Kadınlar geçmişten beri güzel ve bakımlı olmak için büyük çaba harcamaktadırlar.Gerek makyaj malzemeleriyle,gerek kıyafetler ve aksesuarlarla her daim iyi görünmek için uğraşırlar.Asla işlerini aceleye getirmez,büyük bir titizlikle yaparlar.Hele ki konu makyaja gelince gösterilen emek takdire şayan! Zamanlarını seve seve makyaj için feda eden kadınlar elbette bunu kendilerine yakışacak ürünlerle yapıyorlar.Şimdi gelin en pahalı kozmetik markalarına birlikte göz atalım.

En Pahalı Kozmetik Markaları

1.Chanel

En Pahalı Kozmetik Markaları
Listemizin birinci sırasında şüphesiz dünyanın en pahalı kozmetik markasının Chanel olduğunu görüyoruz. Fransız moda tasarımcısı Gabrielle Bonheur “Coco” Chanel tarafından 1909’da kurulan marka geçmişten beri kadınların en çok tercih ettiği marka olmayı başarmıştır.

2.Mary Kay


Mary Kay tarafından kurulan şirket kozmetik markaları sıralamasında bayrağı ikinci olarak taşıyor.Seçkin müşterilerine en iyi ve güvenilir ürünleri sunmak için marka temsilcilerine özel bir eğitim veriyorlar.

3.L’Oreal

En Pahalı Kozmetik Markaları

Fransa merkezli büyük kozmetik markası,72.640 işçisiyle gece gündüz demeden müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalışıyor.Son zamanlarda gündemi çalkalayan dünyanın en pahalı rujunu üreten marka ünlülerin gözdesi olmaya devam ediyor.

4.MAC Cosmetics


1984’de Frank Toskan ve Frank Angelo tarafından Estee Lauder’ın alt kuruluşu olarak kurulan şirket herkes tarafından ulaşuılabilen bir marka olmayı başarmıştır.Hem kullanım kolaylığı sağlayan hemde kusursuz bir görüntü sağlayan marka ürünlerinin hakkını vermektedir.

5.Estee Lauder


Kurucusunun ismini taşıyan marka bünyesinde bir çok kozmetik markası bulundurmaktadır.Aynı zamanda 1976 yılında erkeklere özel bir kozmetik serisi çıkartarak bir ilke imza atmıştır.Kozmetik devleri arasında yer alan marka milyar dolarlar kazanmaya devam etmektedir.

6.Artıstry

Access Business Group tarafından kurulan marka,dünyada 108 ülkede kullanılmaktadır.İki yaratıcı karı-koca tarafından kurulan markanın en büyük özelliği yüksek kaliteyi müşterilerine sunmasıdır.Ürünlerinin içinde Afrika’dan ve Akdenizden getirtilen egzotik meyvelerin ve bitkilerin olması markayı çekici kılmaktadır.

7.Elizabeth Arden


Elizabeth Arden tarafından kurulan marka 1910 yılından beri kozmetik dünyasında yerini almıştır.Ürünlerinin sağlıklı olması gerektiğini düşünen marka yüksek kaliteli ürünler üretmektedir.

8.Oriflame

İsveçli Jochnick kardeşler tarafından marka ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.Ürün çeşitliliği ve kaliteli ürünleriyle müşterilerini memnun eden marka,sektörde yerini korumaktadır.Satışlarını, komisyon alan temsilciler üzerinden yapan marka yıllık 1.5 milyar satış yapmaktadır.

9.Nu Skin


1984 yılında kurulan markayı diğerlerinden farklı yapan en önemli özelliği yaşlanma karşıtı ürünlerindeki iddiasıdır.Nu Skin,tıpkı Oriflame gibi temsilciler üzerinden satış yapmaktadır.Dünyanın en pahalı kozmetik markaları arasında yer alan şirket ürünlerinde kulladığı yüksek antioksidan içeriğiyle popülaritesini korumaktadır.

10.Smashbox


2 erkek kardeş tarafından Kaliforniya’da kurulan şirket 2010 yılında Estee Lauder’ın çatısı altına girmişti.Smashbox ürünlerini sevenler tedirgin olmuş,ürünlerin içeriğinin değişeceği konusunda endişelenmişlerdi.Ancak Estee Lauder hiçbir Smasbox ürününde değişiklik yapmadı.Özellikle farları,makyaj bazları,lipstickleriyle ünlülerin tercihi olan marka günden güne müşterici sayısını arttırmaktadır.Markanın bu kadar pahalı olmasının sebenin ürünlerinin içeriğindeki özel bir yağ olduğu konuşulmaktadır.

11.Lancome


1935 senesinde faaliyete başlayan marka Fransız kökenlidir.Bu marka oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.Hem ürünlerideki hem de dünyada saygın bir imajının olması markayı ileri taşımaktadır.Amacı Fransız güzellik ruhunu dünyaya yaymak olan marka, özellikleri parfümleriyle büyük beğeni toplamaktadır.Ürünlerine ayrı bir boyut getiren Lancome kadınların hayallerini süslemek için elinden geleni yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here