Bir söz okumuştum engelli çocuklar ve anneleri ile ilgili. Beni yüreimden vurmuştu, sizinle paylaştığım zaman sizi de yüreğinizden vuracağına emin olarak paylaşmak istiyorum: Annelerin en büyük korkusu çocuklarının ölmesiymiş. Engelli annelerin ise çocuklarından önce olmak.

Engelli çocuklar için hayat çok zor olsa da, onların bazıları bu zorlu savaştan galip çıkabiliyorlar. Engelliler adına yapılan spor müsabakalarına hazırlanıyor, onlarda dereceler kazanarak aslında engelliliğin hayatı yaşamaya bir engel olmadığını kanıtlıyorlar. Hatta çoğu engelli bana göre çok fazla sosyal, çok aktif bir yaşantısı var.

Konumuz şu; engelli bir çocuğun yapmak isteyip yapamadıklarını ona yapmış izlenimi vermeye çalışan bir sanatçı. Engelli çocuğumuzun hayal dünyasını süsleyen ne varsa, bunu yapabilme düşüncesini ona en güzel şekilde kanıtlayan bu güzel sanatçısının fotoğraflarını sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu fotoğrafları gördüğünüz zaman içiniz büyük bir sevgi ile kaplanacak.

Çocuk psikolojisini nasıl düzeltebiliriz sorusuna cevap arayan ve bu konuda çalışmalar yapan tüm insanı canı gönülden kutluyoruz.

Engelli Çocukların Hayallerini Süsleyen Eylemler 

1-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-1

2-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-2

3-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-3

4-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-4

5-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-5

6-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-6

7-) 

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-7

8- )

engelli-cocuga-hayallerini-gerceklestiren-fotografcinin-harika-calismalari-8

Afrikalı Çocukların Psikolojisini Düzeltmeye Çalışan 99 Yaşındaki Koca Yürekli Kadın başlıklı yazımızı okumaya ne dersiniz?

1 Yorum

  1. İnsan sağlıklıyken pek çok şeyin kıymetini bilmiyor. Çocuğuna bağırıyor çağırıyor kızıyor. Halbuki sıkıntılı insanlar hayatla nasıl mücadele ediyor. Yaşadıkları en büyük problemlerin bile kolaylıkla üstesinden gelebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here