Oje kadınlar için vazgeçilmez bir kozmetik ürünü. Son yıllarda farklı renklerde ve formlarda ojeler üretildi. Özellikle nail-art ürünleri oldukça popüler oldu. Peki eskiden nasıldı? Yıllar önce daha çok beyaz, krem, bordo, kırmızı ve pembe tonları ojeler tercih ediliyordu. Şimdi ise oje dünyası rengarenk ojeler ile çevrili. Ojenin büyük bir endüstri olmasındaki en büyük katkı kesinlikle kadınların. Bir çok markada en uygun fiyatlı kozmetik ürünü olduğu için en çok satın alınan ve kullanılan ürünlerinden. Hal böyle olunca büyük firmalarda oje üretimine yer veriyor ve bu pazarda  yerini alıyor. Fark ise genellikle fiyatta oluyor. Fiyat ise doku, ojenin tırnakta hava geçişkenliği, uzun süre soyulmaması gibi faktörleri bir arada bulunduruyor.

En Pahalı Oje Markaları

Victoria’s Secret

Victoria Scret oje konusunda oldukça başarılı. Ürettiği her ürünle adından sıkça söz ettiren markanın ojeleri ortalama 75 TL.

Victoria Secret

Rimmel London

Rimmel London ortalamanın biraz üzerinde fiyata sahip oje markalarından.

Rımmel London

Orly

Orly marka oje 75 TL ve 100  TL arasındaki fiyatlara satılmakta.

Orly

Maybelline New York

Ortalamanın biraz üzerinde olan fiyatı ile Maybelline New York ojeleri renkleri ile oldukça dikkat çekici oje markalarından bir tanesi.

Maybelline

Max Factor

Max Factor ojeleride ortalamanın biraz üzerinde olan çarpıcı tonları özellikle parlak renkteki oje renkleri ile dikkat çeken oje markalarından.

Max Factor

M.A.C

Mac oje renkleri yine farklı tonlarda. Oldukça kalıcı olan bu oje markasının oje fiyatları ise ortalama 40 TL.

M A C

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here