Ev hanımlığı zor zanaat, kesinlikle kabul ediyoruz. Evinden ayrılmak istemeyen, fakat sürekli aynı işlerin cenderesinde koşuşturmak bazen sıkıcı olabiliyor ya da ev hanımları daha fazla para kazanmak ve ekonomik özgürlüklerini ellerine evden çıkmadan dahi alabilmek istiyorlar. Peki bu mümkün mü?

Sosyal medyanın, normal yaşamdan daha fazla ön plana çıktığı şu dönemde, evet mümkün. Artık ev hanımlarının evden çıkmadan yapabileceği fakat çok iyi paralar kazanabileceği işler var. Ofis içine tıkılmak gibi bir derdinin olmamasının yanısıra birçoğu oldukça zevkli. Fakat ciddi bir el becerisi ve özveri gerektirdiğini söyleyebiliriz.

6.Butik Pasta/Kurabiye

Pasta ve kurabiye işlerini seviyorsanız, sizi idare edecek büyük de bir fırınınız varsa bu iş için hazır olduğunu söyleyebiliriz. Artık aklınıza gelebilecek tüm etkinliklerde kişiye özel kurabiyeler, cupcakeler ve pastalar kullanılıyor. Dolayısıyla bu sektör adeta çığ gibi büyüyor. Kişiye özel olduğu için birçok pastane bu işle uğraşmak istemediği için meydan butiklere kalıyor. Dolayısıyla eğer lezzetini ve çevresini tutturabilirseniz bu iş, evinizde zevkle yapabileceğiniz en kazançlı işlerden biri olabilir.

ev hanimlarina evden ek gelir saglayacak 5 eglenceli aktivite 07

5.Keçe İşleri

Önceden bir kenara atılan ve değeri pek bilinmeyen keçe artık kendini her yerde gösteriyor. Gerek kişiye özel yapılan kapı süslerinde, gerekse Amerikan servislerinde. Sadece bunlar da değil, anahtarlıklar, kalemlikler, makyaj çantaları ve dahası. Siz sadece üretmek isteyin ve el yeteneğinizi konuşturun keçe sizin istediğiniz her şekle girme kabiliyetine sahip.

ev hanimlarina evden ek gelir saglayacak 5 eglenceli aktivite 01

4.Parti Aksesuarı Yapımı

En az pastalar, kurabiyeler gibi her kutlamada aranan bir diğer şey ise parti aksesuarları. Artık partilerde ve büyük etkinliklerde kırtasiyelerden alınan sıradan aksesuarlar kullanılmıyor. Onun yerine kişiye, etkinliğe özel aksesuarlar, karton fotoğraf çerçeveleri kullanılıyor.

ev hanimlarina evden ek gelir saglayacak 5 eglenceli aktivite 06

3.Sabun Yapımı

Nişandan, düğünden ya da bir bebek mevlüdünden geriye kalan hoş kokulu bir hatıra olan sabunlar da kişiye özel, istediğiniz renk ve şekillerde üretilebiliyor. Birkaç kalıp, biraz hayal gücüyle çok rahat yapılabilecek bir şey.

ev hanimlarina evden ek gelir saglayacak 5 eglenceli aktivite 04

2.Takı Tasarımı

Önceden beri kadınların uğraşlarından biri olmuştur takı tasarımı. Oyalar, boncuklar vs. kadınları zevkle oyalayan şeylerin başında gelmektedir. Siz de evinizde bunu idame ettirerek kendi mesleğinizi kazanabilirsiniz.

ev hanimlarina evden ek gelir saglayacak 5 eglenceli aktivite 05

1.Kişiye Özel Kupa Tasarımı

Bu, şurada bahsettiğimiz şeylerin içinde muhtemelen en kolayı. Beyaz bir porselen kupa/fincan, istediğiniz renklerde tahta kalemi ve vernik. Yaratıcılığınız ve çizme becerinizle herkesin hayran kalacağı kupalar, fincanlar tasarlayabilirsiniz.

ev hanimlarina evden ek gelir saglayacak 5 eglenceli aktivite 03

1 Yorum

  1. Daha somut adımlarla bu yazıyı çok daha mükemmelleştirilebilir =). Mesela yazılan 6 adım için nerelere başvurulur vs bilgiler harika olacaktır.Takipteyim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here