Günümüzde yaşadığımız aşırı politik yaşantı sonucu yaş, cinsiyet gibi faktörler  toplumda, herkesin hak ve özgürlüklerinde eşit olmasına rağmen en azından insanların birbirlerinden nasıl farklı olduklarını gösteren ifadeler üretmesini sebep olmuştur Hal böyle olunca cinsiyet bazı insanlar tarafından görmezden gelinmiştir. Bizde sizler için kadın ve erkek arasındaki dikkat çekici farkları derledik. Gelin birlikte bakalım erkek ve kadınlar arasındaki farklar nelerdir?

Kadın ve Erkekler Arasındaki Farklar

13. Kadınların erkeklerden daha iyi koku alır. Yeni bir araştırma, kadın beyninin  erkeklere oranla neredeyse% 50 daha fazla koku hücresi bulunduğunu tespit etti.

12. Erkeklerinin tipik olarak dişilerden daha büyük beyinleri vardır. Bununla birlikte, daha büyük olan her zaman daha zeki anlamına gelmez. Zeka testleri ve yetenek testleri, genel zekada herhangi bir fiziksel cinsiyet yanlılığı göstermiyor.

11. Anketler kadınların yıl dönümü tarihlerini ve doğum günlerini erkeklerden daha sık hatırladıklarını gösteriyor; erkekler ise  ipotek zamanı gibi tarihi hatırlamaya eğilimlidirler.

10. Anneler, çocukları ile henüz rahimdeyken duygusal bağ kurarlar. Bazı araştırmalara göre, erkekler doğumdan sonrası bebeğe gülümseme, yanıt verme ve kendisiyle etkileşime girmeye başlamışken duygusal olarak bağ kurmaya başlarlar.

9. Birçok psikolog, çoğu erkeğin görme odaklı olduğunu söylemiştir. Erkekler romantizm ya da kişisel kimliğin önemsediğini görebilmektedirler. Yani erkekler bir kadında ki sevgiyi ve seksi kolayca ayırırlar.

8. Kadınlar adet döngüsü, gebelik, emzirme ve menopoz gibi üreme dönemlerinde erkeklere karşı duygusal etkiler yaşamaz.

7. Kadın akciğer kapasitesi erkeklerden yaklaşık% 30 daha azdır.

6. Çeşitli çalışmalar, aşırı stresli ya da kriz geçirilen bir dönemde, kadınların mantığı ve tümdengelimli akıl yürütme davranışına meyilli olmamasına rağmen, kadınların duygularını referans olarak tepki verme eğiliminde olduğunu göstermektedir.

5. Erkekler kadınlardan daha yüksek bir bazal metabolizmaya sahiptir.

4. Erkekler kadınları çekebilmek için mizahı bir silah olarak kullanırken, kadınlar nadiren komik olmayı denemektedir; bu nedenle birçok erkek kadınların mizah duygusuna ilgi gösterip kapılmaz.

3. Birçok çalışma, kadınlar ve erkekler arasındaki farklılıkların nörolojik ve genetik kaynaklı olduğunu kanıtladı ve bunun kültürel etki yoluyla aktarımına dirençli olduğunu gösterdi.

2. Kadınlar erkeklerden daha yüksek sıcaklıklara direnebilir, çünkü metabolizmaları daha az yavaş çalışabilir.

  1. Sorun çözmeden sorumlu frontal lob ve kadın beyninin limbik korteksi erkeklere göre daha büyük olma eğilimindedir ve bu da kadınlara ev problemlerini çözme ve duygusallık konularında bir avantaj sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here