Birçok kadının elinin altında bulunan telefondan sonraki en önemli elektronik cihazdır saç maşaları. Bir ara popülaritesini her ne kadar düzleştiricilere bırakmış olsa da onu aslında hiç unutmadık. Artık onlar da eskisi gibi saçı cayır cayır yakmıyor, çünkü kaliteli malzemelerden üretiliyor ve saçı yıpratmıyorlar. Ama kabul edelim ki birçoğumuz şu saç maşalarının reklamlarında oynayan kadınların saçlarının daha profesyonel bir yapım aşamasından geçirildiğine inanıyoruz.  Ek olarak en güzel bukleler için saç maşasına kesinlikle ihtiyacınız var. En güzel bukleler nasıl yapılır? Size maşa kullanarak sahip olacağınız en güzel bukeleler için bir derleme yaptık.

En Güzel Bukleler İçin Maşayı Doğru Kullanma Rehberi

Evet, sevgili hanımlar yanlış duymadınız. Birçoğunuzun bilmediği süper bir saç maşası kullanma rehberi derledik size. Aynı zamanda yaptığımız yanlışlara da yer verdik bu yanlışların birçoğunda kendinizi bulacağınıza eminiz. Keyifli okumalar!

Hep aynı tip sarma şeklini kullanmayın.

Evet, şimdi kabul edin bakalım. Hepiniz saçınızın tüm kısımlarında aynı sarma şeklini kullanıyorsunuz öyle değil mi? Halbuki saçımızın farklı kısımları için farklı sarma teknikleri kullanmak çok daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Maşayı saçlarınız kuruyken kullanın.

Eğer saçlarınızla minimum bir yarım saat uğraştıktan sonra 1 saat içinde kabarık saçlarla karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle saçlarınız tamamen kuruduktan sonra maşa yapmaya başlamalısınız. Aynı zamanda saçlarınıza ıslakken maşa yaparsanız saçlarınız normalden çok daha fazla kırılacaktır.

Dağınık ve doğal dalgalar için kalın maşa kullanmanıza gerek yok.

Birçok kişi saçları için doğal bir görünüm istediğinde kalın maşa kullanır. Ancak kalın maşa ince maşalara göre çok daha verimsizdir. Bu nedenle ince bir maşa kullanıp tüm saça uyguladıktan sonra saçlarınızı hafifçe fırçalayın.

Maşayı tuttuğunuz açıya dikkat edin.

Kabarık dalgalar istiyorsanız maşayı yere paralel tutmalısınız. Eğer kabarık olmayan bukleler istiyorsanız dimdik tutmalısınız.

Maşanın kalitesi önemlidir.

Yazının girişinde de söylediğimiz gibi artık pek çok kaliteli maşa çeşidi var. Ancak siz hala ucuz, kalitesiz bir maşa kullanma konusunda ısrarcıysanız saçlarınıza en büyük kötülüğü yapıyor olabilirsiniz. Seramik başlıklı maşalar saça çok daha az zarar verir.

Maşanızı yüksek ısıda kullanın.

Saçınızı korumak istiyor fakat buklelerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız maşanızı yüksek ısıda kullanmamanın hiçbir faydası yok. Onun yerine saçlarınıza maşa yapmaya başlamadan önce koruyucu bir ürün kullanmak, maşayı yüksek ısıda kullanıp her bir saç tutamında 8-10 saniye tutmak çok daha mantıklı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here