Sanatını, el yeteneğini güzelliğinde de göstermek isteyen kadınların en büyük buluşlarından biri oldu nail art. Kimin aklına gelirdi tırnakların üzerine resim çizmek. Üstelik bu akım dünyayı öylesine etki altına aldı ki, şu an ülkemiz de dahil birçok ülkede ince uçlu nail art ojeleri, nail art fırçaları pek revaçta. Kadınların tırnaklarında sanatı konuşturabilmesi için tabir-i caizse her şey düşünülüyor.

Gelin görün ki tırnak gibi minicik bir alana bir şeyler çizmek, yeri geldiğinde oje sürmenin bile zor olduğu düşünülürse karmaşık ve zaman alıcı bir uğraşıya dönüşebiliyor. Siz de bu alana bir el atmak istiyor ama elinizi atmışken kolunuzu kaptırmaktan korkuyorsanız sizler için derlediğimiz en kolay nail art modellerine bakabilir ve verdiğimiz ipuçlarından faydalanarak tırnaklarınızda kendi sanatınızı konuşturabilirsiniz. Keyifli okumalar!

10.

en kolay nail art ornekleri 03

 

Bu sene podyumlarda ve kırmızı halıda en çok görülen nail art modellerinden biriydi dipten manikür. Dip kısımlarının başka renge boyanmış olduğu bu manikür çeşidinde istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dipte kalmasını istediğiniz rengi tırnağınıza her zamanki gibi sürdükten sonra kurumasını beklemek, ardından biraz daha geriden başlayarak diğer ojenizi sürmek. Elinize ojenizi aldığınızda düşündüğünüzden çok daha basit olduğunu göreceksiniz.

9.

en kolay nail art ornekleri 02

 

İşte bu nail art için çok fazla uğraşmaya gerek yok. Tek yapmanız gereken tırnaklarınızda çizgili hallerinin hoş duracağı iki oje rengi seçmek. Ardından çizgileri yapmak istediğiniz ojeye artık kullanmadığınız ince uçlu bir kalemin ucunu ya da bir kürdanın ucunu batırıp kurumuş ojelerinizin üzerinde kendinize göre çizgiler yaratabilirsiniz. Hatta düz bir çizgi üzerinde ilerlemek zorunda değilsiniz. Kafanıza göre zikzak da çizebilirsiniz.

8.

en kolay nail art ornekleri 01

Tırnaklarınızda eğlenceli bir görüntü isterseniz bu nail art örneğini kesinlikle denemelisiniz. Düz siyaha boyadığınız tırnaklarınızda beyaz oje yardımıyla göz çizebilir, ardından tekrar siyah ojenizle göz bebeklerini halledebilirsiz. Çok kısa sürede yapabileceğiniz şaşkın bakışlı bu nail art sayesinde gününüz renklenecek. Örnekte siyah ve beyaz ojeler kullanılmış olsa da diğer renkleri de zevkinize göre kullanabilirsiniz.

7.

en kolay nail art ornekleri 11

Tırnaklarınızda daha basit ama göz alıcı bir nail art istiyorsanız düz renge boyadığınız tırnağınızın ortasına bant yapıştırıp başka bir renge boyayın. Ojelerinizin kuruduğundan emin olduktan sonra bantı yavaşça çıkarın ve ortasından şerit geçen tırnaklarınıza merhaba deyin! Bizim tavsiyemiz tıpkı örnekteki gibi ojelerinizden birini parıltılı seçmeniz.

6.

en kolay nail art ornekleri 10

Uyumlu olabileceğini düşündüğünüz iki renkten birini tırnaklarınıza sürüp kurumasını bekledikten sonra ince bantları tırnaklarınıza yapıştırın ardından diğer rengi tüm tırnağınıza uygulayın. Oje kuruduktan sonra bantları yavaşça çektiğinizde zarif bir şekilde renklenmiş tırnaklarınız sizi bekliyor olacak.

5.

en kolay nail art ornekleri 09

Tırnaklarınızı biraz daha renklendirmeye ne dersiniz? Tek yapmanız gereken bantları geometrik desenler oluşturacak şekilde yapıştırmak ve kullanacağınız renklere karar vermek. Gerisi gelecektir. Tıpkı yukarıdaki örneklerde anlatılan yöntemler gibi bir yol izleyerek bu nail art modeline kavuşmanız mümkün.

4.

en kolay nail art ornekleri 08

Eğer tüm tırnaklarınızla uğraşmak istemiyorsanız nail artınızı yalnızca yüzük parmağınıza ya da işaret parmağınıza uygulayabilirsiniz. Emin olun bu yöntemi tercih ettiğinizde de çok zarif bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Örnekteki nail artı yapabilmek için ihtiyacınız olan şey ise nail artın vazgeçilmezi olan bant ve iki renk oje. Hatta renkleri biraz daha arttırmak isterseniz ve biraz daha uğraşmakta bir sakınca görmezseniz renkleri üçe bile çıkarabilirsiniz.

3.

en kolay nail art ornekleri 07

Yıllardan beri modası asla geçmeyen french manikürü beyaz ojeyle değil de başka renklerle yaptığınızda en basit nail artlardan birine kavuşmuş olursunuz. Eğer french manikür yapmaya alışkın biriyseniz sizi hiç zorlamayacak bu nail art modeliyle tırnaklarınızın çok zarif görüneceğine şüpheniz olmasın.

2.en kolay nail art ornekleri 06

Yine sadece bantları çaprazlama şekilde yapıştırarak ve kullanacağınız ojelerin renklerine karar vererek yapabileceğiniz bir nail art örneği. Tek dikkat etmeniz gereken bantları ojenin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra yapıştırmak ve çekmek. Elbette bu aşamada hızlı hamleler değil de yavaş hamleler tercih etmeniz de önemli.

1.

fade effect nail art for beginners tutorial

Kıyafetlerden tutun da saç renginde, birçok şeyde görebileceğimiz ombre modasını tırnaklarınızda da yaşatmanız mümkün. Yapmanız gereken kendinize uygun iki renk seçmek. Ardından görseldeki adımları takip ederek ombre tırnaklarınıza kavuşabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here