Durmak bilmeden popülaritesini arttıran ve her geçen gün daha fazla kişiye kendini okutan, daha fazla kişinin kalbine dokunan ‘Elif Gibi Sevmek’, daha elinize aldığınız anda farkını buram buram hissettiren bir kitap. Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, bu kitabı henüz okumamışsanız çok şey kaybediyorsunuz!

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 01

Bir kitabı, özellikle de bu kitabı sevmek için birçok sebep saymak mümkün. Ama sizi en yakın kitapçıya uğratıp bu kitabı satın aldırabilecek kadar güçlü 7 sebebi öğrenmek ister misiniz?

7.İlahi Aşkı Hissetmek

“Ben seni düşünmüyorum, seni yaşıyorum.”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 02

Bazen siz de istediğiniz şeylerin aslında bu dünyada var olmadığını hissediyor ve kendinizi yaşama neden geldiğinizi sorgularken mi buluyorsunuz? Bugünlerde insanların en büyük sorunlarından biri ilahi aşkı hissedememek ya da bunu arka plana atmak. Halbuki birçoğumuz hayattan biraz daha huzur isterken içimize dönmeyi ve kalbimizin derinliklerinde kalan ilahi aşkı bulmayı unutuyoruz.

İşte Elif Gibi Sevmek aslında tam olarak bu yaramıza parmak basıyor. Neye ihtiyacımız olduğunu bilen bir dost gibi yaklaşıyor bize. Bu yüzden sayfaların nasıl aktığını anlamıyorsunuz bile.

6.Romantizm

“Bir şarkımız yoktu hani, birlikte söylemediğimiz,

İşte onu bile çok özledim.

Yokluk özlenir mi, yapmadıklarımızı bile özledim.”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 08

Romantizm ne ki artık bizim için? Sosyal medyada adımıza paylaşılan yazılı fotoğraflar mı, yoksa paylaşılan şarkılar mı? Yozlaşan romantizmimiz artık içimizde hissettiğimiz duyguları tatmin edemiyor. Milenyum çağının en büyük eksikliği belki de bu.

Hikmet Anıl Öztekin ise size altın bir tepside gerçek romantizmi sunuyor. Yalan değil, kurgu değil. Sanki günlük tutar gibi karalamış sayfaları. Sizi bir dost bilmiş ve derdini dökmüş gibi. Gerçek romantizmi hatırlamak için en iyi seçeneklerden biri Elif Gibi Sevmek.

5.İlahi Aşk ve Maddi Aşk

“Teheccüdden sonra seni düşünmek varken,

Geceler uyumak için fazla güzel değil mi…”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 04

Nedense bir insana hissettiğimiz aşkı ve yaratıcımıza duyduğumuz aşkı kafamızda bir araya getiremeyiz. Halbuki ikisi aynı potada eriyen ve birbirini tamamlayan aşklardır. Belki bunu bilsek bugüne kadar daha huzurlu olabilirdik ikili ilişkilerimizde.

Elif Gibi Sevmek, size bunu anlatıyor. Kalbinizin tamamını kaplayan bu iki kuvvetli duygunun aslında tek bir duygu olduğunu anlatıyor. Daha çok inanmak ve daha çok sevmek mümkün.

4.Farklı Bir Kitap

“Uçurtmayı sen benim gönlümde uçurdun.”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 05

Elif Gibi Sevmek, bugün ülkemizde popüler kitaplar arasında, evet ama o diğerlerinden farklı. Hayır, bunu sadece bir şiir kitabı olduğu için ya da kurgu olmaktan çok uzak olduğu için söylemiyorum. Gerçekten farklı.

Çocukluğumuzda okumayı sevdiğimiz kitaplar gibi Elif Gibi Sevmek… Arada sayfalarda o sayfada yazılanları tamamlayan görselleri buluyorsunuz ve kocaman bir insan olsanız da bunun aslında sizi ne kadar mutlu ettiğini fark ediyorsunuz. Tıpkı çocukluğunuzdaki gibi. Bu çocukluğunuzu özlemenin küçük bir göstergesi aslında sadece.

Kitaplardaki resimler ve resimlerin bize hissettirdikleri çok değişse de, olsun resimli kitaplar hep güzeldir.

3.İsyan

“09:00-17:00

Düşünmeniz istenmiyor,

istediklerini yapın,

kravatınızı biraz daha sıkın!”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 06

Bu kadar aşk içeriği olmasına rağmen Elif Gibi Sevmek kitabının aslında bir isyan kitabı olduğunu anlamak da zor değil. Hikmet Anıl Öztekin, isyan etmiş bizi duvarların arkasına tıkan saatlere, bu saatlerin gerekliliğine, aşka daha az vakit ayırmaya neden olan her şeye…

Bu kitapta sadece aşkı değil, içten gelen, durdurulamayan o isyanı da hissedeceksiniz.

2.Kelime Oyunları

“Sevda, senin sevdiğin şarkıyı dinlerken,

Senin de o şarkıyı dinliyor olma ihtimaline bağlanmaktır.”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 07

Sizce de fazla alışmadık mı düşüncelerimizi yalnızca 140 karaktere sığdırmaya? Alışmadık mı düşüncelerimizi daha basite, daha basite indirmeye? Edebi değerlerimizden ne önemli şimdi bizim için? Kitaplar bile yavaş yavaş değersizleşiyor. Artık her şey gibi kitaplar da günlük yaşamında oradan oraya  koşuşturan insanlar için basitleştiriliyor.

Elif Gibi Sevmek ise lafı dilediğince uzatıyor ve bize uzun cümlelerin karşı konulamaz güzelliğini, kelimelerin büyüsünü tekrar hatırlatıyor. Sevmek için okumak yeterli.

1.Çay Arkadaşı

“sen ebeyken ben saklanmazdım,

öyle adamdım ben küçükken,”

elif gibi sevmek kitabini okumak icin 7 neden 03

Elif Gibi Sevmek kitabının bu kadar sevilmesinin belki de en büyük sebebi çayın en yakın arkadaşlarından biri olmasıdır. İnce belli, kıpkırmızı harelere sahip bir bardağın can yoldaşı olacak bu kitap çaya en çok ihtiyaç duyulan şu soğuk günlerde size aradığınızı verecek.

Sakın kitap ve çayın dostluğunu sosyal medyada paylaşmak için bir kare olarak düşünmeyin. Sadece bu birlikteliğin keyfini çıkarmaya çalışın. Zaten kitabın sayfalarında bolca çay bardağı göreceksiniz. Bu nadide dostluğu sosyal medya köşelerinde harcamamanızı öneririm.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here