Sinema icadından bugüne binlerce film yapıldı. Bunlardan bazıları oldukça popüler filmler haline gelirken bir kısmı da fark edilmeden tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. 2017 yılında da yapılan en iyi 2017 filmleri asla unutulmayacak mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yerini koruyor. Sizler için farklı türlerde 2017 yapımı filmleri derledik.

En İyi 2017 Filmleri

Beauty And The Beast – Güzel ve Çirkin

Güzel ve Çirkin filmi Disney masalından beyazperdeye uyarlanmış 2017 yapımı filmler listesinde yerini alan bir film. Bir tüccarın fırtınaya yakalanması sonucu bir eve sığınması ve burada konforla bir süre misafir olmasını izlediğimiz filmin asıl gelişme kısmı, kızı için evdeki gülü koparan adamın, evin canavarı ile karşılaşması ve hayatına karşılık kızını bu adamın yanında bırakmasını anlatır.

The Greatest Showman – Muhteşem Showman

Bir Showman’in eşi ve 2 küçük kızına daha güzel bir hayat yaşatabilmek için farklı bir sirk kurma hevesini ve bu anlamdaki girişimini anlatır.

Molly’s Game – Molly’nin Oyunu

Molly’nin oyunu filmi, Molly Bloom’un bir kadının yaşadığı sıra dışı olayları anlatan bir film. Spor, sanat ve finans camiasında üst düzey kişiler ile poker müsabakası düzenleyerek para kazanan ve kara para aklayan Molly’nin peşine FBI düşer ve avukatının onu aklamaya çalışması ile film şeklini alır.

Ghost In The Shell –  Kabuktaki Hayalet

Tasarım bir insan-cyborg hibriti olan kadın, suçlarla mücadele edecek bir ekibin başında yer alacaktır.  Bu özel yapay zeka şirketin bilgilerinin çalınmasına engel olmaktadır.

The Circle

Baş rollerinde Tom Hanks veEmma Watson’ın yer aldığı filmde: güçlü bir teknoloji şirketinde çalışmaya başlayan Mae’nin hikayesini izleyeceğiz. Genç ve başarılı genç kadının şirkette bir deneye katılmaya teşvik edilmesi ve zorlu bir süreci anlatan 2017 en iyi 2017 filmleri arasında.

Justice League – Adalet Birliği

DC öykü evreninindeki önemli kahramanları bir araya getiren film oldukça kapsamlı bir DC evrenini yansıtıyor. Batman’in insanlığa olan inancının yenilenmesi, Wonder Woman’ın savaşmaya hazır bir kadın savaşçı olmasını anlatan, süper kahraman ekibini yeniden bir araya getiren bir film.

Logan

Baş rollerini, Hugh Jackman, Body Holdbrook Patrick Stewart ve Doris Morgado yer aldığı filmin yönetmenliğini James Mangold üstleniyor. Film oldukça keyifli fantastik filmlerden.

Spider-Man: Homecoming – Örümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmez ile yaşadığı maceranın büyüsü sebebi ile kendini kanıtlamak isteyen Peter’in bir çok sorumluluğu vardır.  Suçla savaşıp dünyayı daha güvenli hale getirmek isteyen Peter’in cesaretini ve öz güvenini izleyeceksiniz.

American Made – Barry Seal: Kaçakçı

Pilot Barry Seal’in yaşam hikayesinden uyarlanan filmde, Pablo Excobar için pilotluk yapmış, CIA için çalışmış bir pilotun hikayesini anlatıyor.

Wonder – Mucize

Diğer çocuklardan farklı olan bir çocuğun hikayesi. Yüzündeki ciddi deformasyon yüzünden okulunda, çevresinde dışlanan bir çocuğun kendini kanıtlama hikayesini anlatan filmde, gerçek güzellik kavramını yeniden sorgulayacaksınız.

Aksiyon filmleri 2017

John Wick: Chapter 2

John Wick filminin ilki ağzımıza bal çalmıştı. İlk filmde ölen eşinden kalan köpeği öldüren düşmanlarını alaşağı eden Wick bu kez Roma sokaklarında farklı bir mücadele için koşuşturacaktır.

Wonder Woman

Wonder Woman filmi, amazon prensesi Diana Price’in hikayesini anlatır. Dünyayı keşfetmek için tropik topraklardan ayrılan ve dünyamıza gelen, insanüstü yeteneklere sahip, zeki ve hızlı bir kadının kahramanlığını izleyeceksiniz.

