Evimizin her köşesinin farklı olmasını ve en güzeli yansıtmasını istemez misiniz ? Kim istemez değil mi. Bunu düşünerek evinizde romantizmin sınırlarını genişletebileceğiniz dekorasyon örneklerini bir araya topladık. Banyonuz, oturma odanız, odanızın bir köşesi veya evinizde herhangi bir alan olabilir. Çeşitli yerlere yaptığınız kombinlerle hem evinizin havasını değiştirmiş hem de evinizde romantik rüzgarlar estirmiş olacaksınız.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (3)

Romantik denildiğinde aklımıza hemen gelen kalpler, kırmızı eşyalar falan olacaktır. Fakat bu görseller aklınızda kurduğunuz romantik dekorasyon fikirlerini yeniden yaratacağa benziyor. Daha çok vintage adını verdiğimiz modellerden yararlanılan dekorasyonlar evinizin büyük görünmesini sağlayacağı gibi ferah bir görünümde katacaktır.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (1)

Mutfakta romantik rüzgarlar nasıl estirebilirim sorusunun cevabını sizlere bu görselle vermek istiyorum. Beyazın hakim olduğu bu dekorasyon örneğinde açık raflar ve küçük bir dokunuş olan ağaç yaprakları ile atmosfer oldukça değişmiş.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (2)

Pembenin tüm tonlarını evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca görüldüğü üzere romantik bir yapı isteyenlerin beyazı ve pembeyi sıklıkla kullanması gerekiyor. Eğer evinizde L biçiminde bir koltuğunuz varsa ortama uydurabilmek için yastıklarını değiştirebilirsiniz. Daha avantajlı bir değişim sağlayacaktır.

 

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (5)

Tüm eşyalarınızı değiştirmek yerine mutfağınıza tablolar, oturma odanıza yastıklar veya yatak odanıza beyaz bir renk uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde Kendin Yap (DIY) projelerini inceleyerek güzel aksesuarlar yapabilirsiniz.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (6)

Beyaz şart ! Kırmızıyı unuttuğumuz ve beyaza merhaba dediğimiz bir romantik dekorasyon fikirleriyle sizce de evinizde daha mutlu olmayacak mısınız ? İlla beyaz boya kullanmayabilir aynı zamanda içerisinde az da olsa beyaz bulunduran duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Evinizin mobilyaları ile uyumlu olmasına öncelik verebilirsiniz fakat romantikliği yakalaybilmek için vintage tarzı duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (7)

Eğer büyük bir odanız varsa ve kendi kararlarınıza göre biçimlendirebiliyorsanız diğer odalarınızı kenara koyarsak bence kendi odanızda beyaz renklerin hakimiyetine öncelik tanıyabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Bodrum’da bulunan tüm evlerin beyaz olmasının sebebi insana ferahlık, canlılık ve evlere genişlik hissi veriyor olmasıdır. Bu sayede odanızı geniş ve şık gösterebilirsiniz.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (9)

Güzel bir bahçeniz varsa ve çok değer veriyorsanız aynı romantikliği bahçenizde de keşfedebilirsiniz. Mor, Eflatun, Pembe gibi renkleri kombinleyerek ve gerçek çiçeklerin görüntüsünü alarak mükemmeli yakalabilirsiniz.

Evinizde Romantik Rüzgarlar Estirin (10)

Ben romantikliği kırmızı güllerle anlatabilirim diyorsanız odanızı güller ile özel kılabilirsiniz. Yanıbaşınızda duran gece lambalarını, yatak örtünüzü, yatak başlığınızı ve odanız içerisinde bulunan diğer eşyaları vintage dekorasyonuna uydurabilirseniz, size özel olan bu alanda romantikliğin tadını istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz.

İlgili yazılar:

Mutfak Dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyonu

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Gelin Evi Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here