2013-2014 sonbahar-kış sezonunda etek boyları uzamış, teeee dizlerimizin altına kadar. Kışın etek ya da elbise tercih edemeyecek kadar üşüyorum ama yine de bu etekler kombinleri incelerken çok hoşuma gitti! Ama giymeye cesaret edebilir miyim bilmiyorum. Sanki karşıdan izlemek daha güzel. Ama siz belki de benden daha cesur, yeniliklere daha açıksınızdır.

Kalem eteği başka bir yazıda uzuuuuun uzuuuun anlatmak istediğimden ben midi kiloş eteklerden bahsedeceğim. Zaten bunlar daha revaçta. Tamam iyi hoş da biz bunu nasıl giyelim? Teker teker açıklayacağım, aceleye mahal yok.

*Üzerine ne giyelim? 

Romantik, soft bir hava yaratmak istiyorsanız düz renk bir midiye puantiyeli, ya da küçük desenli, pastel renklerde bir gömlek öneririm. Tabi o gömlek eteğin içine girecek efendim.

Kazaklarınızla da kombinleyebileceğiniz bu eteği sadece hanım hanımcık kullanmak zorunda değilsiniz. Tişörtlerinizle de kullanıp hem şık hem de sportif bir tarz yaratabilirsiniz.

Ne kadar da hoş duruyor değil mi? Hiç de absürd duran bir kombin değil. Tek kıstasınız sizin zevkiniz olsun. 

*Neyle tamamlayalım?

Çok açık bir başlık olmadı ama burada ceket olarak ne kullanmalı sorusunu vermeye çalıştım.

Eğer sportif ve şık bir tarz istiyorsanız: Deri Ceketle

Hafif Ciddi, şık bir tarz için: Blazer Ceket

Soft, hanımefendi bir tarz için: Tüvit ceket

*Ayakkabı olarak ne kullanmalı?

Ah, ayakkabı. Hayatımızın aşkı, bütün kadınların sevgilisi. Canımız ciğerimiz. O olmadan bir moda yazısı tamamlanır mıymış hiç. Elbette ki midi eteklerin şıklığı da ayakkabılarla tamamlanacak.

Bana göre midilerle en çok yakışan ayakkabılar bootie. Sanki bootiler bu midiler için yaratılmış gibi! Ama stilettolar da oldukça yakışıyor yeni trendle. Hatta şıklığı bir tık daha artırıp sizi nirvanaya bile ulaştırabilir. Düz ayakkabıyı çok yakıştıramadım bu modele.

Eğer, daha kasabalı kız tarzı isterseniz eteğinizin boyunu geçen deri, topuklu çizmelere ihtiyaç duyacaksınız. Eteğinizle beraber bütünleşmiş gibi duracak ve aynadaki görüntünüz eskinin kovboy filmlerini getirecek aklınıza.  Hem çok maskülen hem de feminen bir tarz. Ben çok beğeniyorum.

Evet, itirazı olan? :))

*Çanta olarak ne kullanmalı?

Şüphesiz tarzınıza, kıyafetinize uyan her çantayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çanta kullanma konusunda kişinin hiçbir sınırı yok bence. Çanta kendi kendini gösteren bir parça. Dolayısıyla baştan aşağıya siyah giyindiğinizde, mint yeşili bir çanta takabilir ve kıyafetinizi canlandırabilirsiniz. Ya da başka bir şey. Ama bana sorarsanız bu eteğe en çok yakışan çanta kesinlikle portföy çanta.

Siz nasıl buldunuz yeni trendi? Benim gibi karşıdan izlemekle mi yetineceksiniz yoksa trende katkıda bulunanlardan biri mi olacaksınız?

Sevgiler.. ((:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here