Hidden Figures – Gizli Sayılar

3 siyahi kadın Nasa’da çok önemli bir göreve sahiptir. Bu kadınlar Amerikalı astronot John Gelenn’in operasyonundaki tüm adımları bu 3 kadın sayesinde olmaktadır. Siyahi kökenli olmaları sebebi ile filme yeni bir bakış getiren film son yıllarda yapılmış en başarılı filmlerden.

Baby Driver – Tam Gaz

Baby Drive genç bir adamın hırsız çetesinin eline düşme hikayesini anlatıyor. Genç ve hızlı bir şoförün banka soygunlarından şoför olma mecburiyetini anlatan film en iyi 2017 aksiyon filmleri arasında.

Dunkirk

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, 2. Dünya Savaşı’nın önemli olaylarından biri olan Dunkerque tahlieyisini konu edinen filmde askerlerin hayatta kalma mücadesini anlatır.

Blade Runner 2049

Blade Runner 2049’da ilk filmdeki hikayenin üzerinden geçen 30 yıl sonrası anlatılmaktadır. İnsanların yaşamını sıkıntıya sokacak bir bilgili, Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan Memur K, ortaya çıkarır ve bu felaketi önlemek için ödül avcısından bir takım bilgiler öğrenmek için yola çıkar.

2017 Komedi Filmleri

Kingsman: The Golden Circle

Kingsman serisinin devamı olan film ajanların yaşadığı yeni bir problemi anlatıyor.Kingsman ajanları merkezlerinin yok edilmesi sonrası bir kez daha göreve çıkacaklardır. Farklı bir teşkilat ile iş birliği yapan Kingsman’ın hem komik hem aksiyon dolu dakikalarını izleyeceksiniz.

Ben, Tonya (2017) I, Tonya

Ben Tonya, spor filmleri arasında farklı bir yapım. Buz pateni sporunda yüksek başarı elde eden Tonya’nın hikayesini anlatan filmde, memnun edilmesi zor annesi, eski eşi ile yaşadığı çarpık ilişki ve Tonya’nın hırsı ile oldukça çarpıcı bir film haline gelecek.

Uğur Böceği – Lady Bird

Aile içi çatışmayı ve ne yaparsak yapalım ailemize benzediğimizi gösteren bir film. Christine isimli bir genç kızın annesine benzememek için her şeyi yapmasını ve bu süreçte çok çalışmak zorunda kalan annesinin gayretini izleyeceğimiz film aile içi çatışmayı, ergen farklılığını gösteren başarılı bir film.

Kolonya Cumhuriyeti

Kolonya Cumhuriyeti bir türk komedi filmi. Filmde Kolonya Cumhuriyetine iniş yapan bir uzaylının halk tarafından sevgi ile karşılanmasını ve kutlama esnasında uzay mekiğinin bir kaza sonucu yerle yeksan olmasını anlatan filmde, uzaylının burada konaklama zorunda olması yüzünden işler giderek zorlaşacaktır.

 

En İyi Animasyon Filmleri

Ferdinand

Ferdinand sevgi bağının en iyi temsillerinden. Ferdinand, arenada dövüşmek istemyen bir boğadır. O sevgi dolu, çiçekleri çok seven ve babasını kaybetmiş sevimli bir boğa olması sebebiyle bulunduğu çiftlikten kaçar ve olaylar gelişir.

Patron Bebek

Patron Bebek oldukça keyifli ve her yetişkinin izlemesi gereken en iyi animasyon filmleri arasında. Tim adındanki bir çocuğun ailesi bir bebek evlat edinir. Tim bu bebeği başta hiç istemese de zamanla bu bebeğe alışır. Bebek aslında bir ajandır ve çözülmesi gereken durumu bu ikili çözmek için bir yola çıkacaktır.

Coco

Coco 2017 en iyi animasyon filmleri arasında. 12 yaşındaki Coco’nun hikayesinin anlatıldığı filmde efsaneler, hurafeler ve gerçeğin kurgusu yeniden gösteriliyor. Dedesinin izinden giderek şarkıcı olmak isteyen Coco, Ölüler Diyarına geçiş yapar ve film bu eksende şekil alır.

Çılgın Hırsız 3 – Despicable Me 3

Çılgın Hırsız serisi dünyada en çok beğenilen filmler arasında yerini koruyor. Artık iyi bir insan olan Gru, insanlığı tehdit eden güçlere karşı savaşacaktır. Eski hayatı ile çelişen ve filmde kardeşinin zorbalıklarına karşı gelen Gru’nun nefes kesen macerasını izleyeceksiniz.

