Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk; sanat çalışmalarını Neva Art Gallery’de sunmaya devam ediyor.

Güncel Öztürk 20 Ocak’da açılacak sergisi hakkında şunları dile getiriyor:

“Bu sergimde portrelere, göğüslere ve dudaklara ağırlık verdim. Plastik cerrahi mesleğimde en fazla hastaların burun, göğüs ve dudak şekillerini daha estetik hale getirmek için müdahalelerde bulunuyorum. Sanatsal çalışmalarımı muayenehaneme gelen hastalara da sergiliyorum. Sanatsal çalışmalarımda ana hedefim doğal burun, meme ve dudak tasarımı üzerinde daha kısa süre ve daha kolay bir şekilde estetik ve görsel değerlere ulaşmaktır. Aynı zamanda estetik cerrahi ile sanatı buluşturmaktır.”

Öztürk, Heykel çalışmalar ile ilgili olarak da: ” Heykellerimde meme ve vücut estetiğine önem veriyorum. Heykel çalışmalarımı her vücut yapısının kendine has doğallığına göre estetik açıdan ele alıyorum. Ayrıca burun, meme ve dudak grubundan oluşan heykel panoları yapıyorum. Mask ile estetik değerleri içinde çözümlediğim çeşitli burun örnekleri tasarlıyorum.”

Sergideki eserler organik cam, tuval – yağlı boya ve bronz kullanılarak yaratılmış olup, estetik cerrahi ile sanat arasında köprü oluşturuyor.

Değişimin, estetik bir görünüme ulaşmanın ve güzel olmanın gerçek bir sanat işi olduğunu fark etmenizi amaçlayan bu sergi; sizlere estetik cerrahi ve sanata dair çok değerli bir bakış açısı yaratacak.

20 Ocak Cuma Saat 18:00’da tüm sanatseverlere kapıları açacak olan sergi, 3 Şubat’a kadar ziyarete açık olacak. Sergi hakkında detaylı bilgi almak için www.nevaartgallery.com adresine uğrayabilir veya +90 212 909 35 61 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Neva Art Gallery’de Sergilenecek Eserler

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here