Çocukların merakları… Onların hemen her şeyi öğrenmesini sağlayan en önemli özellikleri. Şimdi anlatacağımız olay da tamamen Josiah’ın merakıyla ortaya çıkan harika bir durum.

Josiah Duncan dışarıda gördüğü üstü başı perişan adamın evsiz olduğunu öğrendiği zaman kafası karıştı. Bir sürü sorusu vardı ve annesini bu sorularla sıkıştırmaya başladı.

Josiah annesine sürekli; “Evsiz ne demek? Onun evi yok mu? Ailesi nerede? Hiç yemeği yok mu?” tarzı sorular sormaya başladı. Josiah’ı en çok düşündüren konu ise bu evsiz adamın yemeğinin olmamasıydı.

evsiz-adamin-ac-kalmasina-gonlu-razi-olmayan-kocaman-bir-yurege-sahip-kucuk-cocuk-1

Josiah’ın soruları bittiği anda bu sorulara cevap aramaya başladı. Evsiz adam açtı ve karnının doyması gerekiyordu. Josiah annesi Ava Faulk’a evsiz adamı doyurması için yalvarmaya başladı ve annesini ikna etmeyi başardı.

Ava ve Josiah adamı alıp bir kafeye götürdüler ancak onlarla ilgilenen bir görevli veya menü getiren bir garson ortalarda görünmüyordu. Josiah bu durumu düzeltmek adına evsiz adamın elinden tuttu ve yüksek sesi bağırdı: ” Biri buraya baksa da sipariş versek! ” Evsiz adama menüden diğediği yemeği yiyebileceğini söyledi.

evsiz-adamin-ac-kalmasina-gonlu-razi-olmayan-kocaman-bir-yurege-sahip-kucuk-cocuk-2

Evsiz adam hamburger söyledi ve tam onu yiyeceği an Josiah onu durdurarak, yemeği yemeden önce tanrıya şükranlarını sunup dua etmesi gerektiğini söyled. Alabamalı Josiah bağırarak dua okumaya başladığında hem evsiz adam hem de müşteriler göz yaşarlarına hakim olamadılar.

evsiz-adamin-ac-kalmasina-gonlu-razi-olmayan-kocaman-bir-yurege-sahip-kucuk-cocuk-3

Annesi bu anı ömür boyu unutamayacağını, oğluyla gurur duyduğunu ve o günün oğlunun en büyük başarılarından biri olduğunu söyledi.

Josiah’ın harika bir çocuk psikolojisi var değil mi?
8 Yıl Önce Down Sendromlu Arkadaşına Verdiği Sözü Tutan Koca Yürekli Genç başlıklı yazımızı okumak ister misiniz?

 

2 YORUMLAR

  1. Biz insanlar kötüye gittiğimiz bir gerçek,ama yardıma gerçekten muhtaç olan birinede kim olursa olsun eminim yardım ediyoruzdur..bu çocuğun yaptığı gibi..bizi insan yapan bu hissiyatlerdir zaten.Ben şahsıma konuşuyorum şimdi..örnek veriyim..bir sürü dilenci var diymi..bu dilencilerin alayı benim gözümde tek kelime OROSPUÇOCUKLARI…Neden mi? Hemen söyliyim..ihtiyacı olan bir insan dilenmez..yardım beklemez O artık koyvermiştir..bu çocuğa adam mı söyledi şurdan bana bir hamburger al diye..hayır..çocuk bu ihtiyacı gördû ve doğru insana yardım etti.Bundan güzel bir şey olamaz bence..Tertemiz REKLAMSİZ..KARŞILIK BEKLEMEDEN üstüne düşeni yaptı..Ne güzel..onur verici.Bu yorumu umarım iyi anlatabilmişimdir..Sizlerden ricam gerçekten ihtiyacı olana yardım edin şerefsizlere de beş kuruş vermeyin.Onlar sizden fazlasını kazanıyor ve size enayi gözüyle bakıyorlar.Google da bir köy keşfettim..Yazın dilenci köyü..Bu şerefsizler yazın çalışıyor kışın çalışmıyorlar.Bebekleri bile bilinçli sakat yetiştiriyorlar biz daha çok acıyalım daha çok para verelim diye.UYANIK OLUN ENAYI DURUMUNA DÜŞMEYIN LÜTFEN.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here