Kapadokya kelime anlamı olarak Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Sağolsun Özcan Deniz, Asmalı Konak dizisini çekti de ülkecek bu mükemmel yere merak saldık. Saklı bir turizm cennetiydi adeta ama ne yazık ki o zamana kadar pek de bilinmiyordu. Şimdiyse hem yerli hem yabancı turistler akın akın gidiyor bu turizm merkezine. Siz de henüz görmediyseniz, o otantik kokusunu solumamışsanız derhal bir Kapadokya bileti bakmanızı öneriyoruz. Emin olun aşağıdaki görseller sizi de ikna edecek.

15.

Kapadokya’da balona binmek yapılabilecek tek şey olmasa da yapılacak en iyi şey olduğu kesin. Sabaha karşı kalkan balonlar Kapadokya semalarında müthiş bir görsel şölen yaratıyor. Binmeseniz dahi, kesinlikle sabaha karşı kaldığınız yerin varsa terasına, balkonuna çıkıp izlemenizi öneririm.

14.

13.

12.

Kapadokya’nın otantik bir havası olduğunu yazının girişinde söylemiştik zaten. Kapadokya’nın bu otantik ruhunu daha yakından hissetmek istersiniz diye neredeyse tüm oteller buna göre dizayn edilmiş.

11.

10.

Kapadokya oldukça eski bir yerleşim yeri. Özellikle Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı zamanlar burada pek çok manastır, kilise ve şapel inşa edilmiş. Tabi hepsi kayadan. Bu nedenle hepsi görülmeyi hak ediyor ve neredeyse hepsi büyük ölçüde korunmuş durumda.

9.

Kapadokya’da pek çok mağara görebilirsiniz. Bu mağaralar şu an turistik bir anlam ifade etse de eski zamanlarda bunların hepsi bir yerleşim yeriydi.

8.

7.

Göreme’de bulunan Aşıklar Tepesi şehrin en iyi manzara noktalarından biri. Aslında sadece bu da değil, Kapadokya’da başka manzara noktaları da var ve bunların her birinden güneşin doğuşu da batışı da ayrı güzel.

6.

5.

Otantik hediyelik konusunda Kapadokya’dan daha iyi bir seçenek bulamayacağınıza da eminiz. El dokuması kilimler, testiler, çömlekler ve daha niceleri bu güzel şehirde sizi bekliyor.

4.

3.

2.

1.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here