My Little Pony Filmi –  My Little Pony: The Movie

My Little Pony serisinin büyük bir hayran kitledi var. Bu filmi genellikle 5-12 yaş arası kız çocukları oldukça fazla seviyor. Karanlık bir gücün Ponyvile’yi tehdit etmesi ve bu sırada ponylerin verdiği zor mücadeleyi anlatıyor.

2017 Korku Filmleri

It: Chapter One – 0

Stephen King’in ünlü romanı “It” den uyarlanan filmde 7 çocuğun yaşadığı problemleri ve korku dolu anlarını izleyeceksiniz.

Anne!

Anne filmi 2017 en iyi filmleri listesinde yerini alıyor. Sıradan bir çiftin hiç beklenmeyen misafiri ile her şey değişecek. Yönetmenliğini Darren Aronofsky’nin yaptığı film izlenmeye değer filmler listesinde.

Deccal 2

Lanetli bir bebek ve bu sebep ile kendisini öldüren bir anne… Bebeğin peşinde olan bir tarikat vardır ve bebeğin teyzesini gözetim altına almıştır. Deccal, türk korku filmleri arasında yer alıyor.

Halka 3

Halka serisinin 3. filmi de diğerleri kadar korkutucu. Korku filmleri genellikle devamları şeklinde çekiliyor. Burada elbette filmin başarısı ve gişesi oldukça önemli. Sıradan bir lise öğrencisi ve erkek arkadaşı giderek birbirinden uzaklaşır. İzleyen insanları 7 gün içerisinde öldüren bir filmi genç kadın erkek arkadaşına izlettirir ve bu süreçte yeniden yakınlaşır ve zamana karşı mücadele verirler.

Kapan – Get Out

2017 korku filmleri arasında en başarılı olanlardan bir tanesi Get Out. Filmde siyahların girdiği bir evden çıkamaması konu ediniyor. Aslında siyahiler ile ilgili anlatılan en iyi filmlerden. Nefes kesen dakikalar sizi bekliyor.

2017 Türk Filmler

Aile Arasında

Aile Arasında 2017 türk filmleri kategorisinin en komik filmi belkide. Tesadüfen tanışan ve birbirleri için rol yapan Fikret ve Solmaz’ın hikayesini izleyeceksiniz.

Ayla

Kore Savaşı döneminde dramatik bir hikayeyi anlatan film: 1950’lerde savaşta kaybolan küçük kız çocuğunun Türk askerleri tarafından korunmaya alınmasını anlatıyor. Askerler ona Ayla ismini veriyor ve Süleyman Astsubay ile Ayla arasında farklı bir bağ oluşuyor. Savaş bitip Süleyman Astsubay, Türkiye’ye dönünce Ayla’sını unutamıyor ve yıllarca onu aramaya devam ediyor. Türk biyografi filmleri arasında belki de en iyi filmler listesinde.

Yol Ayrımı

Hayatı anlamaya çalışan zengin bir iş adamı ve ihmal ettiği aile ilişkilerinin anlatıldığı film, 2017 türk filmleri arasında en iyilerinden. Usta yönetmen Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı filmin yıldız kadrosuda bir hayli parlak. Yavuz Turgul denilince tabii ki akla ilk gelen oyuncu Şener Şen oluyor.

Babam

Normal bir hayat süren fabrikatör Yusuf Tunalı’nın işleri artık eskisi gibi olamayacak. Engelli oğlu ile baş başa kalan ve batmakta olan fabrikası için çabalayan Tunalı için hayat yeni fırsatlar ve sürprizler sıralayacak. Çetin Tekindor denilince akla ilk gelen şey: Baba figürü. İşte bu role de çok yakışan Tekindor’u baba rolü ile yeniden izleyeceksiniz.

Buğday

Buğday Semih Kaplanoğlu’nun yazıp yönettiği bir dram filmidir. Film bir çok festivalde gösterilen festival filmleri arasındadır. Filmin asıl konusu: Cemil isimli kariyer sahibi bir adamın, şehir hayatını terk etmesi ve ölü topraklarda yaptığı yolculuk sırasında tohum genetiği ile ilgilenen Profesör Erol Erin ile karşılaşması ile film başlar. Tohum arayışında yaşadığı farklı olaylar, üretime, yaşamaya dair bazı sorgular yapmamızı sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here