Bir makyaj malzemesi aldığınızda birden fazla malzemeye sahip olmak istemez misiniz? Hayır, yanımızda taşımaktan zorlandığımız far ya da ruj paletlerinden bahsetmiyorum. Çünkü hepimiz biliyoruz ki onları kullanmak değil ama yanımızda taşımak, tazelemek biraz zor olabiliyor. Size bahsettiğim bir ürünle iki kuş vurmak!

en islevsel 5 makyaj malzemesi 09

Makyaj  çantanızda yer alan bir ürünü fazla uğraş vermeden birkaç amaçla kullanabilmek ne harika olurdu değil mi? Makyaj piyasasının gün geçtikçe genişlemesiyle artık bu da mümkün. Size sadece hangisini alacağınıza karar vermek kalıyor. E, o da işin en tatlı kısmı!

en islevsel 5 makyaj malzemesi 03

Biz de sizler için piyasada birden çok amaçla kullanabileceğiniz kozmetik ürünlerini yazmak istedik. Bu ürünleri tek bir ürün olmasına rağmen birkaç amaca birden başarıyla hizmet edebiliyorlar. Hangisini beğendiğinizi bize yazmayı unutmayın. Keyifli okumalar!

5.YSL Kiss & Blush

Adından da anlaşılabileceği gibi hem yanaklara hem dudaklara uygulanabilen bu ürün, markanın son zamanlarda en sükse yapan ürünlerinden biri. Tam 12 rengi barındıran ve herkesin sevebileceği renkler barındıran renk skalası, zarif şişesi ve işlevsel olması sebebiyle birçok kadının makyaj çantasına girmeyi başardı bile.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 17

Oje şişesini andıran bir ambalajda gelen bu ürünün kapağını açtığınızda yassı bir aplikatörle karşılaşıyorsunuz. Yanağınıza konduracağınız birkaç nokta ile allık uygulamanızı ellerinizle yapabilirsiniz. Dudaklarınıza ise bir lipglossu sürercesine, rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 02

4.Nars Multiple Stick

Dünya çapında eşsiz bir üne sahip olan bu stikler de makyaj çantanızda kolaylığı ve güzelliği bir arada barındıran ürünlerden biri olduğu için yer almayı hak ediyor. Tıpkı YSL gibi yanaklara ve dudaklara uygulanan bu ürün YSL gibi sıcı değil, stik formda. Fakat bu kullanım kolaylığını hiç ama hiç etkilemiyor.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 11

Dudaklarınıza ruj gibi kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu ürünü yanaklarınıza çizgi halinde çekip ellerinizle dağıtarak mükemmel allık görünümünü de elde edebilirsiniz. Yanınızda taşımak için harika bir ürün olan bu stiklerden birinin rengini beğeneceğinize eminim.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 16

3.Avon Colortrend Pretyy All Over Stick

Avon’un bu ürünü de tıpkı Nars’ın ürünü gibi stik şeklinde geliyor size. Hem yanaklarınıza, hem dudaklarınıza uygulayabiliyorsunuz. Ama bu ürünün bir kullanımı daha var, o da gözleriniz. Bu krem ürünü tıpkı krem farlarınız gibi gözlerinize uygulayabilirsiniz.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 08

Hem dudaklarınız, hem gözleriniz hem de yanaklarınız için tek bir ürün olması kullanışlılığıyla sevilen ürünlerden biri. Minik ambalajı ve uygun fiyatıyla en azından denenmeyi hak ediyor. Üstelik renkleri hem ruj, hem far hem de allık olarak çok kullanışlı ve hoş.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 07

2.MAC Omega Far

Kaş makyajı da artık yüz makyajı, dudak makyajı gibi son derece revaçta. Özellikle kaşları seyrek olan kadınlar kaşlarını doldurmaktan vazgeçemiyor. Kalemin kullanımı zor olmasından ve dahası yapay bir görüntü oluşturma riski çok olmasından dolayı farlar bu konuda daha ön planda.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 14

Piyasada kaşlarınızı doldurmak için koyu kahve, açık kahve ve siyah tonlarını barındıran kitler satılıyor. Ama benim size daha iyi bir önerim var. Far paletlerinizdeki kahverengi renkleri karıştırarak ya da tek başına kaşlarınıza uygulamak. Tabi farların mat olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 12

Bu ürünün bu listede yer almasının sebebi ise sarışın ve açık kumrallar için en ideal kaş doldurma renginin olması. Küllü açık kahve rengiyle kaşlarınızı en doğal şekilde doldurmanızı sağlayan bu far siz sarışınları kaşlarınız için doğru ürün arayışınızdan kurtaracak.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 01

Tabi tek özelliği kaş doldurmak değil, dediğimiz gibi bu bir far. Asıl amacı göz makyajında kullanılmak. Soğuk, açık kahve bir renk olan Omega, özellikle kahve tonlarında makyaj yaptığınızda harika bir geçiş rengi olacak.

1.Benefit Benetint

Tıpkı YSL gibi oje şişesi gibi bir ambalajda satılan Benetint, diğer ürünlere nazaran en sıvı kıvama sahip olan ürün. Bu ürün Benefit’in en ünlü ürünlerinden ve yanaklara, dudaklara doğal pembeliği vermesiyle meşhur.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 05

Yanaklarınıza uygulayıp hızlıca elinizle dağıttığınızda sanki soğukta kalmış gibi pembeleşmiş yanaklara sahip olacaksınız. Hızlıca dağıtmanız çok önemli, zira çok kolay sabitleniyor, üstelik bütün gün yanaklarınızda kalıyor.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 06

Dudaklarınızda da parmak uçlarınızla dağıtıp istediğiniz yoğunluğu sağlamanız mümkün. Doğal görünümden hoşlanan biriyseniz bu ürün sizin de vazgeçilmeziniz olacak.

en islevsel 5 makyaj malzemesi 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here