Havalar soğuduğunda ilk aklımıza gelen sosyal faliyetlerden biri sıcak bir kahve eşliğinde film seyretmek oluyor. Fakat sıkıntı yaşadığımız nokta ise kesinlikle acaba bugün hangi filmi izlesem ? sorusudur. Tartışmasız bir şekilde zamanımızın büyük bir kısmını bu sorunun cevabına hazırlayarak geçirdiğimiz için ya filmi yarım bırakırız ya da hiç izlemeden geri döneriz. Böyle olaylar yaşamanızı istemediğimiz için sizlere görsel efektleri fazla olan ve gerçekten müthiş dedirtebilecek 10 film’i inceliyoruz.

1) AVATAR

Kesinlikle görsel efekt denildiğinde ilk akla gelen film olan ve birden fazla ödül alan Avatar filmi 3D film teknikleriyle son teknolojide üretilmiştir. Hayal dünyanızın ötesinde bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız eğer bu film tam size göre. Filmin konusundan kısaca bahsediyor olursak eğer; Herşey askeri bir şirketin uzayı araştırmak için yazdığı Avatar programıyla başlayacaktır. Tehlikeli bir savaşın içinde bulunan Jake, evrenin kaderini belirlyecek bu savaşta başrol oyuncusudur.

2) INCEPTION

Oldukça farklı bir film olduğunu çekinmeden söylebileceğim Başlangıç benim için uzun süre eşi benzeri olmayacak bir filmdir. İçeriğinden biraz bahsedecek olursak; Çok yetenekli bir hırsız olan Dom Cobb hayatını kurtarabilmek için son hırsızlığını yapmak zorundadır. Hırsızlığı ise bilinçaltına girerek bilinmedik tüm sırları açığa çıkarmaktır. Tehlikeli olarak adlandırılan bu özelliğin sahibi olmasıyla hem büyük bir suçlu hem de çok aranan bir isim olmasını sağlayacaktır. Hayatını geri kazanmak isteyen Dom Cobb bu savaşı kazanırsa hayatına geri kavuşacaktır.

3) 300 SPARTALI

Kuşkusuz ilk çıktığı andan itibaren oldukça fazla bir ses getiren 300 Spartalı filmi günümüzde bile aynı beğeniyi taşımaktadır. Oldukça güzel bir yapıt olan bu filmin görselleride film kadar mükemmel görünüyor. Milattam Önce 480 yılında geçen bu film Thermopylae adında bir savaşı konu almaktadır. Sparta ordusu ve Pers ordusu arasında geçen savaş dünyada oluşacak ilk demokrasinin kuruluşunun sinyallerini veriyor olacaktır.

4) The Fall

Öyküsünün ve efektlerinin oldukça farklı olduğu bir filmi 4. sıraya alıyoruz. The Fall filminde bir hastanede yaşanılan aşk hikayesi ile kurgulanan bir olay örgüsünü anlatmakta. Uydurulan bir masaldan yola çıkılarak yaratılan bu filmde bir çok farklı karakteri bulabilirsiniz. Görsellik ve farklı kurgu ile izlenildiğinde akıllarda kalıcı bir film olarak anılacaktır.

5) Matrix

Matrix filmini daha birçok türe yerleştirebiliriz fakat kusursuz bir görsel efekt şölenini bu filmde bulabilirsiniz. Usta bir hacker olan kahramanımız, siyah takım elbiseli adamların gözetimi altındadır. Neo nickname’ini kullanan hacker birden kendisini uzaydan gelen yaratıkların kölesi olarak bulur ve bu düzeni yıkmaya karar verir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here