yazık ki pek ayakkabı çeşidi kabul etmiyor. Onun tek bir arkadaşı var o da tıpkı görseldeki gibi platform topuklar. Açık ya da kapalı, o sizin zevkinize kalmış.

Spor Elbiseler

Spor elbiseler hakkında fazla konuşmaya gerek yok aslında. Çünkü zaten adı onun hangi ayakkabıyla beraber olmak istediğini net bir şekilde anlatıyor. Spor elbisenizin altına rengine uygun bir spor ayakkabıyla dışarı çıkmaya hazırsınız.

Günlük Elbiseler

Abartıdan uzak ancak şıklığın tam merkezinde olan günlük, tiril tiril yaz elbiselerini yazmasak olmazdı. Bu elbiseler düz sandaletlerle çok yakıştığı gibi kısa topuklu sandaletlerle de giyilebilir. Aynı zamanda dolgu topuklu sandaletler de bu elbisenin en iyi tamamlaycılarından biri olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here