Estetik ameliyatlar, dolgular botoxlar son zamanların hızla yükselen trendlerinden. Öyle ki zamanı geri almak konusunda bir şey yapamıyor ama, kendinizi baştan yaratmanız konusunda size olağanüstü fırsatlar sunuyor. Estetik işlemler konusunda hepimizin az çok bir fikri var. Ama bazıları o kadar kulaktan dolma bilgiler ki, çoğu zaman bizi yanlış yönlendirdikleri için güzelleşme fırsatını ya teğet geçiyor ya da bu işlemi yapma konusunda hep gecikiyoruz. Tabi söz konusu kendimiz olunca ince eleyip sık dokumakta fayda var elbette. Her yönünü en ince detayına kadar öğrenmek istememiz doğal ama bu süreci kulaktan dolma bilgilerle değil, direk uzman doktorlardan destek alarak tamamlamamız gerekir. Biz de konuyu bilen uzmanlara danıştık.

İşte estetik operasyonlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar;

1.Kilo vermek için Liposuction En İyi yöntemdir;

liposuction

Liposuction, kilo vermek amacıyla uygulanan bir işlem değildir. Yaşa ve yağ oranına bağlı olarak vücudun belli bölgelerinde öbekleşmiş yağ birikimlerinin alınması, hatların düzeltilmesine yönelik bir operasyondur. Herkes bu operasyon için uygun aday olmayabilir ve bu operasyonun da kilo vermek amaçlı bir işlem olarak algılanması son derece yanlıştır.

2.Göğüs Büyütmek İçin Kullanılan Slikon Protezler Meme Kanseri Riskine Yol Açar;

estetik_d

Bu konudaki söylemler arasında, göğüs büyütme operasyonu sonrasında bebek emzirme işinin sonuçlanacağı yalanı da yatıyor. Bunlar hep doğru bilinen yanlışlardır. Son yıllarda konuyla ilgili olarak yapılan araştırmalarda, 20–30 yıl gibi uzun süreler boyunca takip edilen hastalar incelenmiş ve meme protezi konulan kadınlarda, protez konulmayan kadınlara göre meme kanseri oluşma oranının aynı olduğu hatta düşük olduğu kanıtlanmıştır.

3.Botoxun İçinde Zehirli Hayvanların Zehirlerinden Sağlanan Bir Madde Vardır;

images

Botox için kullanılan etken madde sinirlerden kaslara uyarının iletimini bloke ederek kasların gevşemesini sağlayan bir bakteri çeşididir. Ayrıca pek çok hastalığın tedavisinde de etkin kullanılmaktadır.

4.Yaz Aylarında Yapılan Epilasyon Yanmaya Neden Olur;

indir

Bu konuda genellikle yanlış bilinen şey, epilasyon işlemi süresince güneş ışıklarının işlem gören bölgeyi yakacak ve iz bırakacak olmasıdır. Bu yanlış bir bilgidir. Uzman hekimlere göre epilasyon işleminden en az 15 gün sonra tatile çıkıldığı aktirde hiç bir sıkıntıyla karşılaşılmayacaktır.

5.Dudak Dolgusu Dudağın Şeklini Bozar;

dudak-dolgusu-serkan-yildirin

Dudak dolgusu, doğru ilaçlar kullanıldığı taktirde hiç bir şekilde dudağın şeklini bozmaz. Burada önemli olan şey, sentetik ürünleri kullanan kliniklerden uzak durmak olacaktır.

6.Karın Germe İşlemi Sezeryan Amelyatı Sırasında da Yapılabilir;

abdo

Doğum yapan bir kişinin karnı en erken 6 ay en geç 1 yıl içerisinde toparlar ve net halini alır. Bu sebeple iki farklı operasyonun aynı seans içerisinde yapılması uygun değildir.

7.Botox Size İfadesiz Bir Yüz Sunar;

botox-efecte

Botox işlemi genel olarak mimiklerden dolayı oluşan çizgileri ortadan kaldırmak adına yöneliktir ama bu size ifadesiz bir yüz sunacağı anlamına gelmez sadece bu mimik çizgilerini biraz daha yumuşatır. Bu işlem de uzman ellerde doğru dozda ve doğru bölgelere uygulama yapılığı takdirde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmaz aksine oldukça doğal sonuçlar alabilmek mümkün olur.

8.Ameliyat Sonrası Sigara Kullanmak, Yaranın İyileşmesini Hızlandırır;

beauty portrait

Sigara içen bir insanın o anda kan akışı yavaşlar, kan akışı yavaşlayan kişinin de yaralarının iyileşmesi gecikir. Bu nedenle olabildiğince sigaradan uzak durmak, herhangi bir operasyon sonrası yaraların daha çabuk ortadan kalkmasını sağlar.

9.Kış Aylarında Estetik İşlem Görmek Sakıncalıdır;

reform-estetik-hakkimizda

Teknolojik gelişmeler sayesinde böyle bir durum artık söz konusu değildir.Kişi her mevsim aynı konforda estetik operasyon geçirmek mümkün hale gelmiştir.

10.Ciltteki Benler Kanser Riski Taşıdığı İçin Alınmamalıdır;

15-670x876

Bütün benler risklidir diye bir ibare olmadığı gibi, risk faktörü taşıyan benler, uzman hekim tarafından alındığı taktirde ortada bir sorun kalmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here