Günümüzde birçok kadın evde kalıcı dudak dolgunlaştırmanın yollarını aramakta ve bunun için büyük bir çaba göstermektedir. Çünkü dolgun dudaklara sahip olmak birçok kadının arzuladığı bir durumdur. Canlı ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyen birçok kadın evde kalıcı dudaklara sahip olmak için çaba göstermektedir. Kadın yaptıkları kalıcı dudak dolgunlaştırma egzersizleriyle kalın dudaklara sahip olmak istemektedirler. Hangi kadın doğal yollarla dolgun ve canlı dudaklara ulaşmak istemez ki? Birçok kadın bu soruya hayır cevabını vermeyecektir. Dudaklarınızı dolgun ve canlı göstermek için evde kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Üstelik tonlarca para harcayıp ameliyat olmanıza da gerek yok. Doğal yolla dudak kalınlaştırmak için bazı egzersizleri yaptığınız müddetçe farkı zamanla sizde göreceksiniz. Bizde bu yazımızda sizlere dudak dolgunlaştırmanın doğal yollarını anlatacağız.

DOĞAL YOLLA DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

Dudaklarınız her ne kadar dolgun ve canlı görünürse ortaya daha güzel bir görüntü çıkar. Doğal yolla dudak dolgunlaştırma yöntemlerini uygulayarak sizde dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Tamamen doğal yollarla yapacağınız bakımlar dudaklarınızın ameliyatsız bir biçimde dolgunlaşmasını sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlere anlatacağımız dudak kalınlaştırma yöntemleri tamamen doğal ve bitkiseldir. Doğal yolla olmayan yöntemler pek tavsiye edilmemektedir.

Nane Yağı

Doğal yolla dudak kalıştırmanın en etkili yollarından birisi de nane yağıdır. Nane yağını dudağınıza iyice yaydırın. İlk başta biraz yanma hissi olabilir. Fakat nane yağını dudağınıza uyguladıktan sonra farkı bir süre sonra mutlaka göreceksiniz.

Tarçın Yağı

Dudak dolgunlaştırıcı kremlerden ziyade tarçın yağını tavsiye etmeniz daha mantıklı olacaktır. Öncelikle tarçın yağını dudaklarınıza sürdükten sonra hafif bir biçimde masaj yapın. Bir zaman sonra tarçın yağı sayesinde dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz. Tarçın yağı sürdüğünüz zaman biraz hissizlik verebilir. Fakat hiç endişe etmenize gerek yok. Tarçın yağı yöntemi de diğer doğal yolla dudak kalınlaştırma yöntemleri gibi doğal ve güvenlidir.

Bal

Günümüzde birçok derde deva olan bal kalıcı dudak dolgunlaştırma egzersizleri içinde son derece önemli bir yöntemdir. Dudaklarınızın dolgunlaşması için balı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Balın şifalı formülü dudaklarınızdaki ölü hücrelerin yenilenmesini sağlayacak ve böylelikle daha dolgun bir görünüm kazandıracaktır. Öncelikle balı diş fırçasına sürün. Daha sonra dudaklarınızı nazik bir şekilde fırçalamaya başlayın. Zamanla dudaklarınızın dolgunluk kazandığına siz de şahit olacaksınız. Bal sürerek dudaklarınızı kolaylıkla dolgunlaştırabilirsiniz.

DUDAK BÜYÜTME YOLLARI

Evde dudak büyütme yöntemlerinden birisi de diş fırçasıyla dudaklarınızı fırçalamaktır. İlk olarak dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçasının hijyenini sağlayın. Daha sonra dişlerinizi fırçalıyormuş nazik bir biçimde dudaklarınızı fırçalayın. Bu yöntem dudaklarınızın günlük olarak daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey fırçalama işlemi bittikten sonra dudaklarınıza nemlendirici sürmenizdir. Eğer nemlendirici sürmezseniz dudaklarınız tahriş olarak kanayabilir ya da kabuk bağlayabilir. Bu dudak büyütme yöntemini günlük alışkanlık haline getirebilirsiniz.

DUDAKLARI DOLGUNLAŞTIRMAK İÇİN VİCKS YÖNTEMİ

Dudak dolgunlaştırıcı kremlerin yanında vicks bu konuda üretilmemiş fakat dolgunlaştırma konusunda etkisi görülen bir kremdir. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için vicks yöntemini uygulamadan önce bir diş fırçası bulun. Diş fırçasının üstüne ufak bir parça vicks sürün ve dudaklarınıza fırça ile 3 dakika masaj yapın. Bu yöntemi haftada bir kez uygulayarak kalıcı dudaklara sahip olabilirsiniz.

BUHAR MASAJI İLE DUDAK BÜYÜTME YÖNTEMİ

Doğal yolla dudak kalınlaştırmanın doğal yollarından birisi de buhar masajı ile dudak büyütme yöntemidir. Buhar masajı yaparak dudaklarınıza dolgun ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Buhar masajı ile dudak yönteminin ilk adımı 1 bardak suyu kaynatıp içine limon sıkmaktır. Hemen sonra bardağa dudaklarınızı yaklaştırın. O esnada dudaklarınıza buharın değmesine dikkat edin. Dudaklarınızın tam olarak nemlendiği anda dudaklarınızı aşağı doğru çekmeye başlayın. Bir süre sonra dudaklarınızdaki farkı göreceksiniz.

DUDAK DOLGUNLAŞTIRICI KREM

Dudak dolgunlaştırıcı kremlerin etkisinin olduğu söylense de bu anlamda kalıcı bir sonuç elde etmek oldukça zordur. Çünkü krem ya da serumların katkısı geçici bir süre etkili olmaktadır. Bu sebeple yukarda anlattığımız doğal yollardan dudakları kalınlaştırmak daha garanti ve doğal bir çözüm yoludur. Evde kalıcı dudak dolgunlaştırmak gibi bir isteğiniz varsa yukarda bahsettiğimiz formülleri mutlaka denemeniz gerekmektedir. Kısa bir zaman sonra sizde farkı görecek, bahsettiğimiz formülleri uygulamaya devam edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here