Modanın en büyük klişesi sizlerin de bildiği gibi ‘kendine yakışanı giymek’tir. Böyle olunca her sene dünya çapında düzenlenen defileler etkisini kaybediyor, moda akımları saçma olarak görülüyor ancak yine de bu moda sevdasından vazgeçilemiyor. Kendimize yakışanı giymekten bahsediyoruz ama yine de her sene kendimizi moda olmuş çeşitli şeyleri giyerken buluyoruz, çünkü mağazalarda onlardan başka bir şey bulamıyoruz yani zoraki moda akımına uyum sağlıyoruz.

Modanın böyle zoraki bir yanı olmasının yanı sıra evrensel bir yanının olduğunu hatta cinsiyet ayrımı yapmadığını da söylemek yanlış olmaz. Yoksa nasıl boyfriend jeansler, gömlekler bu kadar meşhur olabilirdi ki? Ancak ne yazık ki bir yerde cinsiyet ayrımcılığının olması gerekiyormuş. Mesela erkeklerin bazı moda akımlarından etkilenmemesi gerekiyormuş.

Aşağıdaki erkeklerin üzerlerinde gördüklerimiz resmen gözlerimizi kanattı. Sadece kadınlara yakışan bu tür moda akımlarının erkeklere asla uğramamasını diliyor ve sizleri görsellerle başbaşa bırakıyoruz.

9.Canım o biraz kısa olmamış mı?

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 03

Aslında erkeklerin etek giymesine çok da karşı değilim, çünkü biz kısa etek giydiğimizde ve bize karıştıklarında hissettiğimiz sinir bozucu hissi onların da hissetmelerini çok isterim ama yine de bence onlar kesinlikle etek giymemeli. İskoç erkeklerinin sadece geleneksel kıyafetlerinde bulunan etek, bir zahmet günlük hayatımızda erkeklerin üzerinde görebileceğimiz bir kıyafete dönüşmesin.

8.Seksi omuzlarınızı sergilemek için büstiyer doğru tercih değil.

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 07

Evet, özellikle geniş omuzlu kadınlarda büstiyerler pek hoş duruyor ama sırf bu genellemeden yola çıkarak genel olarak kadınlardan daha geniş omuzlara sahip erkeklerin de büstiyer kullanması ne kadar doğru? Durun beyler, durun orada.

7.Bacaklarıma güveniyorum.

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 02

Ya tamam güveniyorsun da bacakların ne kadar güzel olsa da yakışmıyor işte skinny pantolonlar. Kabul et artık, tayt gibi olan bu pantolonlar yalnızca kadınlar için. Bunu anlamanın nesi bu kadar zor?

6.Külotlu çorabım sayesinde üşümüyorum.

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 08

Paşa paşa üşü daha iyi be! Küçükken anneleriniz zorla giydirirdi de ağlardınız, ne ara külotlu Çorap sevdalısı oldunuz? Bırakın da bu kadınlara ait kalsın bari. Oldu olacak fileli giyin, artık bizi deli etmeyin!

5.Mini şort giyiyorum, çünkü neden giymeyeyim?

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 06

Giymeyin, çünkü mini şort erkeklere yakışmıyor. Bacaklarınız en az kadınlarınki kadar alımlı, ince ve düzgün olabilir ama bu yine de sadece kadınlar için üretilen ve satılan mini şortları kullanma yetkisi veremez beyler, lütfen ama.

4.Kendi ayakları üzerinde durabilen bir erkeğim.

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 10

Bence de öyle olmalısın, ama lütfen düz tabanlar üzerinde. Topuklu ayakkabılar biz kadınların en büyük hilelerinden biridir, bırakın da bizle kalsın. Sadece bizim yürüyüşümüze çekicilik katsın, sadece bizim kalçamızın kalkıklık oranıyla oynasın. Bari topuklu ayakkabılar sadece kadın modası olarak kalsın!

3.Taytımı giyince kendimi bir kuğu gibi hissediyorum.

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 05

Sen hissedeceksin diye bizim göz zevkimiz bozuluyor ama. Kalın bacaklı kızlara tayt giydikleri için o kadar laf edersiniz ama kusura bakmayın sizin durumunuz daha feci. Eğer bu bir intikam planıysa, size bu planı hiç yakıştıramadığımızı ve üzerinizdeki taytları derhal yakmanızı söylemek isterim. Erkek dediğin bol giyer.

2.Diz üstü çizmelerimle çok seksiyim.

erkekler icin allahiniz varsa moda yapmazsiniz dedigimiz 9 sey 01

Hayır, değilsin. Gerçekten değilsin bak, bana inan. O diz üstü çizmeler kadınlar için üretildi ve 43 numarasının da bulunabiliyor olması erkeklerin de giyebileceği anlamına gelmiyor ne yazık ki.

1.Eeee, başı serin, ayağı sıcak tutacaksın demişler.

Ya tamam öyle demişler de ayağını sıcak tutmak için giyebileceğin zibilyon tane şey varken neden Ugg canısı anlatsana biraz. Görmekten bıktığımız bu eskimo çizmelerini artık geçmişte bırakmak istiyoruz ama siz hiç çekinmeden ayaklarınızda sergiliyorsunuz. Biraz ayıp olmuyor mu beyler?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here