Sinema tarihinde yüz binlerce film yapıldı. Bu filmlerin bazıları en çok izlenen filmler listesine girdi. Bu filmlerin çoğu yüksek bütçeli filmler. Tüm zamanların en popüler ve en çok izlenen filmlerini merak ediyorsanız gelin En çok izlenen filmler listemize göz atalım.

En Çok İzlenen Filmler

20. Ucuz Roman – Pulp Fiction (1994)

En Çok İzlenen Filmler

Tarantino sevenler bu filmi mutlaka izlemiştir. En çok izlenen filmlerden biri.

19. Dövüş Kulübü – Fight Club (1999)

En Çok İzlenen FilmlerDövüş Kulübü David Fincher’ın en çok konuşulan filmiydi belkide. Eleştirmenler tarafından tam not alan bu filmi daha çok kişi izlemeli.

18. Jaws (1975)

Köpek Balığı filmi sinema filmleri arasında en çok konuşulan ve ses getiren filmlerden biri oldu. Hal böyle olunca bu listede de yerini aldı.

17. Karayip Korsanları – Siyah İncinin Laneti (2003)

Karayip Korsanlarınları serisinin ilk filmi olan Siyah İncinin Laneti de en popüler filmler arasında.

16. Kara Şövalye – The Dark Knight (2008)

Süper kahramanlar her zaman çok sevilip, izlenmiştir. En iyi süper kahraman filmleri arasında yer alan bu filmi herkes izlemeli.

15. Schindler’in Listesi – Schindler’s List (1993)

En çok izlenen filmlerden bir tanesi de Schindler’in Listesi. Nazi dönemini çok farklı bir dil ile anlatan bir biyografi filmi.

14. Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994)

Esaretin Bedeli IMDb 250 listesinde 1. sırada yer alan efsane filmlerden.

13. Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

6 seriden oluşan filmin 1.’si en çok izlenenler arasında.

12. Kutsal Hazine Avcıları (1981)

Lawrence Kasdan ve George Lucas’ın senaryosunu yazdığı, Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı Kutsal Hazine Avcıları filmi.

11. Jurassic Park (1993)

Steven Spielberg filmleri her zaman en çok izlenilen ve beğenilen filmler arasına girmeyi başarıyor. Jurassic Park da onlardan biri.

10. Jesus (1979)

Yine bir amerikan yapımı film.

9. Baba – The Godfather (1972)

Baba filmi 3 bölümden oluşan bir seri. Hepsi harika filmler olan bu serinin ilki İMDb 250 listesinde ve aynı zamanda dünyanın en çok izlenen filmleri listesinde.

8. Aslan Kral – The Lion King (1994)

En çok izlenen animasyon filmi ise Aslan Kral. Walt Disney yapımı bu filmi herkes izlemeli. Yine en iyi animasyon filmleri listesinde yer alan bu filmi listenize eklemelisiniz.

7. Terminator 2: Mahser Günü (1991)

Terminatör serisinin ilklerinden olan bu filmde listede yerini alıyor.

6. Pamuk Prenses ve Yedi Cüce (1937)

Masallardan yapılan uyarlamalar her zaman evrensel bir dil oluşturmuştur. Pamuk Prenses ve Yedi Cüce filmi de bu kategoride en çok izlenen filmdir.

5. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Yüzüklerin Efendisi serisinin en son ve en çok izlenen filmi.

4. Yıldız Savaşları- Star Wars (1977)

George Lucas’ın yönetmenliğini yaptığı efsane filmler listesine adını yazdıran bir film yapım. Gününün teknolojisini ve sinema imkanlarını çok iyi kullanarak sinemaya yeni bir boyut kazandıran bir film.

3. Oz Büyücüsü – The Wizard of Oz (1939)

Her gencin mutlaka izlemesi gereken fantastik filmler arasında en önemliler arasında gösterilen Oz Büyücüsü filmi, en çok izlenen filmler listesinde 3. sırada.

2. E.T. (1982)

Steven Spielberg’ün 1982 yılında vizyona girdi. Film en çok izlenen filmler listesinde 2. sıraya yerleşti. Filmi 300 bin üzerinde kişi oylamış ve IMDb puanı 7.9.

1.Titanik (1997)

Titanik dünyada en çok izlenen filmler arasında. James Cameron’ın yönetmenliğini yaptığı film 1997 yılında vizyona girmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here