Bir bunalıma kendimizi kaptırıp uzun saçlarımızı kısacık kestirdiğimiz çok olmuştur. Sonradan gelen pişmanlığı ise yaşamayan kadın yoktur sanıyorum. Bazı kadınlar her ne kadar kısa saçtan başka model kullanmasa da her kadının içinde az da olsa uzun saç uktesi vardır. Ancak ne yazık ki saçları hızlı uzatmak pek de kolay bir iş değildir. Doğal saç uzatma yöntemleri ile saçlarınızı kısa sürede uzatabilir ve bu süreçte saçlarınızı sağlıklı hale getirebilirsiniz.

En Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Bunun için doğal olmayan yöntemler olsa da saça zarar vermeyecek, aynı zamanda saçı besleyecek doğal saç uzatma yöntemleri de vardır. Bu yöntemler sayesinde saçlarınız öncekine göre çok hızlı uzayacak, aynı zamanda beslenecek ve daha sağlıklı görünecek.

 

Hindistan Cevizi Yağı

Saç uzatman yöntemleri için hindistan cevizi yağı saçlar için bulunmaz bir nimettir. Saçların hızlı uzamasına yardım ederken aynı zamanda saçları besler. Eğer hindistan cevizi yağından tam verim almak istiyorsanız iki haftada bir benmari usulü eritilmiş hindistan cevizi yağını parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Ardından 2 saat bekletin ve güzelce durulayın. Bu basit maske sayesinde kısa zamanda saçlarınızın daha sağlıklı olduğunu ve hızlıca uzadığını görebilirsiniz.

 

Badem yağı+Susam Yağı

en dogal sac uzatma yontemleri 01

Eşit miktarlarda badem ve susam yağını bir kap içerisinde karıştırın. Ardından 10 günde bir saçınıza uygulayın, 2 saat bekletin. Susam ve badem yağı saçların hızlıca uzaması için bulunmaz nimetlerdendir ve bu basit maske karışımı sayesinde çok kısa bir süre içerisinde saçlarınızın uzamasındaki hız farkını siz de göreceksiniz.

Çam Terebentin Yağı

Çam terebentin yağı hem saç dökülmelerine iyi gelir, hem de saçların hızlıca uzamasına yardımcı olur. Ancak çok güçlü bir yağ olduğu için tek başına kullanılması saç derisini tahrip edebilir. Bu nedenle şampuanın içerisine yalnızca birkaç damla olarak kullanın ve şampuan şişeniz bitene kadar farkı kendi gözlerinizle görün.

 

Keten Tohumu Yağı

Omega 3 ve omega 6 yağı sayesinde saçlar için harika bir kaynak olmayı başarmıştır. Saç dökülmesine iyi gelir, saçları gürleştirir aynı zamanda saçların hızlıca uzaması için en iyi doğal yöntemlerden biridir. İki haftada bir doğal keten tohumu yağını saç diplerinize uygulayın ve 1 saat sonra yıkayın.

Lavanta Yağı+Zeytinyağı

1 çay kaşığı lavanta yağı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ve benmari usulü biraz ısıtın. Ardından Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 2 saat bekletin, ardından saçlarınızı durulayın. Bu karışım sayesinde saçlarınız öncekine göre çok daha hızlı uzarken aynı zamanda nemli, bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

en dogal sac uzatma yontemleri 06

Yumurta ve Zeytinyağı Karışımı

Yumurta ve zeytinyağı karışımı saçlar için gerekli olan yağı karşılarken saçınızı besler ve onarır. Sağlıklı saç hızlı uzayacağı içinde saçlarınız oldukça hızlı bir uzama kaydedebilir.

Sarımsak ile Saç Uzatma

Doğal saç uzatma yöntemleri arasında kokusu pek sevilmeyen sarımsak da yer alıyor. Sarımsak ile hazırlayacağınız saç maskesi ile saçlarınız oldukça hızlı uzatacaktır. Yine kaş uzatma yöntemleri arasında da bulunan sarımsağın kokusundan rahatsız oluyorsanız doğal şampuan seçerek saçlarınızı hızla uzatabilirsiniz.

Isırgan Otu ile Saç Uzatma

Isırgan otunun en önemli artısı A vitamini bakımından zengin ögeler içermesidir. Saçların uzaması için gerekli olan vitaminler arasında yer alan A vitamini ve kalsiyum bakımından zengin ısırgan otu ile hazırlayacağınız saç bakım maskeleri saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

Tarif: 2 litre su ile 1 kase ısırgan otunu yarım saat kadar kaynatın. Soğuyunca posasını ezerek süzün. Haftada 2 kez saçlarınızı bu su ile yıkayın.

 Erkek saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri erkek olarak kategorize etmeye gerek yoktur aslında. Çünkü saçın sağlıklı uzaması için gerekli olan bazı şeyler vardır: sağlıklı bir bedene sahip olmak, gerekli besinleri tüketiyor olmak ve saçın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak. Erkek saç uzatma yöntemleri için vermiş olduğumuz tarifler kullanılabilir. Bunlar saçların hızlı uzaması için yeterli olacaktır.

Son bir not: erkeklerde saç dökülmesi daha sık rastlandığı için öncelik saç dökülmesini önlemeye yönelik olmalıdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here