Oje seçiminde dikkat ettiğim en önemli husus ilk sürdüğüm anın canlılığını ve kalıcılığını en azından 4-5 gün süreyle koruması. Zaten haftada bir tırnaklar kimyasal barındıran ojelerden arındırılmalı ve nefes almasına yardımcı olunmalı. Bu yüzden oje kullanımı için ideal süre 3-5 gün arasıdır. Fakat bazı ojeler sürdüğünüz günün ertesinde soluklaşıyor. Özellikle de ellerinizi sık yıkıyorsanız pek de kalıcı olmuyor. Bu şikayetlere sizde sahipseniz size önereceğim bu oje markalarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Alix Avien

alix avien

Alix Avien marka ojeler renklerin canlılığıyla bilinir. Kırmızısı kan kırmızı yeşili adeta bir ağacın yaprağı kadar tok bir renge sahip. Ojelerinizin hemen soluklaşmasından şikayetçiyseniz tercihiniz Alix Avien olabilir.

Pastel

Pastel

Benim oje markası olarak ilk tercihim Pastel markası. Çünkü koyu bir yapıya sahip olan pastelleri iki kat sürmenize gerek kalmıyor ve renkleri de çok canlı.

 

Oriflame

oriflame

Bitkisel içeriğe sahip Oriflame ojelerin de yapıları birçok markaya göre daha kalın. Bu da kalıcılığını uzun süre korumasına yardımcı oluyor.

 

İnglot

inglot

İnglot oje markası diğer markalara göre fiyatı daha yüksek olan fakat neredeyse her rengi tonunu bulabileceğiniz size geniş  renk yelpazesi sunan bir markadır. Fiyatları 18.99 TL civarındadır. Diğer markalar genelde 5-12 TL arasında bir fiyat belirlemiştir.

 

Golden Rose

golden rose

Golden Rose ışıltılı renk seçeneklerini çokça bulabileceğiniz bir marka. Neredeyse giydiğiniz her kıyafetin rengine uygun ışıltılı bir oje rengi bulabilirsiniz.

Gabrini

gabrini

Gabrini ojeleri diğerlerine nazaran hem daha uygun bir fiyata sahip hem de canlı renklerden oluşan çoklu renk kataloğu var.

Flormar

flormar

Flormar’ın koyu renk kataloğunu çok seviyorum. Kahverengi ve siyah gibi koyu renklerin tonlarını oldukça tok ve parlak görünümde veriyor. Ayrıca mat seçenekleri de mevcut.

 

Essence

essence

2012 yılında Türkiye mağazalarını açan essence markası kısa zamanda  ojeleriyle de adından çokça söz ettiren bir markaya dönüştü. Fiyatlarının uygunluğundan olsa gerek takipçisi çoktur.

China Glaze

china glaze

China Glaze renkleri tok canlı ve kalıcı olarak sunmasından dolayı en beğendiğim bir diğer marka. Fiyatları 18 TL civarı. Mıknatıslı Oje Seti seçeneği de bulunuyor bu setin fiyatı da 47 TL civarı.

Avon

avon

 

Avon birçok makyaj ürünüyle kozmetik pazarında kendine başarılı bir şekilde yer edinen ender markalardan. Ojeleri de tercih edilmeye değer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here