Şampuanlar saç temizlemede kullanılan en önemli hijyen araçlarından bir tanesidir. Hal böyle olunca çeşitli markaların farklı alternatiflerini yıllardır deniyor ama bir türlü doğru şampuanı bulamıyor musunuz? Gelin birlikte size uygun en iyi şampuan hangisi birlikte bulalım. Burada bir kaç maddelik hususlardan bahsedeceğiz. Doğru şampuanı kullanarak en güzel çözümü elde edebilirsiniz.

En İyi Şampuan Hangisidir?

En iyi şampuan hangisidir sorusunun net bir cevabı olmamakla birlikte şampuan seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik. Bu önerilerimizi kullanarak saçlarınıza yeni bir form kazandırabilirsiniz.

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?Şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken nokta saç tipinize uygun olmasıdır. Örnek bir marka ile anlatalım.

A markasının 5 farklı seçenekte şampuanı bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla:

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?1- Kırık Uç Karşıtı Şampuan

Kırık uç karşıtı şampuanları ince tele sahip kadınlar tercih etmelidir. Bu şampuanı uzun süre kullanmak yerine bir süre deneyerek besleyici veya yapılandırıcı şampuana geçiş sağlayabilirler.

2- Besleyici  Şampuan

Besleyici şampuan her tip saç için uygundur. Özellikle çok işlem gören saçlar bu şampuanı uygulamalıdır.

3- Yapılandırıcı ve Onarıcı ve Koruyucu  Şampuan

Yapılandırıcı ve onarıcı şampuanı kullanırken ek takviyelerde bulunursanız saçınız kısa sürede kendini toparlayacaktır.

4- Dökülme Karşıtı Şampuan

Dökülen saçlar için şampuan seçimi yaparken bu tarz bir şampuanı kullanın fakat bunu uzun süre kullanmayın. Daha çok besleyici ve onarıcıları tercih edin. Gün içinde işlem uyguladığınız saçları onlar beslemektedir. Dökülme dönemsel olabileceği için bir dönem kullanmanız ideal olacaktır.

5- Renk Koruyucu Şampuan

Saçlarınız kızıl, dore gibi tonlarda bir renge sahipse bu şampuanları tercih edebilirsiniz. Boyanın kısa sürede akmasını engelleyecektir.

Bitkisel Şampuan

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?Bitkisel şampuanları hemen hemen herkes bilir. Sarımsak özlü bitkisel şampuan ve ısırgan otu özlü bitkisel şampuan bitkisel şampuanlar arasında en çok bilinenleridir. Bu şampuanlar saça iyi gelmektedir. Saç derisi, saç uçları ve kökleri güçlendirir. Fakat biraz sönük bir saçınız olabilir. O yüzden uzun süre kullanmak yerine saçlarınız güçlenene kadar tercih edebilirsiniz. Bitkisel şampuan seçerken deneme yanılma yöntemi en doğrusu olacaktır. Saçlarınız uzun sürede uzuyorsa sarımsa özlü bitkisel şampuan, eğer saçınız yıpranmış ve kuru ise ısırgan özlü bitkisel şampuanı tercih edebilirsiniz.

Saça Zeytinyağı Sürmek

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?Saça zeytinyağı sürmek saçın kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayabilir. Saça öncelik veren kadınların çok iyi bildiği üzere zeytinyağı saça her zaman iyi gelmiştir. Saçınıza zeytinyağı sürme sıklığınız hafta bir yada iki olmalıdır. Aynı zamanda zeytinyağına ek olarak bal, yumurta gibi ek takviyeleri de karışım halinde saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan hangisi

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan kesinlikle kişiden kişiye göre değişmektedir. Dönemsel saç dökülmeleri için sarımsak özlü, ısırgan özlü bitkisel şampuanları tercih edebilirsiniz. Ya da dökülme karşıtı herhangi bir markayı kullanarak saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Saçlarınız vücudunuzda ki bir eksiklikten dolayı dökülüyorsa öncelikle o eksikliği giderebilirsiniz.

Son bir not: bir şampuanın faydasını 8-10 kullanımda görebilirsiniz. Yani sizin için en iyi şampuan hangi bulmak için 1 kaç ayınız gidebilir. Bu sürede de farklı marka ve şampuanları tanımış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here