Evde French Nasıl Uygulanır ?

 

French olarak da bilinen Fransız manikürü ile harika tırnaklara ulaşmak için artık kuaföre gitmenize gerek yok. Ev ortamında da sanki kuaföre gitmişsiniz gibi french elde etmek mümkün.

french yapımı  (1)

En kolay ve basit yolu avucunuza bir miktar beyaz ojeyi döküp tırnağınızın şeklinde french elde etmeniz. Fakat bu basit bir yöntem olmasına karşı büyük dikkat gerektirir.

french yapımı  (2)

French manikürü için tırnaklarınızın uzunluğu parmağınızı geçmeli. Fransız maniküründe parmak uçlarının beyazı ile diğer kısma sürülen ojenin karışmaması önemlidir. Bunu evde yapmakta zorlanırsanız eczanelerden manikür setleri satın alabilirsiniz. Bu setlerin içinde tırnak ucu yapıştırıcıları bulunuyor.  Bu yapıştırıcılar ile daha kolay Fransız manikürü yapabilirsiniz.

Fransız manikürünün rengi soluk pembedir fakat isterseniz hayal gücünüzü kullanıp resimde uygulandığı gibi farklı renkler deneyebilirsiniz.

 

french yapımı  (7)

Ama unutulmamalıdır ki french manikürüne başlamadan önce tırnağınızda bulunan eski oje kalıntılarını temizleyin. Daha sonra bir kabın içine sıcak sabunlu su koyun ve ellerinizi bu suda bekletin. Yumuşamış olan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Tırnaklarızın özellikle uç kısımları olmak üzere törpüyle şekillendirin. Şekilli tırnaklarda french daha düzgün duruyor. Eczaneden temin ettiğiniz kalıpları tırnaklarınıza geçirerek de frenci kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

 

french yapımı  (8)

Tırnaklarınızın arasına pamuk koyarak uygulamayı kolaylaştırabilirsiniz.  Tırnak uçlarınıza koyu beyaz oje uygulayın veya ince ise iki kat uygulayabilirsiniz ardından tamamen kurumasını bekleyin.

french yapımı  (3)

Uçlara uyguladığınız beyaz frenchin belirginliğini artırmak için tırnaklarınızı açık pembe renk oje ile boyayın. Kurumasını bekleyin ve
son kata parlatıcı sürmeyi unutmayın.

 

french yapımı  (9)

French uygulamasını daha yaratıcı hale getirebilir görseldeki gibi minik beneklerle tırnaklarınıza hareket katabilirsiniz.

 

french yapımı  (12)

Tüm bu işlemleri uygulamadan önce tırnaklarınızı sıcak sudan bekleterek yumuşatmayı ve ardından törpülemeyi ihmal etmeyin.

 

french yapımı  (11)

French manikürünü aynı zamanda ojenin üzerine görseldeki gibi simlerle de uygulayabilirsiniz.

 

french yapımı  (5)

Simli french uygulamaları da son zamanlarda dikkat çeken ve tırnaklarda şık duran bir uygulama.

 

french yapımı  (4)

Ve french sonrası sahip olduğumuz mükemmel tırnaklar…

 

Siz de kuaföre zaman ve para ayırmak istemiyorsanız evde harika frenchler yapabilir tasarım yeteneğinizi de konuşturabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here